Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 63 64 [65] 66 67 68
  Drukuj  
Autor Wątek: Hodowla mieczykow i molinezji  (Przeczytany 465559 razy)
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #960 : Sierpień 01, 2011, 17:21:45 »

Mogą się krzyżować jak braknie samic danego gatunku, a co wyjdzie karłowaty mieczyk.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
bonsai
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #961 : Sierpień 26, 2011, 15:22:26 »

nam sie ostatnio urodzily molinezje. Mniej wiecej 40 maluchow...zastanawiam sie kiedy moge je wpuscic do akwarium glownego. Plywaja poki co w kotniku...za pare dni przeniose je do 'przedszkola' Smiley

Jak musza yc duze ay mogly plywac z innymi molinezjami?
Zapisane
mr_andre
Zainteresowany
**
Wiadomości: 50


« Odpowiedz #962 : Październik 15, 2011, 15:09:12 »

Witam czy może mi ktoś z znawców na forum określić na podstawie fotki czy Pani Mieczyk będzie miała młode? Od jakiegoś czasu jest ona okrąglutka, a wydaje mi się że nie przekarmiam rybek.



« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2011, 15:12:12 wysłane przez mr_andre » Zapisane
Tola
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 233



« Odpowiedz #963 : Październik 15, 2011, 15:21:12 »

Wygląda na kotną Wink
Zapisane

agrest
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 148



« Odpowiedz #964 : Październik 15, 2011, 16:13:43 »

Witam czy może mi ktoś z znawców na forum określić na podstawie fotki czy Pani Mieczyk będzie miała młode?
Znawcą to ja nie jestem, ale widać  wyraźnie, ze tak. Na drugim zdjęciu trochę widać , że brzuch już dość zaokrąglony na boki -to chyba już ze trzeci tydzień będzie, Jak chcesz młode to powoli do kotnika.
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #965 : Październik 15, 2011, 18:42:11 »

Na zdjęciu widać dokładnie, że brzuch samicy jest już kanciasty więc poród lada dzień może nawet jutro.Po linii samca widać, że raczej nie przekarmiasz ryb.  Ciekwa odmiana tego mieczyka to chyba jakiś mieszaniec ze zmienniakiem plamistym.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #966 : Październik 15, 2011, 19:35:23 »

To odmiana kohaku zmieszany z berlińskim, oczywiście czysty mieczyk.pzdr.
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #967 : Październik 15, 2011, 22:27:28 »

Dzięki Rafii za cenne info co do odmiany berlińskiej to pomyślałem nad tą odmianą, a wersję kohaku nawet nie znałem więc morał jest taki , że człowiek się uczy przez całe życie.
Pogmerałem w necie i znalazłem coś takiego to ta sama odmiana:

Więc może to jednak czysta odmiana
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2011, 22:36:42 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
marian54
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #968 : Październik 27, 2011, 19:32:08 »

Moja srebrna molinezja po urodzeniu 1-go potomka przewrucila sie na bok i zmarla.Obserwowalem to.Nastepnych juz nie urodzila.Co moze byc przyczyna smierci?
pozdrawiam
marian
Zapisane
safewayOX
Nowy
*
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #969 : Listopad 10, 2011, 19:55:24 »

Czasami się tak zdarza że samica umiera przy porodzie. Nie mają takiej opieki medycznej podczas porodu jak ludzie....
Zapisane

sam
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #970 : Grudzień 08, 2011, 16:41:55 »

Chciałem sie dowiedziec jak rozmnozyc mieczyki w 50l zbiorniku. Jakie powinno być ph wody i jej twardość interesuja mnie informacje jak poznac ciaze u mieczyka bo nie mam zielonego pojecia w akwarium jest ich okolo 10  Sad
Zapisane
OSC
Nowy
*
Wiadomości: 42


« Odpowiedz #971 : Grudzień 18, 2011, 16:04:12 »

Pytanie dotyczy molinezji i pewnie sie już przewijało ale nie sposób przesiać wszystkie posty z tego działu aby wyciągnąc te mnie interesujące, mianowicie, w którym momencie od pojawienia się białej plamki na brzuchu należy molinezje black umieścić w kotniku, jeżeli  umieszczę ją za wcześnie i będzie w kotniku kilka dni to czy coś się z nią złego stanie, czy może po prostu doczeka do samego "porodu", ile ja można trzymać w kotniku przed "porodem" ?
Zapisane

wiedzmin22
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1164


« Odpowiedz #972 : Grudzień 18, 2011, 16:30:20 »

Nic jej nie bedzie. Gdy spojrzysz na grzbiet ryby od gory i widzisz ze ma wyraznie powiekszona (szeroka) d...e to znaczy ze juz czas. Przy 24 stopniach ciaza trwa jakies 3 i pol tyg wiec od trzeciego tyg bacznie obserwuj.
Zapisane

126 litrów (tarliskowe dla zbrojników niebieskich i neonów)

zbrojniki:
- samiec 10 cm
- 2x samica 8 cm i 7 cm
- neon czerwony 20 sztuk

 200 litrów (w trakcie dodawania roslinności):

- 40 małych zbrojników 3 cm długości
- 60 neonów (narybek)
OSC
Nowy
*
Wiadomości: 42


« Odpowiedz #973 : Grudzień 18, 2011, 17:03:19 »

Nic jej nie bedzie. Gdy spojrzysz na grzbiet ryby od gory i widzisz ze ma wyraznie powiekszona (szeroka) d...e to znaczy ze juz czas. Przy 24 stopniach ciaza trwa jakies 3 i pol tyg wiec od trzeciego tyg bacznie obserwuj.

Tak obserwuje dokładnie ale od niedawna dopiero i ostatnio tak zauważyłem że ma ta białą plamę na brzuchu wiec dokładnie nie wiem ile to już tyg, czy to moze początek czy to już tuż... tuż... i tu jest właśnie cały ten mój fiks  Roll Eyes
Zapisane

OSC
Nowy
*
Wiadomości: 42


« Odpowiedz #974 : Grudzień 20, 2011, 17:37:34 »

Dziś po powrocie z pracy w kotniku znalazłem 2 młode molinezje, ale gdy udałem sie pożniej do sklepu i po powrocie była juz tylko jedna sztukai to jeszcze okazała sie obskubana, zachodzę w głowę co i jak się mogło stać, czy młoda wypłynęła bo żadna inna ryba tam dostac sie nie miała prawa, miał ktoś z Was taki już przypadek, jak sie zabezpieczyć na następny raz  zeby nie doszło do takiej samej sytuacji,

Czy to normalne ze tylko 2 sztuki mogły sie pojawić u molinezji?

Zapisane

Strony: 1 ... 63 64 [65] 66 67 68
  Drukuj  
 
Skocz do: