Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Obsady « Pytanie o obsadę? To miejsce jest właśnie dla Ciebie!
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 67
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytanie o obsadę? To miejsce jest właśnie dla Ciebie!  (Przeczytany 238208 razy)
deexer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 288


« Odpowiedz #165 : Listopad 27, 2007, 13:47:51 »

kocham neonki - czy zna ktos jakas odmiane, ktora sie latwo rozmnaza???

To zadedykuj im akwarium i powodzenia. Nie rozumiem trochę tego pędu do rozmażania (zobacz co pisze Tadeus) zwłaszcza przy 40L.
Zapisane
marnes
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 385


Ciekawe czy można hodować taką rybkę w domu...


WWW
« Odpowiedz #166 : Listopad 27, 2007, 15:17:20 »

trudno jednak rozmnożyć neonki w 40l Tongue po pierwsze musisz mieć odpowiednie rzeczy Good !
Zapisane

GG 10744841 Mój były mały pies teraz jest większy
Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #167 : Listopad 27, 2007, 15:25:01 »

trudno jednak rozmnożyć neonki w 40l Tongue po pierwsze musisz mieć odpowiednie rzeczy Good !
Neonki rozmnaża się w jeszcze mniejszym litrażu ja tam widziałem ja na chodowli rozmnażali w 5l Wink .Do tego celu nie potrzeba żadnych rzeczy z wjątkiem tektury żeby obłożyć akwa i siatki na dno i wody destylowanej a to wszystko raczej łatwo zdobyć.Jeśli zależy ci na rozmnażaniu to poczytaj na forum Wink
Zapisane

Majszczur
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #168 : Listopad 27, 2007, 16:36:38 »

Witam wszystkich,
zaczynam przygodę z akwarystyką i mam pierwsze niepowodzenia

zbiornik 75l
wymiary 62,5 x 34,5 x 45,5 cm
pokrywa fabryczna z jedną świetlówką philips 15W (w planie zamontowanie dodatkowej świetlówki)
filtr wewnętrzny BluWawe03
korzeń (jako kryjówka dla przydennych stworzeń)

obsada:
prętnik karłowaty x2 (parka)
rasbora klinowa x5
danio pręgowany x5
gupik x2 (do oddania)
mieczyk x2 (do oddania)

wczoraj wpuściłam:
neon inessa x7
bocja karłowata x3

2 neony padły zaraz po wpuszczeniu. te co przezyły do rana mają ogryzione płetwy ogonowe aż do nasady.
nie wiem kogo podejrzewać.
może prętnika - doczytałam, że mogą irytować go energiczne ryby (moje danio i bocje zachowują się jakby miały ADHD) i odgryza się na małych neonkach?
o bocjach karłowatych doczytałam że są najmniej agresywne ze wszystkich bocji.

Z tymi bocjami to była chyba pomyłka, chciałam jakąś służbę porządkową na dno zbiornika, a sprzedawca wykorzystał moją amatorszczyznę i sprzedał drogie rybki (28zł szt) kompletnie nienadające się do mojego akwa. jesli dobrze myślę to powinnam je zamienić na kilka kirysków (może panda albo...?) lub kilka (ile?) krewetek filtrujących, prawda?

[size=18]Ale co gryzie moje neony?[/size]

bardzo proszę o pomoc, bo źle się dzieje w tym zbbiorniku
MAGDA
Zapisane
toks
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #169 : Listopad 28, 2007, 14:15:13 »

Witam. mam baniak 120l korzenie, połowa dobrze obsadzona roślinami i do tego:

3 gupiki (1 samiec, 2 samice)
9 neonków iinnesa
3 kiryski pstre ( prawdopodobnie 1 samica i 2 samce)
2 zbrojniki niebieskie (1 samica i 1 samiec)

planuje dokupić jeszcze 2 kirysy pstre. pielęgniczki Kakadu miałem ale są już w innym zbiorniku.

Prosił bym o wasze opinie jakie mógłbym rybki wpuścić zeby żyły w zgodzie i harmonii Cheesy Cheesy Cheesy
Zapisane

54 litry czekają na start.......
marnes
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 385


Ciekawe czy można hodować taką rybkę w domu...


WWW
« Odpowiedz #170 : Listopad 28, 2007, 14:20:27 »

proponuje Ci parku pielęgnic jescze z 3 kiryski z 2 zbrojniki i neonki masz dość duży baniak więc możesz trzymać więcej neonów Grin
Zapisane

GG 10744841 Mój były mały pies teraz jest większy
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #171 : Listopad 28, 2007, 14:43:17 »

marnes - wszystko co wymieniłeś poza +2 zbrojnikami ... nie przesadzajmy
Zapisane

toks
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #172 : Listopad 28, 2007, 14:46:26 »

Kirysy napewno dokupie, zastanawiam sie też nad samicą zbrojnika ponieważ samiec jest mniejszy od samicy o około 1,3 cm to ją strasznie gania.
 Zastanawiam sie też nad Żałobniczką czarną, Miedzikiem, Brzanką purpurową bądz (mszystą- taką nazwe też spotkałem) Rosborą galaxy??

Może doradzicje bądz odradzicje jakiś  gatunek???
Zapisane

54 litry czekają na start.......
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #173 : Listopad 28, 2007, 14:55:38 »

U zbrojników to normalne. Mój samiec też jest mniejszy (tak już mają) i też gania ... no chyba że im się zachce  Grin

A co do tego co wymieniłeś - rasbora galaxy - inny biotop i zgubi się troszkę w tym wszsytkim, dobrym rozwiązaniem będzie żałobniczka
Zapisane

toks
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #174 : Listopad 28, 2007, 15:08:17 »

a jeszccze mam pytanko odnośnie Zwinnika czerwonoustego ( tak mi sie wydaje że to on, czerwona główka ciało prawie przezroczyste i czarno biały wzór na ogonie) i czy nadaje się do tego akwarium Huh

I może jeszcze jakieś łagodne i nie sprawiające kłopotów pielegniczki (oprócz kakadu je juz mam w innym baniaczku) z tego biotopu?Huh

A z tymi brzankami nie ma kłopotów??? ( chodzi mi o prześladowanie innych rybek bo słyszałem ze sie zdażają) i inny biotop to raczej e skreśla.
Zapisane

54 litry czekają na start.......
Majszczur
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #175 : Listopad 28, 2007, 15:21:02 »

wybaczcie, ale czy zawsze nowych forumowiczów traktujecie jak trendowatych i pomijacie milczeniem ich prośby o pomoc?
Może jednak ktoś napisze mi coś mądrego na temat korekty obsady, tak żeby neony w tajemniczy sposób nie ginęły... sytuację w moim akwa opisałam siedem postów wyżej.
Naprawdę chciałabym się czegos nauczyć od mądrzejszych i doświadczonych...
Magda
Zapisane
toks
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #176 : Listopad 28, 2007, 15:28:41 »

 Możliwe że to Prętniki ale Huh czy aż taką/
mozliwe ze masz za mało kryjówek wsród roślin, wtedy neony miały by sie gdzie chować.
te dwa neony padły ci pewnie na skutek szoku termicznego ( za szybko wpusciłaś bodz masz złą wode)
a te bocie bym oddał i kupił kirysy.
Zapisane

54 litry czekają na start.......
toks
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #177 : Listopad 28, 2007, 15:40:09 »

z krewetkami filtrującymi według mnie powinnaś dać sobie narazie spokój
lepiej jak na początek kiryski ( pstry, spiżowy,) a pandy jeszcze nie chodowałem  i zbrojnika niebieskiego proponował bym kupić.
one nie zprawiają zadnego kłopotu początkującym w chodowli a też pięknie sie prezentują

następnym razem jesli chodzi o obsade proponuje konsultować najpierw na forum. tu każdy ci żetelnie doradzi Wink

 życze sukcesów
Zapisane

54 litry czekają na start.......
KreciX
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 52


« Odpowiedz #178 : Listopad 28, 2007, 15:42:18 »

witam
mam akwa 40 l i kolega poprofil zebym przetrzymala mu skalara doroslego na dwa dni
juz trzeci dzien pod rzad zapomina go zabrac i sie boje czy nie zaszkodzi to reszcie rybek?
2 samiczki bojka + samiec, 3 kiryski pstre mlode i 2 stare spichzowe. 3 ampularie xxx rozdetki
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #179 : Listopad 28, 2007, 15:54:09 »

Nie zaszkodzi ale niech kolega jak najprędzej go zabierze bo to akwarium jest dla niego za małe i powinien w nim przebywać jak najkrócej. Jak skalar już trafi z powrotem do właściciela zrób większą o jakieś 10% następną podmiankę wody.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 67
  Drukuj  
 
Skocz do: