Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 68
  Drukuj  
Autor Wątek: Hodowla mieczykow i molinezji  (Przeczytany 468188 razy)
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #480 : Czerwiec 24, 2009, 19:27:05 »

Aha. Bo mam jeszcze podejrzną o ciąże molinezje bo ma gruby brzuch. Mam kotnik firmy sera i kiedy ją wsadzić jeśli jest w ciąży. Bo czytałam że jak ma rodzić to ma ta 2-3 mm ,,rurkę" czy coś i pływa przy dnie ale nie wiem bo molinejezje mam od niedawna
A jakie masz akwarium ?
Zastanowilas sie co zrobisz jesli bedzie ich duzo ?
Zapisane

ewelusia56
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 63



« Odpowiedz #481 : Czerwiec 24, 2009, 19:32:25 »

mam 112 litrów oprócz 3 molinezji(SAMIEC I 2 Samice) mam 4 mieczyki 2 gurami dwuplamiste 5 danio. A umówiłam się z paroma  osobami że dam molinezje bo sklep zologiczny w którym kupuje zawszęwszystko do akwarium nie kupuje i nie wymienia ryb
Zapisane

Smiley XD :****
Trybex
Zainteresowany
**
Wiadomości: 94


« Odpowiedz #482 : Czerwiec 29, 2009, 09:55:47 »

czy 4 dniowemu narybkowi molinezji może coś się stać jak pstryknę z bliska fotke z lampą błyskową?
Zapisane
Female_Raziel
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1025



« Odpowiedz #483 : Czerwiec 29, 2009, 09:58:17 »

Nie rob zdjec z lampa blyskowa, bo narobisz stresu i ci tylko gorsze wyjdzie. Swiatlo sie odbije od szyby i bedziesz mial bila plame na zdjeciu. Chyba masz oswietlenie w zbiorniku, wiec po co ten flesz?
Zapisane

Moje 53l: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24019.0

Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu.
Trybex
Zainteresowany
**
Wiadomości: 94


« Odpowiedz #484 : Czerwiec 29, 2009, 10:57:34 »

Potrafię robić zdjęcia tak, że lampa się nie odbija, nie mam na tyle dobrego światła w akwarium żeby zrobić rybce zdjęcie przy iso 80, iso 200 i większe mnie nie interesuje. Jeżli nie jest zagrożeniem dla życia, a tylko chwilowym stresem to przetrwają go Wink
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #485 : Czerwiec 29, 2009, 11:36:24 »

Rybom nic się nie stanie jeśli zrobisz zdjęcie z lampą.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
ewelusia56
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 63



« Odpowiedz #486 : Czerwiec 30, 2009, 16:27:50 »

Moja krwistoczerwona ,,mieczykowa" ma taka czarną plamkę przy odbycie tzn. prześwituje jej przez łuski czy ona jest w ciąży?

To są jej zdjęcia i napiszcie mi jak najszybciej jeśli jest to możliwe czy ona jest w ciąży i jeśli tak to kiedy moge się spodziewać młodtych z góry dzięki

a dzisiaj pływała co kawałek i sie zatrzymywała albo pływała przy dnie, albo wśród roślin


jeśli są błędy w dodaniu zdjęci to napiszcie bo po raz pierwszy dodaje zdjęcia
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2009, 16:29:28 wysłane przez ewelusia56 » Zapisane

Smiley XD :****
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #487 : Czerwiec 30, 2009, 17:04:12 »

Zdjęcia są kiepskiej jakości. Cięzko powiedzieć czy jest w ciąży czy po prostu dobrze najedzona... Jeśli jest w ciąży to rozwiązanie nie nastąpi lada chwila, bo nie jest pękata. Najlepiej obserwować. Jeśli zacznie głęboko oddychać, uciekać od innych ryb szukając schronienia to znaczy, że się zaczęlo. Wtedy do kotnika. W kotniku wgłębka/rogatek żeby maluchy się pochowały i już.
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
ewelusia56
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 63



« Odpowiedz #488 : Lipiec 01, 2009, 09:44:57 »

wiem że są kiepskiej jakości  Tongue Tongue ponieważ rybka szybko pływała więc te zdjęcia są rozmazane a to zdjęcie było robione 4 h po podaniu pokarmu  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Afro Afro
Zapisane

Smiley XD :****
blom88
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 103


« Odpowiedz #489 : Lipiec 02, 2009, 16:00:09 »

Mam takie pytanie odnośnie mieczyków... otóż moje rybki nagminnie podgryzają mi roślinki, chodzi konkretnie o moczarki, wyglądaja one przez to bardzo nieestetycznie... mieczyki dostają roślinny pokarm ( Biovit firmy Tropical) ale to nic nie daje, nadal podgryzają roślinki... Ma ktoś może jakiś pomysł by temu zaradzić???
Akwarium mam 84 litry w nim 7 mieczyków ( parka w pełni dorosłych ryb, dwa młode nie wykształcone jeszcze samczyki i trzy małe mieczyki)
Roślinki: to wyżej wymienione moczarki o które mi chodzi, kryptokorynki żabienice, i nurzańce... Dodam jeszcze, że moje rybki podgryzają tylko i wyłącznie moczarki...
Co robić?
Zapisane
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #490 : Lipiec 02, 2009, 17:55:13 »

Całkiem normalne zachowanie. Jedyne co możesz zrobić to albo pozbyć się moczarek albo mieczyków albo dodać coś co chętniej będą gryźć niż moczarkę - spróbuj z wgłębką - u mnie kosiły ją tonami Smiley
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
blom88
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 103


« Odpowiedz #491 : Lipiec 02, 2009, 17:58:16 »

hehe... mieczyków to się raczej nie pozbędę Smiley uwielbiam te rybki i nastawiłem się głównie na ich hodowle, a zapomniałem napisać, wgłębke wodną to też mam, ale o dziwo, nie wcinają jej tak chętnie jak moczarki... Cheesy
Zapisane
blom88
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 103


« Odpowiedz #492 : Lipiec 09, 2009, 22:31:18 »

tak teraz przeglądam stronki i chciałem się zapytać, tych, którzy hodują mieczyki i wogóle rybki z rodziny piękniczkowyatych
Co sądzicie o pokarmach:

Tetra Phyll - Roślinny, płatkowany pokarm dla ryb

Tetra Menu - pokarm czteroskładnikowy dla ryb akwariowych

Bo kończą mi się pokarmy, a chciałbym zakupić coś w płatkach, jeden właśnie roślinny, a drugą jakąś karmę w płatkach taką ogólną...
I mam te dwie nazwy na oku... co sądzicie???
Zapisane
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #493 : Lipiec 10, 2009, 12:10:52 »

Jak chcesz z prawdziwego zdarzenia hodowlę to na suchym nie pojedziesz. Tylko żywy. Karmiona żywym pokarmem ryba wydaje dużo więcej potomstwa, przy czy dużo więcej znaczy nawet kilkanaście razy wiecej (np. na suchym urodzi 8 a na żywym 100).

Płatkami można uzupełniać. Ja polecam tetra rubin - mieczykom czerwona barwa ładnie wchodzi po nim.
A żywy to szklarka jakaś, larwa czarnego komara, dżdżownica posiekana dobra jest podobno ...
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
Michał84
Nowy
*
Wiadomości: 42


« Odpowiedz #494 : Lipiec 10, 2009, 14:38:21 »

Nie zgodze się  z tobą,moje ryby całe życie jedzą suchy pokarm i rozmnażają się na potęgę no i mają piękne barwy. Niby żywy lepszy ale po nim ryby mogą nabawić się jakiegoś choróbska bądź pasożyta.
Ja polecam:Tetra Min oraz Tetra Rubin,ja mieszam zawsze te pokarmy.
Zapisane
Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 68
  Drukuj  
 
Skocz do: