Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Zakładam akwarium i prosze o pomoc.  (Przeczytany 5258 razy)
Patryk.ruda
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 260


« Odpowiedz #15 : Listopad 09, 2007, 22:19:31 »

Aga porozglądaj sie na allegro może jest jakiś hodowca krewetek to byś sobie sama odebrała  i koszt może być dużo niższy jak w zoologicznym ja płaciłem u hodowcy 1,5 zł za szt.

akwa musi stać te 2 tyg jest to wskazane
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2007, 22:21:15 wysłane przez Patryk.ruda » Zapisane

Aga_a
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #16 : Listopad 10, 2007, 11:21:02 »

To się nazywa urok mieszkania na małym osiedlu. Że zakładam akwarium wiedziała jedna osoba, teraz już wie całe osiedle. Mam już załatwione roślinki, musze się tylko zoriętować jeszcze jakie to są. Może i krewetki się znajdą. A jak nie to zaczne szukać. mam na to troche czasu. Dzisiaj próbowano podarować mi zbrojnika. Ale 50l to chyba za małe akwarium na te ryby? W każdym razie nie wzięłam. Przyznaje bez bicia że już mnie to zaczyna wciągać. Teraz to dopiero będą na mnie patrzeć jak na wariatke. Już raz słyszałam że niedługo nie będę mogła po domu chodzić bo wszędzie będą zwierzęta. A jedna sąsiadka wczoraj zapytała: "Pani zakłada akwarium? Przecież pani ma kota"
No i tak jak przewidywałam szkło mi pękło. To znaczy troche zaczęło przeciekać, jest mała dziurka. Co można na czas odstania wody (nie mówiąc o tym że nie mam jeszcze tego akwarium) zrobić z neonami?
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2007, 11:28:03 wysłane przez Aga_a » Zapisane
Aga_a
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #17 : Listopad 10, 2007, 21:12:36 »

Edytować nie mogłam...

Co myślicie o takiej obsadzie:
neonek
gupik
danio
otosek
no i red cherry

I w jakiej ilości? Tak czytam czytam, ale nie wiem czy te ryby moga być w jednym akwarium I czy nie za dużo ich.  Może bez danio, albo gupika?
Zapisane
MALY05
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 496



« Odpowiedz #18 : Listopad 10, 2007, 21:28:15 »

Edytować nie mogłam...

Co myślicie o takiej obsadzie:
neonek
gupik
danio
otosek
no i red cherry

I w jakiej ilości? Tak czytam czytam, ale nie wiem czy te ryby moga być w jednym akwarium I czy nie za dużo ich.  Może bez danio, albo gupika?
neonki 10x
jeżeli muszą być koniecznie gupiki to radził bym same samce  Wink około 5x
danio odradzam
otoski 5x
red cherry ile chcesz  Smiley z 10
Zapisane

[45] [15] [4]
Aga_a
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #19 : Listopad 10, 2007, 23:22:19 »

A jakbym zrobiła tak:
7 neonkow
5 otoskow
2 red cherry
To co jeszcze do tego?
Z tymi red cherry moge mieć problem ze zdobyciem, a więcej niż 2 na pewno nie będę mieć.
Zapisane
MALY05
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 496



« Odpowiedz #20 : Listopad 10, 2007, 23:51:32 »

może jeszcze jakieś kiryski na dno  Wink z 4 sztuki
Zapisane

[45] [15] [4]
splendens
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 213



« Odpowiedz #21 : Listopad 11, 2007, 15:38:45 »

może jeszcze jakieś kiryski na dno  Wink z 4 sztuki
Otoski dadza rade. Smiley
Aga, ja bym dodal jeszcze ze 3 neonki, a z czasem dokupil wiecej red cherry. Nie trzeba wprowadzac wszystkiego "za jednym zamachem" Wink
Zapisane
Aga_a
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #22 : Listopad 13, 2007, 22:09:34 »

Akwarium już doszło! Rośliny będą koło piątku, tylko zastanawiam się czy je czymś zasilić?
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #23 : Listopad 13, 2007, 23:11:23 »

Na razie tylko i wyłącznie nawozy podżwirowe czyli kulki gliniano torfowe albo tabletki podżwirowe, które się umieszcza w żwirze pod korzeniami roślin. Na starcie akwarium nie wskazane jest lanie do kolumny wody żadnych nawozów bo zasila się głównie glony.

Powodzenia!
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2007, 23:13:08 wysłane przez Emi » Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: