Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Tanganika wiki « Muszlowce ... jakies wątpliwości i pytania
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Muszlowce ... jakies wątpliwości i pytania  (Przeczytany 2675 razy)
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« : Kwiecień 29, 2004, 19:43:58 »

Noo ... zakochałem się w muszlowcach  a dokładniej muszlowcach brevis. No, mam pytanko, czy w akwa 25 l. (40x25x25) może żyć jeden samiec i 4 samiczki tych muszlowców ? I czym je karmić ? I czy będą tolerować rośliny (anubiasy, amazonki, nurzańce, krypokortyny) ? I czy moga żyć w zgodzie z 6 kiryskami (na rozmnazaniu muszlowców mi sie nie zalezy) ?


 :wink:
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #1 : Kwiecień 29, 2004, 20:01:31 »

Moim zdaniem to za małe akwarium, choć te rybki teoretycznie osiągają tylko 5 cm. Zaleca się stosować przelicznik - 2 litry wody na 1 cm długości ciała rybki, ale to bardzo subiektywna metoda.
Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #2 : Sierpień 09, 2004, 11:44:17 »

Skombinuj akwa o przynajmniej 80cm długości i będzie ok.

Kirysków raczej nie będą tolerowały, a już na pewno nie w tak małym akwarium. Po prostu je zatłuką.

Rozmnażanie jest właśnie najciekawsze - i łatwe u tych ryb!

Rośliny długo się nie utrzymają bo muszlowce kopią w piachu. Chyba że posadzisz w doniczkach.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
hurcik
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 123


« Odpowiedz #3 : Luty 24, 2005, 12:05:52 »

Według mnie może być  daj sporo muszli i roślinke też możesz posadzić,a te kiryski to faktycznie kiepski pomysł Cheesy
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: