Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Obsady « Pytanie o obsadę? To miejsce jest właśnie dla Ciebie!
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 67
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytanie o obsadę? To miejsce jest właśnie dla Ciebie!  (Przeczytany 236705 razy)
Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #30 : Listopad 07, 2007, 19:02:16 »

Ja mam pewien problem, w akwarim 80 l mam 2 gurami dwuplamiste, 2 glonojady, 2 neony i welonke, czy to dobra obsada czy nalezy cos zmienic? zastanawiam sie bo zauwarzylam ze gurami nie przepadaja za welonka.
Na początku oddaj welonkę bo to zimnowodna ryba a poza tym jak podrośnie to może sobie zrobić deserek z neonków  Wink .Neony są stadne dokup im jeszcze kilka kolegów.A ,,glonojady" (domyślam się ,że chodzi o zbrojniki niebieskie) i neonki to inny biotop niż gurami.A więc ja ci proponuję 7x neon innesa 5xkirysek panda 4xOtosek ale musisz uważać na NO2 i NO3 No i ewentualnie parkę pielęgniczki żółtej no i kope roślin  Cheesy
Zapisane

AdamM
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 18



« Odpowiedz #31 : Listopad 08, 2007, 11:28:32 »

Kiedyś opisywałem swoje nieszczęśne ( z uwagi na konstrukcję ) aqua. W skrócie o nim: Jest to zbiornik ostatnimi czasy dosć popularny, 6 ścienny, litraż 54l, Akwarium wysokie. Na skutek nieprzyjemnego wypadku, straciłem obsadę bojownika i powiem szczerze, że nie chcę do niej wracać. Zbyt się zwiazałem ze starymi bojkami i nie mam zbytniej ochoty na nowe.
Obecnie pływaja w nim tylko 4 kiryski spiżowe. Proszę o pomoc w reszcie obsady. Zastanawiałem się nad parką małych pielęgniczek ale boję się, że aqua może być za małe. Może wiec coś innego? Pomocy!
Zapisane

54 litry - Azja
1x samiec bojwnika
2x samiczka bojownika
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #32 : Listopad 08, 2007, 12:04:36 »

tak mysle,ze gdybys odpowiedno przygotowal akwarum, moze bys mogl tam umiescic parke pilegniczki zoltej... ale jedynie ja... nic lepszgo do glowy mi nie przychodzi...
Zapisane

bakuMGK
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1564


Akwarystyka-hobby na całe życie.


« Odpowiedz #33 : Listopad 08, 2007, 15:24:29 »

6 ścienny, litraż 54l, Akwarium wysokie.

nie mozesz trzymac tu pielegniczek i nie chodzi tutaj o litraz ale o powierzchnie dna!! jest po prostu za mala!! gdyby to bylo normalne akwa 54litry to by bylo w miare ok, ale tak to nie ma szans
Zapisane

8317910

AdamM
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 18



« Odpowiedz #34 : Listopad 08, 2007, 18:35:53 »

Tego się obawiałem - więc co najlepiej wspólgrałoby z kirysami? Proszę tylko o jedno, byle nie gupik czy neonek.
Co sądzicie o żalobniczkach?
Zapisane

54 litry - Azja
1x samiec bojwnika
2x samiczka bojownika
swicha
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #35 : Listopad 09, 2007, 12:37:49 »

zakładam nowe akwarium. z 100l przechodzę na 300l.  w mojej 300 będę miał 2 parki skalarów,3 parki gurami mozaikowe, bojownika, 2x bocja wspaniała, 2  x bocja siatkowana, 5 kirysów pstrych, 4 kirysy spiżowe, 1 zbroinik niebieski(12 cm), 2 x kosiarka falszywa(ok8-9 cm) i moje pytanie brzmi czy mogę do tych rybek dodać 2 welonki? czy raczej nie zalecacie tego?
Zapisane
Patryk.ruda
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 260


« Odpowiedz #36 : Listopad 09, 2007, 13:20:17 »

ja bym welonek nie dawał.
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #37 : Listopad 09, 2007, 23:52:10 »

Powód: ma inne wymagania co do parametrów wody niż pozostała Twoja obsada.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
marnes
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 385


Ciekawe czy można hodować taką rybkę w domu...


WWW
« Odpowiedz #38 : Listopad 11, 2007, 15:14:13 »

mam pytanie bo takie ryby se dałem ze juz nie wiem co zrobic ale chciałem zapytac czy ta obsada nie będzie zła awięc chciałem 4 molinezje 3 prętniki karłowate 6 gupików 10 neonów innesa  5 razbór klinowych  Good ! papa Afro Cool Grin Cheesy Wink Smiley
i prosze  o odpowiedz  papa Good ! Afro Grin Wink Smiley
Zapisane

GG 10744841 Mój były mały pies teraz jest większy
wisnia_gc
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 467


« Odpowiedz #39 : Listopad 11, 2007, 18:06:47 »

Dla molinezji trochę małe akwa, a poza tym z gupików i molinezji zaraz będziesz miał plagą. Nie wiem jak tam z wymaganiami prętników bo nigdy ich nie miałem. Nie jest to duży baniak więc nie ma dużych możliwości. Na twoim miejscu zostawiłbym neonki i razbory i dołożył kilka kirysków, no i akwa obsadził roślinkami

P.S. Nie pisz takimi kolorami bo żle się to czyta
Zapisane

marnes
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 385


Ciekawe czy można hodować taką rybkę w domu...


WWW
« Odpowiedz #40 : Listopad 12, 2007, 21:27:54 »

dobra a bez molinezji i same gupiki  jak by zostały to nie moze byc Huh Roll Eyes Afro

dzieki za tą odpowiedz i juz nie pisze kolorami Good !
Zapisane

GG 10744841 Mój były mały pies teraz jest większy
Yooleck
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #41 : Listopad 13, 2007, 16:53:01 »

Witam. Mam niepewność co do zestawienia w akwarium takich gatunków, które nie byłyby agresywne wobec siebie.
Posiadam jednak dośc powszechne rybki: Skalary (4), mieczyki (2), gupiki (3), gurami (2), sumy rekinie (2), glonojada (1) i... jedną welonkę, która podobno nie lubi towarzystwa. Z moich kilkudniowych obserwacji wynika, że chyba tylko skalary są jakby bojaźliwe, choć to może taka ich natura...? Welonka ma dużo miejsca wokół siebie ale nie atakuje innych. W akwarium jest sporo miejsca, 112L. Proszę o pomoc.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2007, 16:55:00 wysłane przez Yooleck » Zapisane
Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #42 : Listopad 13, 2007, 17:11:50 »

A więc welonke oddaj bo to zimnowodna rybka.Sumy rekinie wymagają ok.600l więc je też oddaj.A dla skalaró akwa może być za niskie lecz może się mylę...
Zapisane

Yooleck
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #43 : Listopad 13, 2007, 17:26:55 »

Rzeczywiście, welonka często schodzi w pobliże dna, gdzie woda jest nieco chłodniejsza. Czy 23-24 stopnie to za mocna dawka? Muszę pamiętać o innych rybkach więc obecnie trzymam termostat na 24 st. Lepiej oddać?
Zapisane
Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #44 : Listopad 13, 2007, 17:32:12 »

Zdecydowanie lepiej oddać.Dla welonek temperatura powinna wynosić 14-18 st.Jeśli podobają ci się te rybki to możesz przecierz urządzić sobie welonkarium.  Wink
Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 67
  Drukuj  
 
Skocz do: