Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 68
  Drukuj  
Autor Wątek: Hodowla mieczykow i molinezji  (Przeczytany 468263 razy)
skunik
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #825 : Czerwiec 09, 2010, 16:24:20 »

Cytuj
Typowe zachowanie ryby ławicowej, która nie ma żadnego towarzystwa swojego gatunku. Dokup jej 6-7 towarzyszy, zwiększ litraż "mieszkania" na przynajmniej 140 litrów i wtedy być może uda ci się zaobserwować naturalne zachowanie tych rybek.

Na razie dokupiłem mojej brzance 1 małą, bo większych nie było, 3 cm długości. Na razie jedna, bo mam za małe akwarium (będzie 112l) Ona jest bardzo żywa, i ostatnio wskoczyła mi do koszyczka z małymi Molinezjami Black Molly.
Starsza Brzanka  (może to być subiektywne odczucie) jakby się ożywiła. Nie siedzi cały czas w kokosie/pod filtrem. Pływa normalnie ze wszystkimi rybkami, i co najbardziej mnie ucieszyło:
Wróciły jej kolory. Jak ją kupiłem miała szaro-czarne paski, i była taka złota z pomarańczowymi płetwami i ogonem. Teraz paski są mocno czarne, a płetwy aż czerwone. Kolory jednym słowem się wyostrzyły.
Poza tym wnioskuje, że niedługo zdechnie, bo Brzanki Sumatrzańskie rosną do 7cm, moja ma już 8.5cm O.O   

A taka mała 3cm może obgryzać płetwy parce mieczyków i molinezji czarnych? Jak będą miały ponad 2cm to wpuszczę TYMCZASOWO małe, dopóki nie znajdę chętnych na oddanie.
Czy może je zjeść?   

Pozdrawiam,  skunik.

Ktoś Mógłby Powiedzieć Dlaczego?
Zapisane
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #826 : Czerwiec 09, 2010, 19:05:30 »

Trochę tutaj głupotek Smiley

Jak dokupiłeś jedną brzankę to może się tamta zaktywizowała i ożywiła, ale to jeszcze nie stado. Do komfortu daleko.
Kup większe akwarium albo zrezygnuj z brzanek.
Co innego jest trzymać jedną rybę w trochę za małym akwarium a co innego przy ławicowych.

Brzanki mogą obgryzać płetwy - generalnie. Nie wiem jak z zachowaniem neławicowym.

To, że rybka zdechnie to nie jest przesądzone. To nie owad, że wzrost maksymalny sygnalizuje ostatnią wylinkę, rozród i rychły zgon Smiley
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
albercik295
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #827 : Czerwiec 12, 2010, 22:23:32 »

Ja już bym oddzielał, stadium zaawansowane, kwadratowy brzuch.

WEDŁUG CIEBIE TO ILE JEJ POZOSTAŁO CZASU DO PORODU?Huh
Zapisane
paweloo18
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 296



« Odpowiedz #828 : Czerwiec 12, 2010, 22:30:11 »

Ja już bym oddzielał, stadium zaawansowane, kwadratowy brzuch.

WEDŁUG CIEBIE TO ILE JEJ POZOSTAŁO CZASU DO PORODU?Huh

Góra tydzień.
Zapisane

Pasja. Wiedza. Doświadczenie.
gwiazdka47
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 38


« Odpowiedz #829 : Czerwiec 14, 2010, 21:18:05 »

witam! właśnie zobaczyłam godzine temu w kotniku 10 małych molinezji Wink
moje pytanie co im dac jesc i kiedy?
Zapisane

gwiazdeczka
zybi
Nowy
*
Wiadomości: 46


« Odpowiedz #830 : Czerwiec 14, 2010, 21:56:48 »

Małe molinezje od początku są już bardzo duże (w porównaniu do narybku wyklutego z ikry), najlepiej skoczyć do sklepu i kupić coś dla małych rybek (polecam "First Bites"), ale jak pokruszysz suchy pokarm, którym karmisz dorosłe ryby napewno nie pogardzą (mają wystarczająco duże pyszczki żeby zjeść suchy bardzo pokruszony pokarm). Hymm kiedy karmić - dobre pytanie - zależy to czy małe rybki mają jeszcze woreczek żółciowy, który przez najbliższe godziny życia będzie wystarczająco uzupełniał zapotrzebowanie na składniki pokarmowe. Jak tylko zniknie woreczek żółciowy to znak, że należy zacząć karmić małe rybki. Jeśli zauważyłaś maluchy 1h temu to nie zaszkodzi jak pierwszy raz otrzymają jedzenie jutro Smiley No i bardzo ważne jest podawanie pokarmu w małych ilościach a kilka razy dziennie - zaoszczędzi Ci to przykrości z częstą podmianą wody w malutkim akwa, no i maluchy będą lepiej rosły - zachowanie czystości w akwarium z maluchami to 50% sukcesu. Powodzenia Smiley
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2010, 22:07:31 wysłane przez zybi » Zapisane
gwiazdka47
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 38


« Odpowiedz #831 : Czerwiec 14, 2010, 22:05:01 »

dzieki Wink
Zapisane

gwiazdeczka
eni
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 80



« Odpowiedz #832 : Czerwiec 18, 2010, 10:27:14 »

stałam się dziś szczęsliwa posiadaczką parki molinezji, samca mam już od jakiegoś czasu jest czarno żółty a dziś zawitała piękna samiczka, jestem ciekawa czy się sobą zainteresują bo narazie to on adoruje więcej gupiczkę...
Może mu się odmieni Wink
Zapisane
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #833 : Czerwiec 18, 2010, 10:37:10 »

Zainteresują... Samce żyworódek "interesują się" wszystkim Smiley
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
darcio
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 569


Jeden z moich kirysków :)


« Odpowiedz #834 : Czerwiec 18, 2010, 13:43:21 »

Zgadzam się z przed mówcą . Jak samiec gupika u mnie nie miał samic to zaciekawił się molinezjami xD
Zapisane
ogrodke16
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #835 : Czerwiec 18, 2010, 17:52:00 »

Witam dołączę się do tematu... Smiley

dzisiaj w baniaku zobaczyłem narybek młody i zastanawiam się czy to jest gupika czy mieczyka wiecie jak go odróżnić ?? mieczyka będą czerwone od razu po urodzeniu czy takie ciemne jak gupika i dopiero za kilka tygodni dostana koloru?
Zapisane
Tomaha
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 117



WWW
« Odpowiedz #836 : Czerwiec 19, 2010, 16:07:20 »

Mieczyka czerwone,lub w odmianie zielonej szare.
Zapisane

Zapraszam na forum zbrojnikowe:
http://zbrojnik.xup.pl
paweloo18
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 296



« Odpowiedz #837 : Czerwiec 19, 2010, 20:12:58 »

Dziś jedna z moich molinezji wydała na świat potomstwo  Grin Był to pierwszy poród w moim zbiorniku i czekam jeszcze na 2 Grin Młodych jest około 30 sztuk. I jak narazie poczęstowałem je pokruszonymi płatkami. Dobrze zrobiłem? Czym je karmić?

Link do zdjęcia nowo narodzonych: http://img96.imageshack.us/f/1003030sf.jpg/
Zapisane

Pasja. Wiedza. Doświadczenie.
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #838 : Czerwiec 20, 2010, 09:43:29 »

UU za grubo tych płatków, wyzbieraj to wszystko. Płatki rozetrzyj na pył na małej łyżeczce drugą łyżeczką. Potem wsyp do do jakiej małej szklanki, pobierz strzykawką z wężykiem wodę z akwarium, wlej do pyłu, wymieszaj i zaciągnij. Daj młodym pod pyszczki niewielką ilość. Poczekaj aż zjedzą, a resztę odciągnij z powrotem strzykawką z wężykiem.

W ogóle taka strzykawka to bardzo przydatne urządzenie do karmienia i sprzątania kotnika Cheesy
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
paweloo18
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 296



« Odpowiedz #839 : Czerwiec 20, 2010, 11:29:31 »

Zrobiłem tak jak napisałes. Strzykawka z wężykiem trochę taka prowizoryczna ale działa  Grin Teraz o wiele lepiej sie karmi i jest czysto. Dzięki za pomoc.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2010, 11:36:23 wysłane przez paweloo18 » Zapisane

Pasja. Wiedza. Doświadczenie.
Strony: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 68
  Drukuj  
 
Skocz do: