Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Obsady « Pytanie o obsadę? To miejsce jest właśnie dla Ciebie!
Strony: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 67
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytanie o obsadę? To miejsce jest właśnie dla Ciebie!  (Przeczytany 234683 razy)
Skalar 13
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #435 : Sierpień 21, 2008, 23:05:49 »

Zauważ jednak że bocja syjamska Pictus i kosiarka przebywają najczęściej w dolnej części akwarium.A co do zbrojnika to sorki. Chodziło mi o tradycyjnego zbrojnika glonojada. Dani oto przecież mała rybka (ok. 5cm) więc 54l powinno jej wystarczyć. A co do skalarów posiadam nieco mniejszą odmianę dlatego myślę że też nie powinno być problemów. 
Zapisane
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #436 : Sierpień 21, 2008, 23:10:56 »

Zauważ jednak że bocja syjamska Pictus i kosiarka przebywają najczęściej w dolnej części akwarium.
Co nie zmienia faktu ze sa za duze do 55l.
A co do zbrojnika to sorki. Chodziło mi o tradycyjnego zbrojnika glonojada.
Trdycyjny czyli niebieski osiga dl ok 15cm wiec mimo wszystko jest za duzy. Pozatym masz ich az 4!
Dani oto przecież mała rybka (ok. 5cm) więc 54l powinno jej wystarczyć
Taka mala to nie jest. Dł ok 6cm. Ale porownaj jej zachowanie a np gupikow. Danio sa BARDZO ruchliwymi rybkami. One potrzebuja miejsca by sie "wyszlec". Bardzo lubia plywac przy wylocie wody z filtra co ma imitowac silny prad.
A co do skalarów posiadam nieco mniejszą odmianę dlatego myślę że też nie powinno być problemów. 
Mniejsza? Czyli? Skalary sa wysokimi rybami wiec potrzebuja wysokiego akwa.
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Skalar 13
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #437 : Sierpień 21, 2008, 23:24:13 »

Czytałem i słyszałem jednak że ryby potrafią się dostosowywać do wielkości zbiornika. Ja również to zaobserwowałem w swoim akwarium np. glonojady mam już ponad 3 lata a mają jakieś 7- 8 cm długości. Zaznaczam od razu że są w świetnej formie. Wink
Co do danio to uważam że mają dostatecznie dużo miejsca szczególnie w środkowej i górnej części akwarium, a tam właśnie lubią przebywać. Cheesy Niedługo zamieszczę fotki mojego akwarium. Mam nadzieję że one trochę Cię przekonają Cheesy Cheesy Cheesy
Zapisane
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #438 : Sierpień 21, 2008, 23:25:57 »

Mam nadzieję że one trochę Cię przekonają Cheesy Cheesy Cheesy
Mnie napewno nie przekonaja i mysle ze reszty forumowiczow takze nie. Ale fotki z checia obejrze. Co do tego przystosowywania sie do warunkow to nazywajmy rzeczy po imieniu. Twoje rybki skrłowciały czyli nie osignely normalnych rozmiarow bo nie mialy na to szans w za malym akwa.
Wpisz w google nazwe ktorejkolwiek z posiadanych przez  Ciebie ryb. Zadna z nich nie schodzi długoscia poniezej 10cm (poza danio ale one potrzebuja wiekszego baniaka ze wzgledu na swoje zachowanie).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2008, 23:30:01 wysłane przez Grajewiak » Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Skalar 13
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #439 : Sierpień 21, 2008, 23:39:23 »

Myślę jednak że jeśli rybka jest mniejsza o jakieś 3-4 cm a jej zachowanie, wygląd, jedzenie pokarmu jest b. zadowalające to  wcale jej nie przeszkadza troszkę mniejszya długość. Smiley
Zapisane
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #440 : Sierpień 21, 2008, 23:40:59 »

-2x glonojad syjamski (kosiarka),

glonojad syjamski i popularna "kosiarka"  = grubowarg syjamski, to dwa zupełnie inne gat. ryby
Zapisane

angel
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #441 : Sierpień 29, 2008, 20:02:44 »

Zakładam akwarium 25l i chciałabym się dowiedzieć jakie rośliny kupić żeby nie było zbyt gęsto i jakie mam wybrać podłoże (możę być żwirek i kolorowe kamyczki?). Muszę jak najszybciej wybrać podłożę i roślinki bo akwa, filtr i grzałkę z termoregulatorem już mam i chcę jak najszybciej wystawić akwa żeby dojżało... Myślę nad obsadą... Huh Może:  Kardynałek chiński 4szt., danio pręgowany 4szt., otosek 1szt. zastanawiam się też nad gupikiem ale nie chce mieć samicy i samca bo wiem że szybko się rozmnożą a 2 samce to chyba nie najlepsze wyjście Sad więc może 1 ? podobnie jest ze zmienniakiem plamistym... nie wiem czy 1 będzie się dobrze czuł?
Zapisane
lauri24
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1223


Power^^


« Odpowiedz #442 : Sierpień 29, 2008, 20:26:00 »

kardynałki to ryby zimnolubne więc nie możesz ich trzymać z danio...a z kolei akwa masz za małe na danio pręgowane Roll Eyes kup z 4-5 kirysków np. pandy do tego bojek i już Good !
Zapisane

112l. Ogólne
30l.- Gupiki, platki
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #443 : Sierpień 29, 2008, 20:57:41 »

Otoskow min 4szt. 1 to za malo. Zmiennaik takze odpada. Mozesz tam dac tak jak pisze np lauri kiryski i do tego otoski i gupiki. Kolorowych kamyczkow nie wrzucaj. Wystarczy zwirek o granulacji od 3 do 5mm.
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
angel
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #444 : Sierpień 29, 2008, 21:09:10 »

Co do bojowników to miałam samca i 3 samice jedną niestety zamęczył mi na smierć... Cry a później sam padl :/ zostały mi 2 samiczki które od niedawna trzymam w ok. 6-7 litrowej kuli i jednak z samca zrezygnuje... Wink I mam jeszcze 1 pytanie czy będę mogla te 2 samiczki bojownika wpuścic do akwa 25l z innymi rybkami np. otoskami, kiryskami i gupikami?   Huh
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #445 : Sierpień 29, 2008, 21:10:18 »

a co w kuli mają żyć ?
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
angel
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #446 : Sierpień 29, 2008, 21:18:59 »

Kula jest dosyć spora jak na 2 małe rybki...jednak wiem że to nie najlepszy pomysł... Undecided Chodzi mi jedynie o to czy nie zaszkodzę  bojownikom wpuszczając je do innych ryb i czy nie będą się gryzły... ? Huh
Zapisane
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #447 : Sierpień 29, 2008, 21:20:47 »

Kula jest dosyć spora jak na 2 małe rybki...
Nie o litraz chodzi lecz o ksztalt.
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
lauri24
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1223


Power^^


« Odpowiedz #448 : Sierpień 29, 2008, 21:21:07 »

ta kula wcale duża nie jest...jak je wpuścisz do 25l.to dalej mogą mieć już tylko lepiej...
Zapisane

112l. Ogólne
30l.- Gupiki, platki
angel
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #449 : Sierpień 29, 2008, 21:30:16 »

Postaram się jutro przelać z kuli wode do akwa i dolać świerzej no i wsadzic tam bojki :] Jak kupię żwirek i roslinki to doleje reszte wody, postoi ok.3 tyg (wystarczy??). Jak woda będzie dojrzewac to mogą być w niej bojki? A no i jakie roślinki najlepiej będą nadawały się do 25l Huh
Zapisane
Strony: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 67
  Drukuj  
 
Skocz do: