Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Obsady « Pytanie o obsadę? To miejsce jest właśnie dla Ciebie!
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 67
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytanie o obsadę? To miejsce jest właśnie dla Ciebie!  (Przeczytany 234638 razy)
gregor76
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #90 : Listopad 19, 2007, 15:05:09 »

Witam, potrzebuję porady.
Czy do roślinnego 300L (120x50x50) z poniższą obsadą można coś jeszcze dodać, ew. zabrać?

Aktualna obsada:
4x Pielęgnica Ramireza
9x Razbora klinowa
5x Bystrzyk ozdobny
6x Pstrążenica marmurkowa
4x otosek
3x kosiarka
5x kirysek spiżowy
5x krewetka Ammano

Zamierzam oddać parę Ramirez i jedną kosiarkę.Czy w takim wypadku można dodać jeszcze neona czerwonego lub jakieś tęczanki. A może jedno i drugie? Jeśli tak to w jakiej ilości?

Proszę o szybką odpowiedź, póki jeszcze tęczanki są w zoologicznym.
Dzięki
Zapisane
Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #91 : Listopad 19, 2007, 15:13:23 »

A więc jeśli oddasz ramirezki i kosiarkę to możesz dać około 10x Neonów Czerwonych.Tęczanek nie dawaj bo to stosunkowo doże ryby.
Zapisane

MaReX28
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #92 : Listopad 19, 2007, 18:04:03 »

dostałem ostatnio od cioci akwarium 20l po chomiku.jakie czynności musze wykonać przed kupieniem rybek??czy 3 kiryski 2 gupiki i skalar bedzie dobrą obsadą czy za dużo ryb??
Zapisane
Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #93 : Listopad 19, 2007, 18:16:11 »

dostałem ostatnio od cioci akwarium 20l po chomiku.jakie czynności musze wykonać przed kupieniem rybek??czy 3 kiryski 2 gupiki i skalar bedzie dobrą obsadą czy za dużo ryb??
No na pewno musisz je dobrze wypłukać ,ale w rzadnych płynach tylko pod gorącą wodą jeśli jest ew. kamień to umyjesz go preparatem na obniżanie PH.Co do obsady to: zapomnij o skalarze masz o wiele za małe akwa,ja proponowałbym zrobić krewetkarium lub dać ,np 4-5 gupików pawie oczko lub endlera.A teraz ja mam pytanie;
Czy taka obsada do 160l będzie dobra?
10xNeon czerwony
10xBystrzyk Barwny
5xKirysek Panda
2xPielęgniczka Żółta
4xOtosek
Zapisane

MaReX28
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #94 : Listopad 19, 2007, 18:19:24 »

a co to jest to krewetkarium???


Prosze się trzymać tematu, do zadawania takich pytań są odpowiednie działy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2007, 10:59:34 wysłane przez Emi » Zapisane
Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #95 : Listopad 19, 2007, 19:38:47 »

a co to jest to krewetkarium???


To jest coś jak akwarium tylko dużo roślinek i mchów i zamiast rybek trzymasz krewetki dla ciebie polecałbym red cherry tu masz jak wyglądają i ile kosztują http://www.allegro.pl/item267373772_krewetki_red_cherry_pozeracze_glonow_.html#photo Jak chcesz to poszperaj jescze w googlach.Mógłbyś mieć ich około 8 sztuk.A koledzy posiadacze popularnych molinezii,gupików,mieczyków popękali by z zazdrości Wink
Zapisane

MlekoDanger
Zainteresowany
**
Wiadomości: 71


« Odpowiedz #96 : Listopad 20, 2007, 00:55:32 »

siemka mam baniak 130 litrow w tej chwili mam w nim 4x pielegnice mekki 2x niebieskoluskie dlugonosa i 3 zbrojniki... wiem ze obsada nie odpowiednia dlatego rybki emigruja w inne miejsca dlugonos idzie do 400 L akwa pielegnice niestety do sklepu bo nikt ich nie chce:( (jesli jest ktos chetny pisac w tym takze parka mekikich) no wiec czekam na propozycje nowej obsady.. mysle nad neonkami inesa takze nie piszcie juz o nich, nie proponujcie takze mieczykow i innych zyworodkow:) jesli macie cos ciekawego do zaoferowania to czekam;)
i tak z ciekawosci... czy pyszczaki moglyby byc w takim litrazu?? jesli tak to jakie? raczej nad nimi nie mysle tak tylko pytam:)


z gory thx pozdrawiam
Zapisane
BogdanW
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 68


Moje GG 2549533


« Odpowiedz #97 : Listopad 20, 2007, 06:12:24 »

Proponuję Ci Akary z Maroni,Akary Cętkowane,Barwniaki Szmaragdowe,Pielęgniczki Kakadu,Pielęgniczki Żółte,Pielęgniczki Ramirez,Rodostomusy,coś z tych ryb.Co do pyszczakow to tylko 1 gatunek układ 1+6 np.Saulosi,Rdzawy lub Yellow.Można też trzymać jakieś Szczelinowce,Naskalniaki ,Muszlowce lub Księżniczki z Burundi.Ta ostatnia propozycja to Tanganika.Napisz skąd jesteś to może bym te Mekki wziął.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2007, 06:14:27 wysłane przez BogdanW » Zapisane

brodzio1996
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 50



« Odpowiedz #98 : Listopad 20, 2007, 09:45:21 »

Ja dodałbym jeszcze pare zbrojników niebieskich iinnych gatónków, kiryski, kosiarki, welonów nie radzę, bo mi kiedyś zrobił taki jeden kostnice w akwa. Jak coś jeszcze wymyśle to dam znać.
Pozdrawiam Wink

_______________________

Może jeszcze krewetki, płaszczkę plamistą, hokejówka, brzanka, danio, pielęgniczka ramireza lub kakadu, molinezja i to wszystko.



Proszę nie pisać posta pod postem, do edycji służy opcja ZMIEŃ.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2007, 13:20:42 wysłane przez Emi » Zapisane



baniak 112l

ładne Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh
MlekoDanger
Zainteresowany
**
Wiadomości: 71


« Odpowiedz #99 : Listopad 20, 2007, 12:42:47 »

dzieki dzieki za propozycje;) jestem z okolic poznania jesli sie pospieszysz to moze zdarzysz z tymi pielegnicami.. jeszcze jedno pytanie gdzie dostane plaszczke plamista:)? nigdy w zoologach nie spotkalem sie z ta ryba:)
Zapisane
brodzio1996
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 50



« Odpowiedz #100 : Listopad 20, 2007, 15:30:58 »

jeszcze jedno pytanie gdzie dostane plaszczke plamista:)? nigdy w zoologach nie spotkalem sie z ta ryba:)
na www.allegro.pl kiedyś była z wrocławskiego sklepu ale Poznań to inna sprawa
poszukaj w internecie lub szukaj i popytaj w sklepach
może jeśli masz możliwości to pojeździj po wiekszych miastach w swojej okolicy
Zapisane



baniak 112l

ładne Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh
kondziu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 72


« Odpowiedz #101 : Listopad 20, 2007, 17:22:43 »

Mam taką obsadę w 25l: 2xdanio lamparcie,4xgupik,3xneon inessa,1xtetra color,1xglonojad. Co sądzicie Huh
Zapisane
adus12345
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 205


mlody akwarysta :):):)


« Odpowiedz #102 : Listopad 20, 2007, 17:32:22 »

masz poprostu zupe rybna neonki to stadna ryba i najlepiej czuje sie w grupie 3 sztuki to malo powinno byc okolo 10 sztuk ale masz za malo miejsca wiedz je oddaj i nie ma takiej rzeczy ja glonojad  Angry  Wściekły  sa np. zbrojniki  a ta tetre to masz ta sztuczne zabarwiona za zarowiaty kolor ja mialem ich 5 i 5 zdechlo  wiec nie jestem ich zwolennikiem.A tak na marginesie bo i tak zrobisz jak uwazasz to te ryby bym oddał i bym zrobil krewetkarium Smiley Wink.
pozdrawiam adus12345
Zapisane
Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #103 : Listopad 20, 2007, 17:36:32 »

...A tak na marginesie bo i tak zrobisz jak uwazasz to te ryby bym oddał i bym zrobil krewetkarium Smiley Wink. ..
Albo wpuścił 5 gupików endlera (same samce) lub kardynałków.
Zapisane

adus12345
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 205


mlody akwarysta :):):)


« Odpowiedz #104 : Listopad 20, 2007, 17:44:10 »

witam

Albo wpuścił 5 gupików endlera (same samce) lub kardynałków.
dobre te gupiki i same samce sa bardzo barwne albo same rosliny Smiley  Tongue Roll Eyes
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2007, 17:45:43 wysłane przez adus12345 » Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 67
  Drukuj  
 
Skocz do: