Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Obsady « Pytanie o obsadę? To miejsce jest właśnie dla Ciebie!
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 67
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytanie o obsadę? To miejsce jest właśnie dla Ciebie!  (Przeczytany 234632 razy)
Yooleck
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #45 : Listopad 13, 2007, 18:15:42 »

Posiadam 4 skalary. 3 znich wykazują pozytywną aktywność ale jeden raczej chowa się i jest obojętny. Czym to jest spowodowane i jak najlepiej dbać o skalary, które przebywają wśród innych gatunków, które wymieniłem wcześniej?
Zapisane
road
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #46 : Listopad 13, 2007, 20:19:55 »

Witam Smiley
Chciałbym zapytac sie o obsade akwarium 112 l lub 126 l - jestem jeszcze przed zakupem.
Bardzo podobaja mi sie palety - czy w zbiorniku o tej wielkosci mozna by trzymac 2-3 sztuki??
Ponad to widziałbym jeszcze 2 parki pielgniczki ramireza, parke pretnika karłowatego, 6-8 neonek lub rozbor klinowych, 3-4 kiryski, glonojad i moze labeo bicolor??
Co sadzicie o takim towarzystwie Wink ? Z gory zastrzegam ze dopiero zaczynam sie interesowac akwarystyka Grin
Zapisane
Patryk.ruda
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 260


« Odpowiedz #47 : Listopad 13, 2007, 22:41:19 »

Witam Smiley
Chciałbym zapytac sie o obsade akwarium 112 l lub 126 l - jestem jeszcze przed zakupem.
Bardzo podobaja mi sie palety - czy w zbiorniku o tej wielkosci mozna by trzymac 2-3 sztuki??
Ponad to widziałbym jeszcze 2 parki pielgniczki ramireza, parke pretnika karłowatego, 6-8 neonek lub rozbor klinowych, 3-4 kiryski, glonojad i moze labeo bicolor??
Co sadzicie o takim towarzystwie Wink ? Z gory zastrzegam ze dopiero zaczynam sie interesowac akwarystyka Grin

Palet odradzam w takim akwa gdyż jest za małe, a dla początkującego nie polecam przygody z tymi pięknymi rybami gdyż, osoba która zaczyna przygodę z akwarystyka popełnia dużo błędów, na początek polecam neony, kiryski, remirezy.
Zapisane

piotrekf
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #48 : Listopad 13, 2007, 23:03:44 »

Witam! Skoro znalazlem sie w tym watku to poprosze o jakis komentarz, rade tudzież jakąs opinie na temat mojej obsady w akwarium:)
A mianowicie mam akwa 112 litrów a obsada jest nastepująca:

6 skalarów
6 neonów czerwonych
7 tetr czerwonych
3 gurami marmurkowe
4 molinezje
4 glonojady

Podejrzewam ze powiecie ze jest za duzo, ale rybki są jeszcze mlode w kazdym razie. A na koniec chcialbym zapytac skad sie biorą slimaki w akwa, bo spostrzeglem niedawno ze sie pojawiły u mnie nie wiem skad;) wiec o odpowiedz na to tez prosze. Czy to dobry objaw?

pozdrawiam Cool
Zapisane

mmaggdaa92
Nowy
*
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #49 : Listopad 14, 2007, 13:11:08 »

Akwa jest stanowczo za małe na 6 gurami i 6 skalarów. Piszesz, że na razie są małe. A co się stanie jak urosną?  Wink  Jeśli masz jakieś rośliny w akwa, to prawdopodobnie ślimaki były na nich. A jakie glonojady masz na myśli?
Zapisane
siwy1980
Nowy
*
Wiadomości: 33


« Odpowiedz #50 : Listopad 14, 2007, 23:22:50 »

Witam
Własnie załozylem nowe akwarium juz odstane  (2 tyg)
i tak mysle moze o charemie bojownika 1+2 samice.
lub moze jakas parka pretniaka karłowatego
co byscie doradzili .
Pozdrawiam
Zapisane
Aniape
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1138


gg 13198444


« Odpowiedz #51 : Listopad 14, 2007, 23:27:12 »

Poczekaj jeszcze z tydzień albo dwa. Im mniejsze akwa tym trudniej dojrzewa. Potem zmierz parametry wody.
Ale harem bojka to niezły pomysł...
życzę powodzenia papa
Zapisane

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem" - Leonardo da Vinci.
piotrekf
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #52 : Listopad 14, 2007, 23:58:08 »

Mam 6 skalarow i 3 gurami, a nie 6 jak napisalas. Czy to cos zmienia? Jak urosną bede zmuszony je oddac komus;) ale na powaznie to    faktycznie moze byc problem. A co do glonojadow to sa to zbrojniki, chyba Acanthicus Adonis, jesli sie nie myle, takie popularne w kazdym razie;) Z tymi slimakami to faktycznie musialo tak byc ze byly na roslinach, bo roslinek u mnie nie brakuje Cool Czyli generalnie mam rozumiec ze troche juz tloczno jest tak? pozdrawiam
Zapisane

numiko
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 153



« Odpowiedz #53 : Listopad 15, 2007, 01:08:18 »

Siwy1980:
Po pierwsze - 25 l to minimum dla jednego bojownika. Absolutnie nie dla haremu! Dla haremu odpowiedni zbiornik to 60 l inaczej mogą się nawet pozabijać nawzajem. I należy pamiętać o filtrze, grzałce, sporej ilości żywych roślin oraz o pokrywie.
Po drugie - nie "prętniak" tylko "prętnik".
Aniape: zanim doradzisz to upewnij się czy doradzasz dobrze...
Siwy1980: polecam lekturkę:
http://www.bojownik.pl/wiki/FAQ_Portalu_Bojownik.pl

PS: Ja również radziłabym Ci Siwy zaczekać jeszcze jeden tydzień oraz powinieneś zaopatrzyć się w testy i monitorować parametry zbiornika.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2007, 12:55:20 wysłane przez numiko » Zapisane
numiko
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 153



« Odpowiedz #54 : Listopad 15, 2007, 01:26:49 »

Acanthicus Adonis

Piotrekf - raczej Ancistrus Dolichopterus  Roll Eyes

A co do obsady to do 112 l nie dawałabym skalarów. No chyba, że się uprzesz to możesz zostawić dobraną parkę - reszta skalarów IMHO do oddania. Więc względna propozycja obsady:
2 skalary (parka) /jeśli nie zechcesz z nich zrezygnować/
15 neonów czerwonych
2 zbrojniki (parka)
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2007, 12:56:47 wysłane przez numiko » Zapisane
siwy1980
Nowy
*
Wiadomości: 33


« Odpowiedz #55 : Listopad 15, 2007, 08:58:27 »

Dzieki Numiko za rady.
Filtr ,grzałkie posiadam ,temp utrzymuje cały czas na 26 stopni.
Parametry wody-
ph-7
kh-6
gh-12
no2-0
no3-10.
Jak mozesz to doradz co mogo wposcic  do akwarium  i jak parametry a jak są złe to czym mozna je ustabilizowac.
Pozdrawiam
Zapisane
numiko
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 153



« Odpowiedz #56 : Listopad 15, 2007, 09:26:35 »

Nie ma za co Siwy Wink

Moje propozycje obsady:
1) 1 x bojownik
    8-10 krewetek karłowatych
2) 6 x razbora plamista
    8 x krewetki karłowate
3) 6 x neon innesa
    4 x otosek
4) krewetkarium

Wg mnie opcje 1) i 4) są najlepszym rozwiązaniem. I jeszcze jedno - jeśli zdecydujesz się na bojownika - musisz mieć pokrywę, gdyż bojownik oddychając powietrzem znad powierzchni wody może łatwo przeziębić sobie labirynt, gdy będzie zbyt duża różnica temperatur wody i powietrza. No i oczywiście żywe roślinki Smiley

Pozdrawiam!
Zapisane
piotrekf
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #57 : Listopad 15, 2007, 12:19:32 »

Ok dzieki numiko za porade;) Musze pomyslec faktycznie o tej obsadzie, tylko ze ciagle mam takie przekonanie ze biorac taka obsade jak Ty proponujesz bedzie tak malo kolorowo i roznorodnie, ale to moze takie poczucie poczatkujacego akwarysty Cool . W kazdym razie thx;)

ps. co to jest to IMHO bo kazdy to tutaj uzywa Cool, a ja jestem new one i nie znam tego Wink

pozdrawiam
Zapisane

groszek69
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 297



« Odpowiedz #58 : Listopad 15, 2007, 12:32:28 »

To spróbuj propozycji 4 - krewetkarium z dużą ilością mchów i kilkoma gatunkami krewetek - jest różnorodnie i kolorowo:) polecam!
Zapisane

250L - Słonawe ujściowe (strzelczyki, argusy)
126L - Słonawe - Tetraodon nigroviridis
112L - Roślinne

"Nieodpowiednio nazywa się tą planetę Ziemią - przecież najwyraźniej jest Oceanem." - Arthur C.
Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #59 : Listopad 15, 2007, 13:18:29 »


ps. co to jest to IMHO bo kazdy to tutaj uzywa Cool, a ja jestem new one i nie znam tego Wink
pozdrawiam
IMHO to skrót od angielskiego oznacza moim skromnym zdaniem
Zapisane

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 67
  Drukuj  
 
Skocz do: