Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Obsady « Pytanie o obsadę? To miejsce jest właśnie dla Ciebie!
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 67
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytanie o obsadę? To miejsce jest właśnie dla Ciebie!  (Przeczytany 236629 razy)
KreciX
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 52


« Odpowiedz #180 : Listopad 28, 2007, 16:09:50 »

Dziekuje za szybka odpowiedz Smiley
Zapisane
Majszczur
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #181 : Listopad 28, 2007, 17:20:55 »

Możliwe że to Prętniki ale Huh czy aż taką/
mozliwe ze masz za mało kryjówek wsród roślin, wtedy neony miały by sie gdzie chować.
te dwa neony padły ci pewnie na skutek szoku termicznego ( za szybko wpusciłaś bodz masz złą wode)
a te bocie bym oddał i kupił kirysy.


Bardzo dziękuję toks, że się zlitowałeś i zerknąłeś na mój post .
Możliwe że te dwa pierwsze neony padły z powodu innych niż w zoologu parametrów wody, ale to nie tłumaczy faktu, że jeszcze za życia coś obgryzło im ogony.
tez podejrzewałam prętnika, ale... wczoraj zauważyłam, że samiec stracił kawałek piersiowej płetw (tego wąsa) więc i jego coś skubie Sad
Zapisane
toks
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #182 : Listopad 28, 2007, 22:26:37 »

Z mojch doświadzeń wynika że raczej inna ryba tego nie powinna zrobić ale z czasem zdażają się ewenementy i to mogły byc inne ryby na które opisy wogóle nie wskazują.
choroba raczej tak szybko nie może zaatakować


Tylko dokładne obserwacje znajdą przyczyne twojego problemu.
Zapisane

54 litry czekają na start.......
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #183 : Listopad 29, 2007, 20:02:19 »

Hej Smiley
nadeszły u mnie wielkie rewolucje Wink akwa obecne to standart 126l
niestety nie miałem czasu na palety, pozatym były trochę nudne Wink
Akwarium ma narazie średnią ilość roślin, czekam aż trochę podrosną, akwa w pełni dojrzałe 2 tyg temu przelałem całą wode z 70 roślinnej przełożyłem filtry i partiami dolałem wodę na full Smiley
oświetlenie mam 2 x 18W arcadia fresh water i 2 x 14W t5 osrama warm white, ale muszę je szybko wymienić bo za żółto dla mnie Cheesy mam bimbrownię i podaję nawoziki, zresztą rośliny mam i rosną Smiley
obecnie w akwa pływa parka zbrojków niebieskich weloniastych, ok 30 neonków Wink, 5 otosków, po 5 kirysków strebai i pand, długonos, biały samiec bojownika i parka endlerków która ma już 4 młode mniej więcej 1,5-2cm razem jest 2 samczyków i 4 samiczki
i tak sobie myślę nad jakimiś rybkami Smiley myślałem nad pielęgniczkami, ew. gurami czekoladowym Smiley hmm ciężki wybór Cheesy bo mam wrażenie że na skalarki to już zagęsto ze względu na neony. Chciałbym usłyszeć jakąś fajną propozycję Smiley raczej nie chcę pchać już żyworódek, mam już endlerki nie chcę przeciąrzać ekosystemu nadmierną ilością kup Wink
chodzi mi raczej o coś łagodnego aczkolwiek z charakterkiem Smiley no to czekam Smiley
i pozdrawiam  papa
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
rysiurallyteam
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #184 : Listopad 29, 2007, 23:28:26 »

witam jestem poczatkujący wiec mam pytanko:) mam akwarium 450l i mam w nim gupiki jakie moge dołozyc rybki zeby nie było takie puste a nie wiem za bardzo jakie moge tam dokupic rybki bede wdzieczny za podpowiedzi.
Zapisane
toks
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #185 : Listopad 30, 2007, 00:49:50 »

Wow taki baniak i gupiki. Cheesy
jesli szukasz porady określ moze troszeczke dokładniej co oczekujesz ( czy ten sam biotop co gupiki, czy mix Cheesy)
możliwości jest wiele, do takiego baniaka można wsumie wiele wpuscić.
Zapisane

54 litry czekają na start.......
Stariu
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 39



« Odpowiedz #186 : Listopad 30, 2007, 18:18:42 »

witam jestem poczatkujący wiec mam pytanko:) mam akwarium 450l i mam w nim gupiki jakie moge dołozyc rybki zeby nie było takie puste a nie wiem za bardzo jakie moge tam dokupic rybki bede wdzieczny za podpowiedzi.

Praktycznie wszystko możesz dam dać
Zapisane

Akwarium 80 litrów ;]
Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #187 : Listopad 30, 2007, 19:17:46 »

No możesz trzymać tam prawie wszystko ,ale ja polecałbym palety choć jeśli jesteś początkujący to raczej nie Tongue .Kubuś ja bym proponował parkę pielęgnicy zebry albo agasizy ew.żółtej Wink
Ps.Ty na pewno masz 450l a nie 45l ?Jesteś pierwszym początkującym jakiego znam ,który zaczyna od 450l Cheesy
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2007, 19:21:14 wysłane przez Błazenek » Zapisane

brodzio1996
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 50



« Odpowiedz #188 : Grudzień 02, 2007, 19:23:15 »

jeśli coś ładnego w stylu gupików to mieczyki, danio, molinezje, zbrojniki niebieskie-glonojady (nazwa nie wskazuje, że rzywią się glonami, radzę dawać tabletki), może kosiarkii różnego rodzaju krewetki  Wink
duże akwa Cheesy
pozdrawiam Smiley
Zapisane



baniak 112l

ładne Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh
Szymon
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #189 : Grudzień 02, 2007, 21:24:39 »

Witam

Posiadam akwarium 54l a w nim:
- 2  gupiki
- 2 mieczyki
- 2 platki

W najbliższym czasie chcę dokupić drugą samiczkę gupika.

1. Problem mam z mieczykami, kiedy je kupowałem nie potrafiłem odróżnić płci, podobnie jak sprzedawczyni w sklepie która miała wątpliwościi. Postudiowałem trochę w sieci i teraz widzę że mam 2 samiczki.
Wczoraj zauważylem że samiec platki chowa się po kątach i po obserwacji widzę że to wynik agresywnego zachowania mieczyków. Przeganiają się nawzajem a czasem inne ryby, przy czym mały "platek" znosi to najgorzej.
Chciałbym dokupić samca mieczyka, w nadziei że zaabsorbuje samice i poprawi atmosferę w zespole Wink.
Proszę o opinię czy to dobry pomysł, czy może lepiej wymienić jedną samicę na samca.

2. Chcę dokupić otoski, czy Waszym zdaniem będą pasowały do reszty i jaka liczba będzie odpowiednia (myślałem o 5)
Zapisane

Szymon
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #190 : Grudzień 02, 2007, 21:40:48 »

samiec moglby poprawic atmoswere ale to jest zamaly zbiornik jak na mieczyki wiec najlepiej je oddaj.  co do otoskow to 5 wydaje sie odpowiednia liczba, ale rybki te sa bardzo delikatne  Undecided tak ze nie polecalabym zabardzo na poczatek.
Zapisane

toks
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #191 : Grudzień 02, 2007, 21:48:13 »

Witam,
mieczyki rosną znacznie wieksze od platek i gupików chociaż w twoje akwarium jest troszeczke za małe dla tych ryb a jeszcze musisz wziąć pod uwage że niedługo te ryby zaczną wydawać na świat potomstwo i znacznie zwiekszy sie obsada twojego akwarium.  Zamiana samicy na samca może pomuc ale z mojch doswiadczen wynika że samiec cześciej zaczepia inne ryby.
 Proponowałbym oddać wogóle mieczyki ale jeśli tego nie chcesz zrobić to obsadz dobrze akwarium roślinami żeby te mniejsze ryby miały sie gdzie chować. Wink
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2007, 21:49:51 wysłane przez toks » Zapisane

54 litry czekają na start.......
rysiurallyteam
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #192 : Grudzień 03, 2007, 18:05:42 »

mam pytanie odnosnie obsady akwarium.Mam akwarium 450 litrow i są w nim gupiki jakie moge dołozyc do nich rybki??
Zapisane
rysiurallyteam
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #193 : Grudzień 03, 2007, 18:09:06 »

no własnie nie bardzo wiem co tam moge dolozyc zeby to jakos w miare wyglądało po ludzku Smiley) bo przeciez nie wpuszcze tam skalarów Smiley)
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #194 : Grudzień 03, 2007, 19:14:55 »

bo przeciez nie wpuszcze tam skalarów Smiley)
a dlaczego nie ? zdecydowanie wystarczające dla nich
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 67
  Drukuj  
 
Skocz do: