Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 68
  Drukuj  
Autor Wątek: Hodowla mieczykow i molinezji  (Przeczytany 468567 razy)
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #60 : Grudzień 22, 2007, 23:28:09 »

tylko 5 ? to b.malo, moze reszte zezarla i z tad ten brzuch, bo od wczoraj to raczej juz nic nie urodzi.
Zapisane

KaMiLoOo
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 50



« Odpowiedz #61 : Grudzień 22, 2007, 23:50:00 »

Niema co sie martwic chyba za ok 4 tygodni będzie kolejna tura bo samiec zielony nie daje jej spokoju Cheesy. Ale teraz ja przypilnuje żeby nie zrobiła sobie śniadanka, obiadu albo kolacji. Grin
Zapisane
arturix
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 141



« Odpowiedz #62 : Grudzień 23, 2007, 11:11:46 »

jest jeszcze taka zależność- mała rybka po raz pierwszy nie będzie miała mocnego i licznego miotu,  co innego matka doświadczona i większa.  Kiedyś miałem kotnik w postaci 5 litrowego słoja na biurku- z roślinkami i buczkiem- ale tak mi się spodobało to że moge siedząc przy biurku patrzeć na rybki, że zostawiłem tam parke gupików, zaczeły się rozmnażać, ale każdy kolejny miot był coraz mniej liczny i bardziej skarłowaciały,  po roku wielkość dorosłej była o połowe mniejsza niż jej prababki Smiley
czyli ma też tutaj znaczenie wielkość ryby i akwarium Smiley
Zapisane
Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #63 : Grudzień 23, 2007, 11:36:55 »

(...) że zostawiłem tam parke gupików, zaczeły się rozmnażać, ale każdy kolejny miot był coraz mniej liczny i bardziej skarłowaciały,  po roku wielkość dorosłej była o połowe mniejsza niż jej prababki Smiley
czyli ma też tutaj znaczenie wielkość ryby i akwarium Smiley
Sadysta jeden Wściekły
Zapisane

KaMiLoOo
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 50



« Odpowiedz #64 : Grudzień 23, 2007, 15:05:14 »

Niema co sie dziwić ze tak mało urodziła moja mieczykowa Huh. Po pierwsze jest mała po drugie gdy ja kupiłem to o drazu po 3 tygodniach urodziła. Mozę tak mało urodziła ponieważ pierwszy raz w nowym miejscu, stresu troszkę miała itp.
Zapisane
piotrekkk
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 89


« Odpowiedz #65 : Grudzień 24, 2007, 15:47:43 »

A ja mam takie pytanie.Mianowicie kupiłem samca mieczyka a potem od znajomego dostałem 2 samice po czym zmieniły się one w samce.Po pewnych obserwacjach zauważyłem sporo powiększony brzuch mojej mieczykowej.Ale potem urósł  jej ogon ,brzuch   zniknął imam trzech samców.Jak mogę dochować się młodych?Jakie samice kupować aby nie zmieniły się w samce?
Zapisane
KaMiLoOo
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 50



« Odpowiedz #66 : Grudzień 24, 2007, 16:37:01 »

to nie zależy od nas kiedy sie zmieniają w samce. Najlepiej kupuj młode samice, bo dopiero jak są duże to sie zmieniają w samce Roll Eyes
Zapisane
arturix
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 141



« Odpowiedz #67 : Grudzień 26, 2007, 11:23:55 »

dorosła samica jest większa od samca, myśle że chyba tym należało by się kierować, i kupować b.duże samice
Zapisane
wisnia_gc
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 467


« Odpowiedz #68 : Grudzień 26, 2007, 11:28:13 »

nie wszystkie samce od małego sie "ujawniaja"  Wink

A ja mam takie pytanie.Mianowicie kupiłem samca mieczyka a potem od znajomego dostałem 2 samice po czym zmieniły się one w samce.Po pewnych obserwacjach zauważyłem sporo powiększony brzuch mojej mieczykowej.Ale potem urósł  jej ogon ,brzuch   zniknął imam trzech samców.Jak mogę dochować się młodych?Jakie samice kupować aby nie zmieniły się w samce?
A ile miałe te "samiczki" które dostałeś od kolegi Huh
Zapisane

david1011
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 130



« Odpowiedz #69 : Styczeń 09, 2008, 11:38:41 »

musisz kupować już dojrzałe samice.. w zoologicznym Ci pomogą na pewno Wink POZDR
Zapisane
karena
Nowy
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #70 : Styczeń 11, 2008, 14:47:43 »

Jak rozpoznać kotną molinezję HuhHuhHuhHuhHuhHuhHuh
HELP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane
david1011
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 130



« Odpowiedz #71 : Styczeń 11, 2008, 20:17:13 »

rusza się ociężale i w okolicach odbytu robi jej się większa biała "szparka"  Cheesy nie wiedziałem jak to ująć Wink sorki Wink
Zapisane
agnes
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #72 : Styczeń 15, 2008, 20:58:26 »

Mam pytanie mógłby mi ktoś powiedzieć czy ta samiczka molinezji jest w ciąży Huh Jeśli tak, to kiedy mam ją przełożyć do kotnika Huh

Zdjęcia:
http://www.voila.pl/ks045/?1
http://www.voila.pl/swusp/?1
http://www.voila.pl/zzjfm/?1
http://www.voila.pl/ix0w0/?1

« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2008, 21:09:00 wysłane przez agnes » Zapisane
david1011
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 130



« Odpowiedz #73 : Styczeń 15, 2008, 22:44:08 »

wydaje mi się że jest w ciąży Wink sama zobaczysz.. jeżeli będzie miała napuchnięte w okolicy odbytu i będzie jej minimalnie wystawać coś białego z odbytu wtedy niedługo zacznie się poród i możesz ją spokojnie przełożyć do kotnika Wink
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #74 : Styczeń 16, 2008, 14:41:13 »

agnes IMHO jeszcze z tydzień musisz poczekać miejwięcej
Zapisane

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 68
  Drukuj  
 
Skocz do: