Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3 ... 68
  Drukuj  
Autor Wątek: Hodowla mieczykow i molinezji  (Przeczytany 465433 razy)
viker
Nowy
*
Wiadomości: 2


« : Listopad 04, 2007, 19:29:05 »

Witam serdecznie wszystkich uzytkownikow.Glownie zajmuje sie hodowla mieczykow i molinezji , ale udalo mi sie takze wyhodowac skalary , glonojady,pielegnice,gupiki,brzanki. Jesli macie jakies pytania to bardzo chetnie na nie odpowiem.Pozdrawiam
Zapisane
damianoss
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #1 : Listopad 05, 2007, 09:35:55 »

 Smiley
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,12146.msg101286.html#msg101286


a wiec mam pytanie : czy mam szanse na odchowanie tych rybek
mieczyk - z 9 zostaly 7
gupiki  - z 9  zostalo 7
akw 12 l tep. 26
pokarm Mikrovit Basic (Tropical)
Zapisane
viker
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Listopad 05, 2007, 10:07:59 »

Witam .Moim zdaniem to ze rybki zaczynaja ci padac jest nastepstwem blednego zalozenia akwarium.Jak ci juz powiedziano "pewnych rzeczy nie przeskoczysz".Niewiem jaka masz teraz sytuacje w akwa tzn jak zachowuja sie i jak wygladaja twoje ryby.Z tych informacji ktore mam do tej pory uwazam ze masz duze szanse na odchowanie rybek.Pilnoj ph i jesli trzeba bedzie dosypoj soli niejodowanej.A z drugiej strony z wasnego doswiadczenia wiem ze czasami lepiej podmienic czesc wody jesli by sie cos zlego dziala i czekac.Wiele razy tak robilem i to bylo najlepsze lakarstwo na moje problemy z rybkami.Postaraj sie jak najszybciej przeniesc rybki do wiekszego akwarium bo te 12l to zdecydowanie za malo.

Pozdrawiam i trzymam kciuki.
Zapisane
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #3 : Listopad 05, 2007, 10:11:10 »

woow Cheesy zostalem zacytowany Cheesy Cheesy Good ! heheh... i natlenianie wody poza podmiankami Wink pamietam jak kiedys nie rozumialem czemu molki malutkie mi znikaja Wink a wylaczalem brzeczka na noc Wink hehehe.... ale jak sie ma 10 lat to czlowiek czasem dzine rzeczy robi Wink
Zapisane

damianoss
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #4 : Listopad 05, 2007, 17:47:40 »

 :Dprzedewszyskim dziekuje  Wink 

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,12146.msg101286.html#msg101286
 Cheesy
kupiłem akwarium 55l,dzięki temu forum dowiedziałem się jak wyglądają rybki kotne i jak nie stracic młodych.Dzieki tym informacjom mam dziś 7 maleńkich mieczyków , 7 maleńkich gupików i drugie akwarium z tej okazji zakupione dzisiaj 12l.

a wiec mam pytanie : czy mam szanse na odchowanie tych rybek (male rybki z kotnika )
mieczyk - z 9 zostaly ( mają 3 dni ) Cheesy
gupiki  - z 9  zostalo 7( 1 dzien ) Cheesy
akw 12 l tep. 26
pokarm Mikrovit Basic (Tropical)
Zapisane
Satanic
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216


Warto czytać poto żeby wiedzą dzielić sie z innymi


WWW
« Odpowiedz #5 : Listopad 05, 2007, 22:02:49 »

Czytaj ,czytaj i jeszcze raz czytaj.
A rybki twoje będą zywe i zdrowe.
Zapisane

pepe.74
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #6 : Listopad 18, 2007, 13:08:33 »

Czesc. Mam 120l zbiornik, a w nim gupiki, molinezje, neonki i duzo roslin. Akwarium mam od 8 miesiecy,rybki wprawdzie zyja, ale o zozmnezaniu ani mowy.
Da sie temu zaradzic? Huh
Zapisane
wisnia_gc
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 467


« Odpowiedz #7 : Listopad 18, 2007, 19:55:33 »

Pewnie nie znasz parametrów wody, ale chyba musi być strasznie źle że nawet gupiki sie nie rozmnażają.... To jest wręcz niewiarygodne.... Przecież samiec gupika+ samiczka gupika=na 100% młode gupiki Grin
Zapisane

PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #8 : Listopad 19, 2007, 06:15:12 »

szczerze, to nie wydaje mi sie,zeby wina lezala po stronie paramatrow wody- gupiki nawet w rowie melioracyjnym przy polu kukurydzy by sie rozmnazaly,pod warunkim ze mialyby odpowiednia ilosc wody (10cm slupa) ;)ja bym stawial albo na brak samic lub samcow (z gupikami chyba braku samic) albo ubezplodnienia rybek przez dzialanie roznych uzdatniaczy wody czy innych chemikaliow...
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #9 : Listopad 19, 2007, 10:13:14 »

Niestety parametry wody mają bardzo duży wpływ na płodność rybek. Nieodpowiednia temperatura a przede wszystkim zbyt niska twardość wody i zbyt niskie ph mogą spowodować, ze ryby nie będą chciały się mnożyć. W drugą stronę nie wiem ale przy zbyt niskich wartościach tych parametrów te rybki u mnie nie rozmnażały się. Tak samo może być ze skokami ph spowodowanymi używaniem CO2 w akwarium czy podtruwaniem rybek zbyt dużą ilością nawozów.
Pytasz dlaczego tak się dzieje ale nie powiedziałeś w sumie o swoim zbiorniku prawie nic. Napisz coś więcej bo tu nie ma wróżek Smiley
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
anrd
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 996



« Odpowiedz #10 : Listopad 19, 2007, 10:26:39 »

Z moich obserwacji: przy pH w okolicach 7 rybki mieczyki, gupiki i molinezje mnożyły się ładnie a liczba młodych była dość spora. Jednak kiedy pH było większe od 7,6 mimo, że ryby nadal się mnożyły to jednak ilość młodych mocno spadła a wiele z tego co się urodziło niestety wyławiałem jako martwe (oczywiście częśc zostawała tradycyjnie zjadana przez dorosłe osobniki)
Dlatego proponuję mimo wszystko zbadać chociaż podstawowe parametry wody.
Zapisane

pepe.74
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #11 : Listopad 19, 2007, 10:32:07 »

Czesc. Mam 120l zbiornik, a w nim gupiki, molinezje, neonki i duzo roslin. Akwarium mam od 8 miesiecy,rybki wprawdzie zyja, ale o zozmnezaniu ani mowy.
Da sie temu zaradzic? Huh

Parametry wody sa OK, woda jest czysta i klarowna, karmienie jest regularne i urozmaicone, temp.25-26°C, napowietranie i filtrowanie calodobowe,
oswietlenie 2x18W przez 8-10 godzin,roslin duzo. Co jeszcze moge z tym faktem zrobic?  DZIEKI  !!!
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #12 : Listopad 19, 2007, 10:33:17 »

Jakie masz wartości twardości wody i ph? Co to znaczy, ze parametry są "OK"?
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Rashio
Nowy
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #13 : Listopad 20, 2007, 20:50:41 »

Macie rację Smiley
Moim zdaniem, na brak płodności u ryb może wpływać źle usytuowane akwa.
Im więcej światła dziennego (blisko okna) tym gorzej dla ryb.
A tak na marginesie to wiesz jak wygląda ryba kotna i które z tych ryb są żyworodne a które jajorodne?
Zapisane

Akwa 112l.
Głupiki
Mieczyki
Neonki
Zbrojniki niebieskie
Kiryski
Molinezje
Opaczek
Gurami mozajkowe
Gurami marmurkowe
Brzanki wysmukłe
Aniape
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1138


gg 13198444


« Odpowiedz #14 : Listopad 20, 2007, 20:58:29 »

Witam serdecznie wszystkich uzytkownikow.Glownie zajmuje sie hodowla mieczykow i molinezji , ale udalo mi sie takze wyhodowac skalary , glonojady,pielegnice,gupiki,brzanki. Jesli macie jakies pytania to bardzo chetnie na nie odpowiem.Pozdrawiam

Czy to prawda, że samce mieczyka welonowego są bezpłodne. Mam parkę, samiec welonowy a samiczka wygląda na normalną  Embarrassed w sensie nie-welonową. Pływają razem już miesiąc i nic. Nawet się sobą nie interesują.
Zapisane

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem" - Leonardo da Vinci.
Strony: [1] 2 3 ... 68
  Drukuj  
 
Skocz do: