Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Obsady « Pytanie o obsadę? To miejsce jest właśnie dla Ciebie!
Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 67
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytanie o obsadę? To miejsce jest właśnie dla Ciebie!  (Przeczytany 236756 razy)
lauri24
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1223


Power^^


« Odpowiedz #450 : Sierpień 29, 2008, 21:32:25 »

jest dużo roślin dla począdkującego...ja osobiście proponuję anubiasy bo ryby ich nie niszczą...
Zapisane

112l. Ogólne
30l.- Gupiki, platki
angel
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #451 : Sierpień 29, 2008, 21:38:22 »

Na pewno wezmę pod uwagę anubiasy  Smiley Chcę chodować ok. 2-3 gatunki roślin które były by średniej wielkości więc które jeszcze są  proste w hodowli ?
Zapisane
angel
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #452 : Sierpień 30, 2008, 20:23:48 »

Kupiłam dziś żwirek i kilka roślinek. Zalałam akwarium i wpuściłam 2 bojki ;] za jakieś 3 tyg. kupuję resztę rybek i mam nadzieję że będzie wszystko ok  Grin
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #453 : Wrzesień 01, 2008, 10:13:36 »

Kupiłam dziś żwirek i kilka roślinek. Zalałam akwarium i wpuściłam 2 bojki ;]

Swietnie ...  Undecided Wściekły
Zapisane

MaTii
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 233


kocham te hobby


« Odpowiedz #454 : Wrzesień 01, 2008, 18:41:13 »

W ten sam dzień po zalaniu wpuściłaś bojki OMG  Shocked Shocked , powiedz jeszcze że zalałaś karnówką czystą
Zapisane

112l
Obsada:
-1+1 mieczyki (5 małych 2,cm ;P)
-2+2 Ramirezki
- 6 kirysek spiżowy
1+1 prętnik karłowaty
1 kosiarka
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #455 : Wrzesień 01, 2008, 19:21:57 »

jest dużo roślin dla począdkującego...ja osobiście proponuję anubiasy bo ryby ich nie niszczą...

anubiasy to bardzo zły wybór na rozruch baniaka - zwłaszcza dla początkujących. oprócz niewątpliwych walorów estetycznych ich wartosć jest znikoma. rosnabardzo wolno i bardzo szybko się zagloniają (zwłaszcza okrzemkami) przy nieumiejetnym prowadzeniu baniaka.

potrzebjesz roślin które będą szybko rosły typu moczarka, rogatek, nadwódki, różdżyce i jakieś gat. pływające (limnobium, salvinia)
Zapisane

picia136
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 218


« Odpowiedz #456 : Wrzesień 02, 2008, 08:04:08 »

Witam.Mam pytanie jakie ryby najlepiej kupić do akwarium 126L. Huh dzieki za pomoc
Zapisane
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #457 : Wrzesień 02, 2008, 11:10:57 »

Witam.Mam pytanie jakie ryby najlepiej kupić do akwarium 126L. Huh dzieki za pomoc
Sprecyzuj...
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
angel
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #458 : Wrzesień 02, 2008, 16:04:40 »

"W ten sam dzień po zalaniu wpuściłaś bojki OMG  Shocked Shocked , powiedz jeszcze że zalałaś karnówką czystą"

Nie. Woda stała 3 dni w 10 litrowych wiadrach (akwarium mam 25L) dolałam do niej wodę z akwarium (kuli) po bojkach i dodałam preparat akwarystyczny do odkażania wody itp. :] spokojnie nie wrzuciła bym rybek do kranówy skazując je na śmierć...   Undecided
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #459 : Wrzesień 02, 2008, 16:06:12 »

Może skazałaś je na śmierć dolaniem tego preparatu odkażającego?
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
angel
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #460 : Wrzesień 02, 2008, 16:13:34 »

jest dużo roślin dla począdkującego...ja osobiście proponuję anubiasy bo ryby ich nie niszczą...

anubiasy to bardzo zły wybór na rozruch baniaka - zwłaszcza dla początkujących. oprócz niewątpliwych walorów estetycznych ich wartosć jest znikoma. rosnabardzo wolno i bardzo szybko się zagloniają (zwłaszcza okrzemkami) przy nieumiejetnym prowadzeniu baniaka.

potrzebjesz roślin które będą szybko rosły typu moczarka, rogatek, nadwódki, różdżyce i jakieś gat. pływające (limnobium, salvinia)


Miałam wziąć pod uwagę anubiasy ale gdy pojechałam do sklepu akwarystycznego okazało się ze ta mała roślinka kosztuje 25 zł Huh    Kupiłam 2 moczarki, 2 rogatki, nurzańca i alternaterę za ktoe zapłąciłam ok.18 zł :]
Zapisane
angel
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #461 : Wrzesień 02, 2008, 16:19:12 »

Preparat akwarystyczny MFC  "skutecznie zapobiega, odkaża i zwalcza pasożyty"  PRODUKT POSIADA ATEST PZH... nie kupowałabym tego gdyby nie pani w sklepie akwarystycznym... powiedziała że sama ma akwarium i tego używa ja osobiście też go używałam i używam... jeszcze nie zabił mi żadnej rybki a miałam 5 bojków... wprawdzie zostały mi tylko 2 ale to już inna historia...  Sad  przecież nie wleje całej butelki do tego 25 akwa... 5 kropli na 10l jednak ja daje na 25 ok. 7...
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #462 : Wrzesień 02, 2008, 16:30:51 »

Jest to preparat leczniczy i bakteriobójczy. Usuwa zarówno te złe bakterie jeśli ryba jest chora jak i te dobre, które odpowiadają za stabilizację w zbiorniku. Nie powinno się go stosować bez powodu ponieważ niestety przynosi więcej szkody niż pożytku. Niestety przy wlewaniu go do wody, akwarium nie ma szans "dojrzeć" czyli zostać skolonizowane prze potrzebne bakterie de/nitryfikacyjne rozkładające związki przemiany materii ryb Sad
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
wodniak
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #463 : Wrzesień 04, 2008, 21:38:49 »

Cześć. Jestem poczatkujacym akwarysta i szukam rady. Zakładam akwarium 240 l. Moja wstepna obsada to:
4 gurami
6 skalar
20 neon inesa
10 danio pregowany
2- glonojad
2 - bocja wspaniała
4 - kirys
oczywiscie to jeszcze teoria
myśle jeszcze o molinezjach, mieczykach lub gupikach. licze na porady
Zapisane
Felu
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #464 : Wrzesień 08, 2008, 21:03:43 »

Witajcie,

Planuję założyć 112-litrowe akwarium.

Obsada wyglądałaby tak:

6x danio pręgowane
6x kirysek pstry lub sterby
6x otosek
2x pielęgniczka borelli

Będzie ok? Nie za dużo ryb na dnie? Może coś mógłbym dodać?

Pozdrawiam
Zapisane
Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 67
  Drukuj  
 
Skocz do: