Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Afryka - reszta « Sum afrykański zwany wywrotką, odwrotką, odwrotniakiem..
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Sum afrykański zwany wywrotką, odwrotką, odwrotniakiem..  (Przeczytany 45311 razy)
merritt
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 142



« Odpowiedz #15 : Czerwiec 28, 2004, 22:09:07 »

to są wyraźni pacyfiści Smiley  nie ganiają innych rybek. moje najmniejsze to aktualnie 3,5 cm gupiki i kardynałki.
Zapisane

64l. 2 bocje wspaniałe, 3 molly's, parka gurami złotych, parka ramirez, parka prętników karłowatych, zbrojnik niebiestki, 3 sumiki szkliste, 5 otosków, dwie ampularie
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #16 : Czerwiec 28, 2004, 22:10:08 »

Jak podrosną, zmieniają ciut swoje poglądy Smiley Oczywiście nie oznacza to, że Ci coś zjedzą. Sporo zależy też od diety jaką mają dotychczas.
Zapisane
karolineczka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62



« Odpowiedz #17 : Grudzień 08, 2004, 15:11:55 »

wiecie, mam tego sumika, do tej poryy myslalam ze to kirysek, tak mówili w sklepie akwarystycznym, sumik ma sie dobrze, nie atakuje innych rybek ma ok 12 cm, 2 latka ( a kapnelam sie ze to sumik po przeczytaniu tego ze plywa do góry brzuchem i kiedy zobaczylam zdjecia ) mam nadzieje ze sumos moj juz nie urosnie.

Ps. kiedys nawet myslalam ze zdechl, nie wiedzialam ze ryby mogą plywac do góry "nogami"
Zapisane
adriano210
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 540



WWW
« Odpowiedz #18 : Lipiec 11, 2007, 05:43:08 »

one specjalnie plywają do góry nogami zeby mylić drapiezniki i pomaga im to w polowaniu wiekszosc ryb ma ciemny grzbiet a jasniejszy spód one tez a ryba do góry brzuchem to znaczy ze albo zdechła albo chora wiec jakaś mała rybka myśli to se skubne i zamiast dzióbać to zostanie zadziobana
Zapisane

pawel187
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #19 : Luty 18, 2010, 13:28:24 »

nie polecam tej rybki początkującym Akwarystą Sum zjada co nie zdąży jej uciec i żeruje nocą.. Zgodzę się pIĘKNA i CIEKAWA rybka ale trudna w hodowaniu. Dostałem w prezencie Suma Afrykańskiego i miałem go przez 2 mieś. byłem zmuszony go wydać koledze.. na forum wyczytałem i przyznaje racje że sum po dłuższym czasie przyzwyczaja się do mieszkańców domu nie chował się do jaskini, lecz gdy ktoś obcy przechodzi koło Akwa ucieka Sumik jak poparzony. A sumik robi wrażenie wielu znajomych mówiło- Ej chyba rybka Ci zdechła Tongue fajowy efekt Smiley
Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: