Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 68
  Drukuj  
Autor Wątek: Hodowla mieczykow i molinezji  (Przeczytany 468133 razy)
marwer3c
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #75 : Styczeń 19, 2008, 23:19:06 »

Chciałbym hodować tylko mieczyki i uzyskiwać najbardziej kolorowe i cieszące oko ryby.Kiedyś jako dzieciak miałem akwarium i pamiętam w zbiorniku ojca mego kumpla takie właśnie miecze.Jakie ryby dobierać,(chodzi mi o odmiany kolorystyczne),czym karmić,jakie parametry wody,temp. i.t.d.?Czy w każdej krzyżówce potomstwo będzie płodne?Nie interesują mnie formy weloniaste.Za rady z góry dzięki;pozdrawiam -M.
Zapisane
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #76 : Styczeń 20, 2008, 12:41:33 »

sposob jest prosty- idziesz do zoologa i wybierasz dwie najladniejsze parki mieczyka- umieszc zasz w baniaku i rozmnazasz, potem jak male wyrosna to zostawiasz sobie 5 najladnieszzych reszte oddajesz albo wymieniasz na znow njladniejsze w zoologicznym jakie znajdziesz, wszystko to mieszasz co masz i znow rozmnazasz, z uzyskanego potomstwa wybierasz najladniejsze i znow rozmnazasz.... itd. itp. w wielkim skrucie,ale generalnie do tego sie to sprowadza Wink poszukaj cos o hodowcach gupikow i hodowli zyworodek- analogicznie postepuj z mieczykami.
Zapisane

marwer3c
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #77 : Styczeń 20, 2008, 13:26:47 »

Dzięki za odzew;tylko widzisz to co napisałeś ja robiłem jako młody akwarysta i kończyło się to najwyżej kilkoma młodymi rybkami,które dodatkowo były bardzo słabowite i skarlałe.Tamten zbiornik miał ok.100 l pojemności,piaszczyste dno i bardzo gęstą obsadę roślin.Pozdrawiam-M.
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #78 : Styczeń 20, 2008, 15:00:28 »

jak to  Huh
Zapisane

Rashio
Nowy
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #79 : Styczeń 29, 2008, 18:00:21 »

W nocy w kotniku wykociła mi się molinezja księżycowa. Rano wyjąłem około 10 sztuk żywego narybku a 48 sztuk było martwych.
Co mogło się z nimi stać? Zakładam iż urodziły się już martwe.
Zapisane

Akwa 112l.
Głupiki
Mieczyki
Neonki
Zbrojniki niebieskie
Kiryski
Molinezje
Opaczek
Gurami mozajkowe
Gurami marmurkowe
Brzanki wysmukłe
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #80 : Styczeń 29, 2008, 20:23:53 »

ciezka sprawa... a jak z natlenieniem? ja mialem problem z molkami tyego typu,ze w nocy z ginelo mi kilka sztuk.... potem zrozumialem dlaczego- ilosc zbyt duza na maly baniak i brak tlenu je wykonczyl... lepszego wytlumaczenia nie mam... no bo jak co to po prostu bylyby zdjedzone fgdyby to mama byla sprawczynia...
Zapisane

Rashio
Nowy
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #81 : Styczeń 29, 2008, 20:41:09 »

Tę opcję też rozważyłem. Pewnie obrałbym to za powód gdyby nie fakt iż w drugim kojcu są młode ryby z innych i nic im nie było i nie jest. Szkoda utraty takiej ilości ryb. Spodziewam się pomocy z Waszej strony, opartej na doświadczeniach.
Zapisane

Akwa 112l.
Głupiki
Mieczyki
Neonki
Zbrojniki niebieskie
Kiryski
Molinezje
Opaczek
Gurami mozajkowe
Gurami marmurkowe
Brzanki wysmukłe
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #82 : Styczeń 29, 2008, 20:42:28 »

tak ,ale te były najmlodsze i najsłabsze.
Zapisane

agnes
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #83 : Styczeń 31, 2008, 07:52:10 »

agnes IMHO jeszcze z tydzień musisz poczekać miejwięcej

Powiem Ci, że narybek pojawił się na drugi dzień  Grin. W tej chwili posiadam 19 malutkich (no, może trochę przesadzone) molinezji o pięknym ubarwieniu. Było ich 21, ale 2 były martwe.


W nocy w kotniku wykociła mi się molinezja księżycowa. Rano wyjąłem około 10 sztuk żywego narybku a 48 sztuk było martwych.
Co mogło się z nimi stać? Zakładam iż urodziły się już martwe.

A czy to był pierwsza ciąża tej molinezji ?
Zapisane
kristix14
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 113


WWW
« Odpowiedz #84 : Luty 02, 2008, 17:52:48 »

W nocy w kotniku wykociła mi się molinezja księżycowa. Rano wyjąłem około 10 sztuk żywego narybku a 48 sztuk było martwych.
Co mogło się z nimi stać? Zakładam iż urodziły się już martwe.
gdzie kociła sie ta rybka jesli ja wyławiales do kotnika okolo 2-3 dni temu to jeszcze nie zdąrzyła sie odstresowac to moze być przyczyną. a jesli w głownym to inne ryby ja zameczyly i stad tyle martwych
Zapisane
Ariedale
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 167


Piękny bojownik, prawda?


« Odpowiedz #85 : Luty 04, 2008, 20:13:13 »

Hej,
od niedawna jestem właścicielką parki ślicznych molinezji balonowych.
Jak poznać, że samica jest w ciąży?
Zapisane

Hodowla małych Balonówek! Mój pierwszy miot w całej przygodzie z akwarystyką!

Najlepsze rybki z Azji!
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #86 : Luty 04, 2008, 20:15:21 »

Hej,
od niedawna jestem właścicielką parki ślicznych molinezji balonowych.
Jak poznać, że samica jest w ciąży?

jak samca w nocy do lodowki po ogorki i lody goni... a na sniadanie je banany z majonezem...
Zapisane

Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #87 : Luty 04, 2008, 21:04:23 »

 Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin aż się gumą zaksztusiłem Cheesy
chyba u balonówek to nie będzie takie proste, ja uważam, że laboratoryjnych cudów lepiej nie mnożyć ......
ale pewnie będzie plamka i jeszcze większe 'ubalonowienie' Wink
 papa
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Olaf021
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #88 : Luty 05, 2008, 14:19:52 »

Ja też chciałem się podzielić swoim doświadczeniem, choć bardzo wydaje się nietypowym. 2 godziny temu przywiozłem ze sklepu 3 samice mieczyka i jednego samca i właśnie obserwuje jak jedna z samic poprostu się koci, zrobiłem kilka fotek ale czy będzie coś widać to nie gwarantuje. Szczerze to jestem zaskoczony tym faktem, czy komuś coś podobnego się przytrafiło?
Zapisane
arturix
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 141



« Odpowiedz #89 : Luty 06, 2008, 08:50:58 »

niosąc je z zoo zmieniłeś im temperaturke i to mogło przyśpieszyć wykot Smiley a rybki w zoo uprawiają wiele miłości Wink Cheesy Smiley
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 68
  Drukuj  
 
Skocz do: