Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Tanganika wiki « Czy taki filtr bedzie dobry...? 216 L
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy taki filtr bedzie dobry...? 216 L  (Przeczytany 5516 razy)
couek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 52

http://zg.wroclaw.pl


WWW
« : Październik 28, 2007, 09:29:10 »

Witam.

Wlasnie jestem w trakcie przygotowan do zalozenia nowego akwarium. Bedzie to Tanganika. Rozmiar zbiornika jest optymalny dla tego Biotopu 120x40x50. W akwarium beda plywaly ksiezniczki, ktore nie naleza do balaganiazy Smiley W akwarium nie bedzie roslin.

Moje pytanie: jaki filtr najlepszy? Wolalbym, zeby to byla kaskada. Na zewnetrznych w ogole sie nie znam Smiley Na innych to tyle, co na opakowaniu napisane. Do tego akwarium planuje zainstalowac filtr Aqua El FZN 3 (kaskada).

Oto dane techniczne:
Max. pojemność akwarium: 300l
Max. przepływ: 1200l/h
Pobór mocy: 10W

Czy do takiego akwarium to wystarczy? Jesli nie, to prosze o sugestie.
Zapisane

Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #1 : Październik 28, 2007, 09:51:00 »

myślę, że będzie ok, ale w połączeniu z wewnętrznym czysto mechanicznym np. aquael turbo 650, gdzie pojemink na bio wypełnisz np. watą. Jako że nie będzie roślin które będą oczyszczać z toksyn kaskadę lepiej wypełnić ceramiką i tylko na wlot dać prefiltr z gąbki, albo/i zamontować hydroponikę Smiley
 papa
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
couek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 52

http://zg.wroclaw.pl


WWW
« Odpowiedz #2 : Październik 28, 2007, 11:19:22 »

Przeciez pisalem, ze nie chce roslin Tongue No ale zaluzmy, ze jednak umiescilbym jakies rosliny naskalne. Napewno dorzuce dwa napowietrzacze (brzeczyki), moze trzy. W takim wypadku potrzebny mi filtr zewnetrzny? wolalbym go uniknac
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #3 : Październik 29, 2007, 08:01:03 »

Jeśli to Tanga to widzę tam jedynie nurzańce. Anubiasy i mikrozoria nie bardzo pasują do tego biotopu Smiley

Zamiast kaskady zamontowałabym tam Tetrę Ex 700 albo nawet 1200 lub jakiś inny kubełek dedykowany pod akwaria 250 l wzwyż (z powody braku roślin filtracja musi być większa). Co do kaskady to nie jestem przekonana do tego typu filtrów bo wg mnie nie są zbyt wydajne choć są tanie. Co do brzęczyków to myślę, ze deszczownia (gdybyś zdecydował się jednak na kubełek) i jeden brzęczyk wystarczą Ci w zupełności. Jeśli chodzi o wsady do filtra to prócz ceramiki i kilku gąbek najlepiej, żeby znalazł się tam również zeolit albo zeokarbon (połączenie węgla i zeolitu).
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2007, 08:02:47 wysłane przez Emi » Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #4 : Październik 29, 2007, 10:02:01 »

Sama kaskada może nie dać rady. Weź pod uwagę, że Księżniczek będziesz miał szybko więcej Wink Poza tym ja mam uraz do AquaEl i moim prywatnym zdaniem dużo lepsze są kaskady AquaClear - sensowniejszy układ komorowy - można wszystko zapchać ceramiką (co w tandze się przyda) a gąbkę np tylko na wlot. Mimo to jednak jeszcze filtr wewnętrzny by się przydał do filtracji mechanicznej. Z tego wynika, że najlepszy kubełek zwłaszcza do takiego baniaka.
Księżniczki brudasami nie są, ale bałaganiarzami owszem Wink Przekopią i umeblują dokładnie tak jak one chcą a nie Ty Wink
Zapisane
Tadeus
Bywalec
****
Wiadomości: 578


« Odpowiedz #5 : Październik 29, 2007, 15:39:54 »

O ciekawe. FZN maja jeszcze jakas inna wade, poza slabym rozlozeniem materialu filtracyjnego ?

Bo mam teraz Aquaclear i w sumie do wiekszego baniaka chcialem kupic FZN, bo ma dobre opinie ;]
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2007, 15:42:20 wysłane przez Tadeus » Zapisane
malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #6 : Październik 29, 2007, 15:43:55 »

Tego nie wiem bo kaskady AquaEl nigdy nie miałam. Natomiast miałam dwa filtry wewnętrzne i oba nie wytrzymały nawet roku. Kupując kaskadę właśnie miałam wybór miedzy AquaClear i FZN i te dwa aspekty przeważyły nad tym pierwszym. Słowa złego nie mogę powiedzieć na AquaClear.
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #7 : Październik 29, 2007, 15:49:36 »

ja zlego slowa nie moge powiedziec o fzn Wink niby w czym przeszkadza rozmieszczenie koszykow i jak one są umieszczone w aquaclear ? bo nie orientuje sie w tej firmie Smiley mam także wewnętrzny aquaela i nie narzekam Smiley
 papa
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Tadeus
Bywalec
****
Wiadomości: 578


« Odpowiedz #8 : Październik 29, 2007, 15:54:50 »

http://www.allegro.pl/item260214206_filtr_kaskadowy_hagen_aqua_clear_50_76_190_.html

Na dole jest zdjecie z bokiem pudelka - tam jest schemat rozmieszczenia ;]

Ja sobie jeszcze obok do tej komory przeplywowej, gdzie nie powinno sie nic dawac, wrzucilem skarpete z torfem ;]
Zapisane
malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #9 : Październik 29, 2007, 15:55:21 »

Z tego co pamiętam w FZN są dwa pojemniki na wkłady i woda jest zasysana do dwóch równocześnie. W ten sposób trudno jest ustawić np tak aby woda najpierw przechodziła przez gąbki (filtracja mechaniczna) a potem przez ceramikę. Jesli teraz inaczej to wyglada to mnie popraw, ale jakiś czas temu taki właśnie widziałam układ. AquaClear ma jedna komorę i dlatego moim zdaniem jest łatwiej ustawić kierunek przepływu wody. U mnie jest grubsza gąbka, drobniejsza gąbka i na samej górze ceramika.

W każdym razie to 216 polecam kubełek Smiley
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #10 : Październik 29, 2007, 16:01:26 »

hm ja nie wyczuwam różnicy Wink rura jest pośrodku, ale przecierz w koszyczkach ukladasz jak chcesz Smiley ja mam od dolu: gąbke, watę, ceramikę i watę Wink tak samo plynie od dolu przez wszystkie warstwy Wink
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
couek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 52

http://zg.wroclaw.pl


WWW
« Odpowiedz #11 : Listopad 01, 2007, 11:19:36 »

Dzieki za pomoc.

W sumie zdecydowalem sie na Tetra Tec ex 1200 bo jest tani i chyba najlepszy. Jak najlepiej umiescic w nim material filtracyjny? Tzn co w jakiej kolejnosci Smiley i ew. co wymienic, a co zostawic. Co macie na mysli poprzez zostawienie gadki na wlocie? Chodzi o pierwsza komore kubelka?

A co do roslinek - Valisnera spiralis - nie moge jej w sklepie znalezc Smiley Niby bylem w 3 najwiekszych sklepach. Moze zle patrzylem Smiley Co byscie jeszcze polecili z tych roslinek?

http://www.tanganyika-cichlids.com/phytocenose.htm
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2007, 11:25:54 wysłane przez couek » Zapisane

anrd
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 996



« Odpowiedz #12 : Listopad 01, 2007, 18:21:18 »

W takim wypadku potrzebny mi filtr zewnetrzny? wolalbym go uniknac

Pierwszy raz spotykam się z czymś takim. Dlaczego wolisz uniknąć zastosowania filtra zewnętrznego?
Jeśli chodzi o mnie to do takiego dużego zbiornika proponuję kubełkowy zewnętrzny i TYLKO TAKI.
Zapisane

couek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 52

http://zg.wroclaw.pl


WWW
« Odpowiedz #13 : Listopad 01, 2007, 19:04:16 »

Dzieki za pomoc.

W sumie zdecydowalem sie na Tetra Tec ex 1200 bo jest tani i chyba najlepszy. Jak najlepiej umiescic w nim material filtracyjny? Tzn co w jakiej kolejnosci  i ew. co wymienic, a co zostawic. Co macie na mysli poprzez zostawienie gadki na wlocie? Chodzi o pierwsza komore kubelka?

A co do roslinek - Valisnera spiralis - nie moge jej w sklepie znalezc  Niby bylem w 3 najwiekszych sklepach. Moze zle patrzylem  Co byscie jeszcze polecili z tych roslinek?

http://www.tanganyika-cichlids.com/phytocenose.htm
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2007, 01:20:00 wysłane przez couek » Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: