Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Obsady « Pytanie o obsadę? To miejsce jest właśnie dla Ciebie!
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 67
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytanie o obsadę? To miejsce jest właśnie dla Ciebie!  (Przeczytany 236740 razy)
MaReX28
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #120 : Listopad 21, 2007, 16:38:42 »

do 20l akwa ile moge mieć najwięcej neonek inessa Huh
Zapisane
Tadeus
Bywalec
****
Wiadomości: 578


« Odpowiedz #121 : Listopad 21, 2007, 16:43:34 »

Daj z 5 i zobacz jak to bedzie wygladalo.

Cos tam poza nimi ma byc ?
Zapisane
Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #122 : Listopad 21, 2007, 17:33:32 »

A czy mógłby mi ktoś doradzić obsadę do 72l ?Chodzi mi o krewetkarium.Odrazu mówię ,że będzie tam pływało ok.10 microrasbor galaxy.Czekam na porady i proszę aby nie były to krewetki dla mega początkujących takie jak;red cherry tylko jakieś ciekawe no i nie muszą być najtańsze.Aha i żeby się rozmnażały Wink
Zapisane

deexer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 288


« Odpowiedz #123 : Listopad 21, 2007, 17:39:26 »

na razie bedzie wiec nastepujaco:
korzen, kilka roslin (+ moze maly mech jak dowiem sie o nim wiecej)
10x neon inesa
1x glonojad

co do glonojada to dokładnie wytłumaczył to Tadeus nie będę drążył tematu jednak, ja bym radził Ci się zastanowić czy nie fajniej było by zamiast glonojada dać otoski albo kiryski (które są rewelacyjne).

Moja propozycja: zestawienie 6 neonków + 4 kiryski może jest słabe z punktu widzenia stadności tych ryb (czyli dyskucji od jakiej ilości mamy stado Wink) ale według mnie powinno im wystarczyć a będziesz miał przeurocze rybki denne (poczytaj o kiryskach) i rybki pływające w toni. Oczywiście to jest tylko sugestia, bo to Ty jesteś odpowiedzialny za to co wpuścisz do akwarium, jeżeli podobają Ci się inne rybki to zapytaj czy pasują a na pewno uzyskasz pomoc.

Mogę Cię jednak przestrzec przed popadaniem w zbytnik optymizm jeżeli chodzi o akwarium na początku - pójdziesz do zoologika zobaczysz malutkie neonki i stwierdzisz że mają po 1cm i kupisz więcej, nie minie miesiąc z kawałkiem a neonki urosnął i to sporo i okaże się że części trzeba sie pozbyć. (ja tak miałem Wink). Dlatego najlepiej od razu patrzeć do jakich rozmiarów dorasta rybka i uwzględniać to w kalkulacjach.

Ogółem proponuję urządzając akwarium od razu kupić mech i obwinąć nim korzeń, wygląda to fajnie (o ile pasuje do Twojej koncepcji) a mech zbytnio wymagający nie jest.  Pamiętaj że co do roślin im więcej tym lepiej (no chyba że planujesz welonki).
Zapisane
^_^
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #124 : Listopad 21, 2007, 18:43:08 »

Siemq wszystkim....
Mam akwarium długo długo...
Ale teraz gdy  nadchodzą święta to może coś nowego bym wykombinował... interesują mnie pyszczaki
ale niewiem czy im niebedzie za ciasno w 60 l??
Aktualnie mam akary z maroni żołtaczki indyjskie barwniaki czewnonobrzuche wszystko po parce a i jeszcze 2 kiryski tęczowe...
i jeszcze moja ukochana ryba... poprostu niemoglem się z nią rostac... Pielęgnice Pawiooką wiem że to zamałe akwa itp...  ale ona jest juz u mnie dlugo dlugo ma okolo8 cm i nic nierobi i sę swietnie trzyma... gdy wchodzę do pokoju to poprostu mam wrazenie ze sie cieszy jak człowiek robi pirółety i tym popdobne.... i niemam serca jej oddac do zeologika....
co poradzacie cos nowego kolorowego ...... zamieniam sie w słuch....
Zapisane
Tadeus
Bywalec
****
Wiadomości: 578


« Odpowiedz #125 : Listopad 21, 2007, 18:52:04 »

co poradzacie cos nowego kolorowego .



pasuje do reszty obsady. Nawet nie ma tu co doradzac. Sam wiesz, ze masz maksymalnie przegieta obsade, to ciezko bysmy ci radzili, bys
sobie ja jeszcze bardziej zepsul.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2007, 19:00:53 wysłane przez Tadeus » Zapisane
^_^
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #126 : Listopad 21, 2007, 19:08:35 »

ok przegiołem wiem ale chce to naprawic fakt moge sie w sumie pozbyc tych ryb i moge miec inne i wogle chce miec jakies takie wyczesane akwa a nie jakies zawalisko tak jak teraz....
Zapisane
Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #127 : Listopad 21, 2007, 19:17:49 »

pawiooka poki buyla mala to ok ale jak rosnie to musisz oddac koniecznie, reszte tez... ja lubisz pyszczaki mozesz sprobowac z muszlowcami, poczytaj to np. http://tooold.superhost.pl/akwarium.html
wiecej na www.google.pl Wink
Zapisane

Stariu
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 39



« Odpowiedz #128 : Listopad 21, 2007, 20:04:27 »

Mam akwarium 80 litrow i taka obsadę:
Molinezja black molly
2x Skalary
2x Gurami niebieskie
1 Glonojad
1 kirys

Prosze o pomoc jakie bym mogl dokupic rybki ;]]; Cool Cool Smiley
Zapisane

Akwarium 80 litrów ;]
CyFer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 339



WWW
« Odpowiedz #129 : Listopad 21, 2007, 20:35:58 »

Oddaj skalary, na gurami się nie znam to nie wiem czy mogą być, glonojad najwyżej dopóki jest młody, dokup 3-4 kirysy. Zamiast skalarów i gurami ja bym dał jakieś małe rybki, neonki itp. . .
Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #130 : Listopad 21, 2007, 20:38:59 »

znow ten glonojad?HuhHuh?!!!!!! i zdaje mi sie ze te skalary w 80l totez nie nejlepszy pomysl a kiryskow mozesz dac wiecej
Zapisane

romanov2
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #131 : Listopad 21, 2007, 21:27:27 »

dziekuje uprzejmie za porady
trudno zaprzeczyc, macie racje, z tym 'glonojadem' musze sie bardziej zorientowac
co do mchu (wiem, ze to w sumie nie ten dzial, no ale pozwole sobie na mala dygresje) widzialem ostatnio na gieldzie w Lodzi bardzo fajny mech wychodowany na plaskich kamieniach, gotowy do kupna, nie powiem, szalenie mi sie to podobalo.
nie, nie planuje welonek Wink
fakt faktem, dopiero w przyszlym tygodniu akwarium zacznie funkcjonowac (filtry, napowietrzacze, itp), rosliny oczywiscie wpadna 'nieco' pozniej, a dopiero po nich rybki.

o kiryskach czytam, bylem je obejrzec.. tylko przekonac sie do nich nie moge.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2007, 21:57:13 wysłane przez Seboos » Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #132 : Listopad 22, 2007, 11:13:13 »

chce miec jakies takie wyczesane akwa a nie jakies zawalisko tak jak teraz....

Może zamiast w większą ilość ryb zainwestuj w większe akwarium i zrobienie porządku w tym co masz?
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Stariu
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 39



« Odpowiedz #133 : Listopad 22, 2007, 15:01:37 »

A myślicie ze skalarom będzie złe w 80 litrach ??
Zapisane

Akwarium 80 litrów ;]
Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #134 : Listopad 22, 2007, 15:05:23 »

Bedzi im zle, skalary potrzebuja wysokie akwa min. 45-50cm, pojemnosc od 150l
Zapisane

Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 67
  Drukuj  
 
Skocz do: