Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 68
  Drukuj  
Autor Wątek: Hodowla mieczykow i molinezji  (Przeczytany 468150 razy)
pestula
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #210 : Maj 25, 2008, 21:52:14 »

Dziekuje za informacje, małe szaleja i wszyscy je obserwujemy, niedlugo wrzuce wam zdjecia Smiley ciesze sie nimi tymbardziej ze gdy probowalam jakiejkolwiek hodowli nidgy z tego nic nie wychodzilo, a teraz samo z siebie, moze czas znow sie za to zabrac.
Zapisane
arturix
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 141



« Odpowiedz #211 : Maj 26, 2008, 07:33:59 »

co do mycia filterka - odlej troche wody z aqa - np do miski i tam dokładnie umyj filtr i zamontuj go w aqa bez mycia w kranówce
Zapisane
jankos
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #212 : Maj 26, 2008, 14:11:39 »

co do mycia filterka - odlej troche wody z aqa - np do miski i tam dokładnie umyj filtr i zamontuj go w aqa bez mycia w kranówce

OK. Dzięki za pomoc.
Zapisane
zimbabwe
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 444



« Odpowiedz #213 : Czerwiec 18, 2008, 22:45:20 »

Uwaga! Moja samiczka niedawno drugi raz urodziła młode. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że stało się to dwa miesiące po śmierci jedynego, już starego samca - najpewniej umiała sobie nasienie przechować (wiem że tak te ryby mają).
Zapisane

Najpierw jesteśmy ludźmi - reszta to dodatki.
Zielony3103
Nowy
*
Wiadomości: 33


« Odpowiedz #214 : Czerwiec 24, 2008, 17:06:33 »

Uwaga! Moja samiczka niedawno drugi raz urodziła młode. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że stało się to dwa miesiące po śmierci jedynego, już starego samca - najpewniej umiała sobie nasienie przechować (wiem że tak te ryby mają).

Nie miała innego wyboru. Nie wiem czy molinezje przechowują nasienie ale wiem że gupiki przechowują, pewnie molinezje też.
Zapisane

zimbabwe
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 444



« Odpowiedz #215 : Czerwiec 27, 2008, 16:54:22 »

Z tego co wiem to chyba większość żyworódek ma taką właściwość, o ile nie wszystkie - tak je wyposażyła matka natura.
Zapisane

Najpierw jesteśmy ludźmi - reszta to dodatki.
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #216 : Czerwiec 29, 2008, 13:08:46 »

Z tego co wiem to chyba większość żyworódek ma taką właściwość, o ile nie wszystkie - tak je wyposażyła matka natura.

No Amerykę odkryłaś Tongue Samice mogą rodzić młode nawet do końca życia, przez kilka następnych ciąż.

ps. dobrze, że u ludzi tak nie jest  Grin
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Przemek06
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 73


« Odpowiedz #217 : Lipiec 03, 2008, 11:44:14 »

Mam też pytanko. W akwarium mam żółtego samca molinezji słonecznej i samice molinezji czarnej, i wczoraj samice odłowiłem do kotnika i rano bylo ok 15-20 rybek, jak będą małe wyglądać w przyszłości, jedne będą żółte a drugie czarne, a może będą mieszane kolory Huh
Zapisane
Toxic
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 340



« Odpowiedz #218 : Lipiec 03, 2008, 13:55:06 »

Część będzie żółta, część czarna ale najwięcej będzie mieszańców
Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #219 : Lipiec 03, 2008, 15:46:58 »

Toxic ... dzwoniłeś do wróżki forumowej Huh
Ja bym nic nie obstawiał na pewniaka ... nie w przypadku genetyki Smiley za dużo zmiennych.
Żeby tak obstawić to musiałbyś wiedzieć, że to pierwsze pokolenie, że na pewno ta parka, "znać" rodziców, itd itd ...

W tym przypadku wszystkie mogą być czarne, lub żółte, lub mieszańce Tongue, albo po równo, albo polowa czarnych, połowa żółtych ...

Szczerze to wróżenie z fusów
Zapisane

Toxic
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 340



« Odpowiedz #220 : Lipiec 03, 2008, 17:35:43 »

Ja się będę upierał, że z połączenia 2 ras zawsze wyjdą mieszańce co do proporcji to wydaje mi się, że jeśli samiec jest "czystej" rasy złotej, a samica "czysta" black molly i ich przodkowie też to mieszańców może być niedużo, ale jeśli rybki (rodzice i ich przodkowie) mają jakieś naleciałośći z innych ras to mieszańce będą dominować.
Żeby tak obstawić to musiałbyś wiedzieć, że to pierwsze pokolenie, że na pewno ta parka, "znać" rodziców, itd itd ...
Rzeczywiście tego nie wiem i trochę strzelam, nie mam też pewności czy i od kiedy złoty jest jedynym samcem w akwarium ale cóż, niedługo się okaże czy moje przypuszczenia były trafne Smiley
Opieram się głównie na moich 2,5 letnich dośwadczeniach z hodowlą tych rybek
Zapisane

Atria_C
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 805



« Odpowiedz #221 : Lipiec 03, 2008, 19:00:35 »

Toxic a pamiętasz z biologii takie krzyżówki: jakie będzie dziecko miało oczy jeśli A1 ma niebieskie a A2 czerwone/. Robiło się ja na dwa pokolenia;)
Albo niejakiego Mendla z jego groszkami?Wink
I były tam cechy dominujące i recesywne..
Dopóki nie wiesz które cechy są dominujące a które recesywne i nie znasz przodków to możesz tylko zgadywać.Wink
Zapisane

Moje akwarium, zapraszam do konstruktywnej krytyki Wink http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23728.0
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #222 : Lipiec 03, 2008, 19:29:54 »

To ja wam powiem tak: z parki molinezji -samiec black molly z zaokrąglonym ogonkiem + samica biała z ogonkiem lira?- takim księżycowym =ok. 70 /80 szt narybku z czego: 1szt. biała (ale rosła dużo wolniej od rodzeństwa i padła po jakis 3tyg.), 0szt. czarnych , cała reszta mieszańce nakrapiane! przy czym 70% miało ogony księżycowe. Nie twierdze ofc. że to jest reguła...
Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #223 : Lipiec 04, 2008, 09:00:45 »

To ja wam powiem tak: z parki molinezji -samiec black molly z zaokrąglonym ogonkiem + samica biała z ogonkiem lira?- takim księżycowym =ok. 70 /80 szt narybku z czego: 1szt. biała (ale rosła dużo wolniej od rodzeństwa i padła po jakis 3tyg.), 0szt. czarnych , cała reszta mieszańce nakrapiane! przy czym 70% miało ogony księżycowe.
U mnie 2 molki czarne, same w akwarium, pierwsze pokolenie, ogony "normalne". Za którymś razem rodzą się molki z ogonem księzycowym. Następnym razem rodzi się jedna molka weloniasta z ogonem księżycowym w dodatku z zółtymi plamkami. Jak widać nie ma reguły.
To że 70% jest nakrapianych akurat w twoim przypadku świadczy o takiej a nie innej puli genów u rodziców. W innym przypadku może byc kompletnie inaczej ...

Cytuj
Nie twierdze ofc. że to jest reguła...
No właśnie
Cytat: Atria_C
Dopóki nie wiesz które cechy są dominujące a które recesywne i nie znasz przodków to możesz tylko zgadywać.Wink

I o to mi właśnie chodziło Cheesy
Moje gupiki są już po pewnej selekcji i jestem teraz w stanie w 90% powiedzieć jakie będą pokolenia. Te 10% to czasem miła i zaskakująca niespodzianka Smiley
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2008, 09:03:52 wysłane przez Seboos » Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #224 : Lipiec 04, 2008, 10:32:43 »

To że 70% jest nakrapianych akurat w twoim przypadku świadczy o takiej a nie innej puli genów u rodziców. W innym przypadku może byc kompletnie inaczej ...

Nie nie 70% to miało ogony księżycowe , a ciekawostka jest taka że praktycznie 100% była łaciata z wyjatkiej jednej białej która szybko padła... a czarnych brak
Zapisane

Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 68
  Drukuj  
 
Skocz do: