Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 3 małe gupiki w zarośniętym 45L  (Przeczytany 4716 razy)
Rafisko
Zainteresowany
**
Wiadomości: 89



« : Październik 22, 2007, 19:55:06 »

Niedawno miałem poród u gupika. Samicę szybko przełożyłem do akwa 45L i czekałem aż skończy rodzic. Co prawda dużo rybek urodziła, ale potem bez mojej kontroli prawie wszystkie zjadła. Moje pytanie brzmi: Czy 3 sztuki narybku gupika w napchanym kabombą 45L dadzą sobie same radę? Czy lepiej się nie łudzic?
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #1 : Październik 22, 2007, 20:00:31 »

jak je będziesz karmic to ofc Grin gupik to twarda sztuka przeżyje nawet w kaloszu żywiąc się glonami Cheesy żart Tongue
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Satanic
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216


Warto czytać poto żeby wiedzą dzielić sie z innymi


WWW
« Odpowiedz #2 : Październik 22, 2007, 20:30:38 »

Mało że przeżyją to jeszcze jak będzie tam parka to sypną następne:D
Tylko je karm.
A z tym kaloszem to wcale przesadzone nie jest Tongue
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #3 : Październik 22, 2007, 21:52:29 »

jak je będziesz karmic to ofc Grin gupik to twarda sztuka przeżyje nawet w kaloszu żywiąc się glonami Cheesy żart Tongue

Święta prawda! Kiedyś znalazłam wyrośniętego już gupika w wiadrze po proszku do prania z wodą do którego wrzucam resztki roślin. Z własnego lenistwa nie chciało mi się wywalić zawartości kompostu przez miesiąc i podczas wywalania znalazłam pod grubą warstwą nadgniłych resztek roślin całkiem sporego gupika. Nie mam pojęcia skąd się tam wziął, pewnie przez przypadek maluszka z roślinami wytargałam z akwarium i się wychował w tym kompoście.
Gupiki (ale nie te wydelikacone, kolorowe cacka tylko takie zdrowe, zwykłe gupiki od hodowcy) to najtwardsze sztuki jakie widziałam w życiu!
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #4 : Październik 22, 2007, 22:06:11 »

jak je będziesz karmic to ofc Grin gupik to twarda sztuka przeżyje nawet w kaloszu żywiąc się glonami Cheesy żart Tongue

Święta prawda! Kiedyś znalazłam wyrośniętego już gupika w wiadrze po proszku do prania z wodą do którego wrzucam resztki roślin. Z własnego lenistwa nie chciało mi się wywalić zawartości kompostu przez miesiąc i podczas wywalania znalazłam pod grubą warstwą nadgniłych resztek roślin całkiem sporego gupika. Nie mam pojęcia skąd się tam wziął, pewnie przez przypadek maluszka z roślinami wytargałam z akwarium i się wychował w tym kompoście.


ale numer Cheesy hahaha... takiego walka to jeszcze nie slyszalem!

a co do Twojego Rafisko... hehehe... jesli bedziesz mial szczescie i rybki przeszly naturalna selekcje to masz 3 rybulki na plus Cheesy nie wierze,zeby mogly pasc...
Zapisane

papio
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 250


Heh...


« Odpowiedz #5 : Październik 23, 2007, 16:51:27 »

Jełsi masz zarośniete akwa to napewno coś sie uchowa!
Zapisane

Rafisko
Zainteresowany
**
Wiadomości: 89



« Odpowiedz #6 : Październik 23, 2007, 21:40:29 »

Te 3 gupiczki są tam same, więc mają 45L dla siebie
Zapisane
adus12345
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 205


mlody akwarysta :):):)


« Odpowiedz #7 : Październik 24, 2007, 17:37:34 »

witam
To maja jak w raju Wink Wink
                                                pozdra. adus12345
Zapisane
Julka10
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #8 : Październik 27, 2007, 19:46:22 »

Dla mnie to raj dla nich. napewno wyrosną na pkne sztuki. papa Afro Good ! Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Zapisane
Julka10
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #9 : Październik 27, 2007, 19:47:21 »

Dla mnie to raj dla nich. napewno wyrosną na piękne sztuki. papa Afro Good ! Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Zapisane
Rafisko
Zainteresowany
**
Wiadomości: 89



« Odpowiedz #10 : Listopad 04, 2007, 18:27:07 »

No już ponad tydzień po porodzie i moje gupiczki się rozwinęły  Smiley Mają już trochę prawie 1,5cm rosną jak na drożdżach Smiley Karmię je drobno rozdrobnioną spiruliną w płatkach i rozdrobnioną ochotką z kostki. Poza tym i tak ciągle coś skubią więc na pewno nie są głodne. Ciekawe kiedy będę mógł je wpuścic do ogólnego zbiornika  Smiley
Zapisane
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #11 : Listopad 04, 2007, 18:37:18 »

jezeli nie masz skalarow ani zadnych ryb powyzej 7cm to spokjnie juz je mozesz wlozyc Wink ja narybek wpuscilem po 10 dniach i nawet go nie ruszaly inne Cheesy ani molki ani gupiki Wink
                                                                                                                                                                     
wlasnie spojrzalem na twoja obsade i szczerze odradzam wpuszczanie przez najblizsze poltorej miesiaca Wink pozdrawiam i ciesze sie ze rybki sa cale Smiley Good ! papa
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2007, 18:38:53 wysłane przez PGR » Zapisane

Rafisko
Zainteresowany
**
Wiadomości: 89



« Odpowiedz #12 : Listopad 04, 2007, 19:15:23 »

W akwarium ogólnym mogą im zagrażac duże świciki kongolańskie, dwa skalary, molinezje żaglopłetwe, i dwie duże bocje siatkowane więc raczej będę musiał poczeka aż osiągną jakieś 2,5cm
Zapisane
Frosch
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 68



« Odpowiedz #13 : Listopad 20, 2007, 19:55:57 »

A ja wpuściłem nadmiar młodych gupików do akwarium z żabami, po tygodniu zotały 2 ale za to szybkie i ostrożne. Rosną szybko, bo mają 80l dla siebie (nie licząc 6 młodych żab) i masę wrotków, pierwotniaków i innych stworków z roślin, nie mówiąc o glonach. Ładnie rosną i jak przeżyją to wrócą do gupikarium do dalszej hodowli.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: