Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Obsady « Pytanie o obsadę? To miejsce jest właśnie dla Ciebie!
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 67
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytanie o obsadę? To miejsce jest właśnie dla Ciebie!  (Przeczytany 234674 razy)
patryk90
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 64


« Odpowiedz #240 : Grudzień 21, 2007, 17:48:25 »

Siemka mam akwa 54l w nim z ryb 20x neon inessa 4x otosek. Rosliny to 3x żabienica. Wystroj dwa kozenie, dwa kamienie( nie za duze) żwir czarny bazaltowy warstwa okolo 5 cm moze troszke wiecej. Chcialbym wpuscic jeszcze cos na dno aby je czyscilo, ale na 3 kiryski to juz nie ma miejsca a mółojadow to ja nie chce moze cos doradzicie. Dzieki za odpowiedzi.
Zapisane
Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #241 : Grudzień 21, 2007, 18:13:39 »

Oddaj 5 neonów i daj 3kirysy karłowate ,abo np.panda
Zapisane

patryk90
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 64


« Odpowiedz #242 : Grudzień 21, 2007, 20:15:47 »

Pomyslimy zobaczmy, ale za oddawaniem to nie jestem przekonany, chyba narazie zostawie tak i w przyszlym roku postaram sie o wieksze akwarium. Dzieki Błazenek za szybka odp. ( w tyle jest 5 cm żwirku a w przodzie jakies 2cm 2,5cm) 

SProstowanie; Juz 3 otoski jeden opuscil ten swiat Sad Sad Sad. A moze jakies slimaki albo krewetki (piscie cos proponujcie)
 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2007, 19:42:35 wysłane przez patryk90 » Zapisane
jarek1994
Zainteresowany
**
Wiadomości: 54

Pozdrawiam wszystkich!!


« Odpowiedz #243 : Grudzień 29, 2007, 17:19:42 »

Ja mam 85l akwa mam w nim 2 kiryski spizowe,1 mulojada , 7 gupikow w tym 3 to narybek, 1 danio czerwone mialem wiecej danio,ale niestety odeszlo no i jeszcze 1 molinezje ksiezycowa, samica kopnela w kalendarz. Co jeszce moge dolozyc piszccie na prywatna. Pozdrawiam papa
Zapisane
ignac
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #244 : Styczeń 05, 2008, 11:14:28 »

Witam! Prosze o propozycje obsady do akwa 60l (60x30x35 bodajze). Baniak stoi na razie pusty, zalezy mi na rybach dobrze znoszacych twarda wode, tak dobranych aby mozna bylo obserwowac np. ich tarlo. Zaznaczam, ze nie chcialbym aby to byly pielegnice afrykanskie! Nie przepadam rowniez za  gupikami, molinezjami itp.
Zapisane
sircula
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 493



« Odpowiedz #245 : Styczeń 09, 2008, 09:42:46 »

Proponuje na początku choć troche samemu poszperać w necie wybrać sobie kilka wariantów i wtedy konkretyzując pytać o szczegóły zachowania danych gatunków i ich wymagania.
pozdr
Zapisane

"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." - Stanisław Lem
<br>http://www.artrock.pl/recenzje_sc.php?id=2365
kondziu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 72


« Odpowiedz #246 : Styczeń 21, 2008, 08:04:58 »

A jakie ci się tak w ogóle podobają Huh Jakieś małe typu danio czy większe typu pielęgnice (nie afrykańskie) Huh Roll Eyes 
Zapisane
Kaman3000
Gość
« Odpowiedz #247 : Styczeń 30, 2008, 19:39:29 »

Witam, za niedługo będę zakładał akwarium 25l. Jakie rybki są do takiego (niestety trochę małego, ale nie mam warunków na  większe) akwarium odpowiednie? Czy mogą być np. Gupiki i Neony Inessa i czy coś do takiej obsady można jeszcze dołączyć (jakąś małą rybkę dla początkującego?



Z góry dzięki za odpowiedzi Smiley
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2008, 20:57:01 wysłane przez Kaman3000 » Zapisane
Ariedale
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 167


Piękny bojownik, prawda?


« Odpowiedz #248 : Luty 09, 2008, 08:48:20 »

25l...hmm...Gupiki i Neonki napewno pasują. Ja bym tam nic nie dokładała. I tak zaraz będziesz miał mnóstwo młodych.  papa
Zapisane

Hodowla małych Balonówek! Mój pierwszy miot w całej przygodzie z akwarystyką!

Najlepsze rybki z Azji!
portfel333
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #249 : Luty 18, 2008, 15:17:40 »

Hm Witam mam takie pytanie.. Mam w domu 140 l, z którym nie ma żadnych prolemów (można powiedzieć że przy tworzeniu pare lat temu trafiłem zarówno z roślinnością jaki z rybkami), problem powstał z nadmiaru szczęścia tzn. kiedy dowiedziałem się że moge zainstalować sobie akwarium w biurze... Mam wolny stary zbiornik 60 l. Planowałem wpuścić 6 zwinników czerwonoustych, 6 danio lamparcich i 3 kiryski panda. Całe akwa w stylu jasny piasek, żwirek, korzeń, kamienie i roślinki typu bakopa, trawa morska itp. Niby wszystko pięknie w sklepach każdy sprzedawca powtarza że obsada pasuje ale cły czas nie jestem pewien:
1. czy dobór gatunków do siebie pasuje
2. niby przedziały co do parametrów wody także się pokrywają ale są "na granicach"
3. inna sprawa to biuro wiadomo z podmiankami wody żaden problem - przy taki akwa 30min raz na dwa tyg po pracy i nie ma problemu ale chodzi o czas naświetlania 8 godzin dziennie by było tylko czy nie za mało także karmienie 8 i 16 godzina...

mam prośbe o pomoc bo nie lubie robic czegoś na odwal i męczyć niepotrzebnie rybek. ewentualnie jakieś wsazówki co czym zastąpić.
z góry dziękuję za pomoc
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #250 : Luty 18, 2008, 16:27:00 »

Hm Witam mam takie pytanie.. Mam w domu 140 l, z którym nie ma żadnych prolemów (można powiedzieć że przy tworzeniu pare lat temu trafiłem zarówno z roślinnością jaki z rybkami), problem powstał z nadmiaru szczęścia tzn. kiedy dowiedziałem się że moge zainstalować sobie akwarium w biurze... Mam wolny stary zbiornik 60 l. Planowałem wpuścić 6 zwinników czerwonoustych, 6 danio lamparcich i 3 kiryski panda. Całe akwa w stylu jasny piasek, żwirek, korzeń, kamienie i roślinki typu bakopa, trawa morska itp. Niby wszystko pięknie w sklepach każdy sprzedawca powtarza że obsada pasuje ale cły czas nie jestem pewien:
1. czy dobór gatunków do siebie pasuje
2. niby przedziały co do parametrów wody także się pokrywają ale są "na granicach"
3. inna sprawa to biuro wiadomo z podmiankami wody żaden problem - przy taki akwa 30min raz na dwa tyg po pracy i nie ma problemu ale chodzi o czas naświetlania 8 godzin dziennie by było tylko czy nie za mało także karmienie 8 i 16 godzina...


mam prośbe o pomoc bo nie lubie robic czegoś na odwal i męczyć niepotrzebnie rybek. ewentualnie jakieś wsazówki co czym zastąpić.
z góry dziękuję za pomoc
  ze świeceniem nie powinno być problemu przecież możesz zainstalować wlącznik czasowy Cheesy ! Podmiana co dwa tygodnie to IMO za malo -przy dużym  litrażu może i starczy ale przy 60l. obawiam się że co tydzień musowo -podmiana. Karmienie o 8 i 16-  to bardzo dobre pory. Co do obsady to myślę że mogą ze sobą żyć ale te danio jakoś mi nie pasują (to azja) może na ich miejsce dobierz coś ameryki
Zapisane

portfel333
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #251 : Luty 18, 2008, 17:31:57 »

dzięki Cheesy
a co możesz mi doradzić zamiast danio Huh może bystrzyki albo jakiś inny zwinik do tego?? wcześniej myślałem o kardynałkach ale to też azja, albo o neonkach (ale bez entuzjazmu..). Jedno jest pewne zwnnik czerwonousty będzie na pewno (uważam że to jedna z najpiękniejszych rybek:) Wink
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #252 : Luty 18, 2008, 18:51:05 »

Jedno jest pewne zwnnik czerwonousty będzie na pewno (uważam że to jedna z najpiękniejszych rybek:) Wink
popieram Cię w 100%  Marzyciel . Proponuję: Barwieniec czerwony ew. czarny. Z neonek jak byś się jednak na nie zdecydowal na nie to myślę że neon czarny by się najlepiej prezętowal
Zapisane

portfel333
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #253 : Luty 18, 2008, 19:18:52 »

o bbarwieńcu myślałem mają takie nawet moi znajomi, tylko wydaje mi się że za mały zbiornik jak dla nich Undecided ale np. barwieniec różowy już by się nadał...o neonkach czarnych nie pomyślałem Shocked teraz tak przyszłedł mi do głowy bystrzyk loretański albo tylko że znam go tylko z atlasów i nie wiem jak z dostępnością na rynku...  Huh
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #254 : Luty 18, 2008, 19:33:11 »

hmm nigdzie go nie widzialam... może na allegro zobacz? Co do barwieńców to myślalam że nie rosną większe jak 5,5cm czyli mniej więcej jak neon czerwony... ale cóż mogę się mylić zaraz zweryfikuje swoje informacje..
Zapisane

Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 67
  Drukuj  
 
Skocz do: