Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 68
  Drukuj  
Autor Wątek: Hodowla mieczykow i molinezji  (Przeczytany 465570 razy)
Michał84
Nowy
*
Wiadomości: 42


« Odpowiedz #465 : Czerwiec 14, 2009, 07:42:10 »

Ja mam 4 mieczyki 2 samiczki i 2 samców mam je od kwietnia i nie rozmnożyły się ani razu.Jak je rozmnozyc


Według mnie miałaś już młode ale ich nie zauważyłaś zanim nie zostały zjedzone.
Zapisane
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #466 : Czerwiec 14, 2009, 10:27:44 »

Z tym żwirem to jest różnie. Mogą wyjść spod niego, a mogą nie wyjść. Próbować uwalniać to też taki sobie pomysł, bo można pokiereszować młode, inne przy tym zakopując. Obserwuj co się dzieje. Matki już nie ma w kotniku, więc młode odpoczną i powinny zacząć pływać. Takie chowanie się w żwirze jest instynktowne zaraz po narodzinach - jedne maluchy lecą pod powierzchnię od razu a inne pikują do dołu...
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
kaśka25
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 16


« Odpowiedz #467 : Czerwiec 15, 2009, 21:23:22 »

kotnik powinien być bez żwirku/piasku przynajmniej ja posiadam taki kotnik bez podłoża ponieważ
1. lepiej utrzymać czystość, oczyszczając wężykiem resztki pokarmu
2. narybek nie wpływa w szczeliny między żwirkiem, może się zaklinować i wiele z nich ginie, w chwilach strachu zamieszanie wokół akwarium też tak reaguje, na dno wystarczy mech jawajski umocowany do kamienia lub korzenia i narybek chętnie chowa się w roślince,
kotnik ma 25litrów oczywiście jest filtr, grzałka, oświetlenie, rybki rosną szybko i są zdrowe.
Zapisane
Paramount
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4



« Odpowiedz #468 : Czerwiec 17, 2009, 13:15:30 »

Mam takie pytanie. Czy samiec molinezji ma taki "miecz" jak mieczyk czy nie?? Poprosiłem w sklepie zoologicznym o parke molinezji, ale coraz bardziej zdaje mi się, że są to dwie samice. Różnią się tylko płetwami... jedna rybka ma zaokrąglony, a druga ścięty zaokrąglony. Pozdrawiam Smiley
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #469 : Czerwiec 17, 2009, 13:18:28 »

A o gonopodium slyszales Huh
Zapisane

Michał84
Nowy
*
Wiadomości: 42


« Odpowiedz #470 : Czerwiec 17, 2009, 16:07:39 »

A co ma miecz do tego? Roll Eyes
Molinezje poznasz po gonopodium,jeżeli je ma to jest to wtedy samiec.
Zapisane
safewayOX
Nowy
*
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #471 : Czerwiec 18, 2009, 14:49:38 »

kotnik powinien być bez żwirku/piasku przynajmniej ja posiadam taki kotnik bez podłoża ponieważ
1. lepiej utrzymać czystość, oczyszczając wężykiem resztki pokarmu
2. narybek nie wpływa w szczeliny między żwirkiem, może się zaklinować i wiele z nich ginie, w chwilach strachu zamieszanie wokół akwarium też tak reaguje, na dno wystarczy mech jawajski umocowany do kamienia lub korzenia i narybek chętnie chowa się w roślince,
kotnik ma 25litrów oczywiście jest filtr, grzałka, oświetlenie, rybki rosną szybko i są zdrowe.

"kotnik" jest używany przeze mnie zarówno jako kotnik właśnie, ale również jako szpital, izolatka, kwarantanna.... w zależności od potrzeby chwili.
Stoi koło głównego baniaka i razem stanowią estetyczną całość, Jest wyposażony we wszystko co akwa powinno posiadać - od filtra przez naturalne roślinki do "kryjówki" w postaci podziurawionego kokosa. Bez żwirku i roślinności raczej nie wyglądałoby to zbyt ciekawie (takie jest moje zdanie, ale szanuje inne Wink

Tak dla zainteresowanych: po dwóch a nawet po jednym dniu wszystkie rybki zakopane w żwirku przy szybie sobie tylko znanym sposobem jakoś się wygrzebały o własnych siłach Wink
Naliczyłem ich ponad 40 (nie sposób tego zrobić). Mają wilczy apetyt i pięknie rosną. Myślę, że przed kolejnym porodem wszystkie piękne i zdrowe będą oczekiwać na nowych właścicieli w zaprzyjaźnionym sklepie akwarystycznym Wink

Zapisane

darcio
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 569


Jeden z moich kirysków :)


« Odpowiedz #472 : Czerwiec 20, 2009, 05:42:22 »

Cześć . Mam samca gupika i wczoraj siostra i tato dokupili dwie molinezje złote to ma być parka . Gupik pływa za tą samiczką i zdaje mi się że chciałby ją zapłodnić XD co robić ?
 
Zapisane
safewayOX
Nowy
*
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #473 : Czerwiec 20, 2009, 08:36:06 »

A co chcesz robić? Nic.
Gupik z Molinezją się nie skrzyżuje, nie obaw. Dokup mu "panienkę", żeby mógł sobie poużywać Wink
Zapisane

gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #474 : Czerwiec 20, 2009, 14:58:59 »

A co chcesz robić? Nic.
Gupik z Molinezją się nie skrzyżuje, nie obaw. Wink

To zebys sie nie zdziwil http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=19439.60
Zapisane

safewayOX
Nowy
*
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #475 : Czerwiec 20, 2009, 17:11:52 »

No to mnie zamurowało......
Takiego cuda nie widziałem Wink Urokliwe to "to" nie jest, ale ciekawe Wink
Zapisane

ewelusia56
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 63



« Odpowiedz #476 : Czerwiec 22, 2009, 18:15:30 »

Moja krwistoczerwona ,,mieczykowa" ma taka czarną plamkę przy odbycie tzn. prześwituje jej przez łuski czy ona jest w ciąży?
Zapisane

Smiley XD :****
dj_ryba
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 57



« Odpowiedz #477 : Czerwiec 23, 2009, 08:10:21 »

calkiem mozliwe ze jest w ciazy lecz plod mieczyka jest bardzo delikatny
Zapisane
ewelusia56
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 63



« Odpowiedz #478 : Czerwiec 24, 2009, 19:22:15 »

Aha. Bo mam jeszcze podejrzną o ciąże molinezje bo ma gruby brzuch. Mam kotnik firmy sera i kiedy ją wsadzić jeśli jest w ciąży. Bo czytałam że jak ma rodzić to ma ta 2-3 mm ,,rurkę" czy coś i pływa przy dnie ale nie wiem bo molinejezje mam od niedawna
Zapisane

Smiley XD :****
ewelusia56
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 63



« Odpowiedz #479 : Czerwiec 24, 2009, 19:23:51 »

sorki za literówkę w wyrazie molinezja
Zapisane

Smiley XD :****
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 68
  Drukuj  
 
Skocz do: