Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « Wymiana świetlówek/statecznika
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Wymiana świetlówek/statecznika  (Przeczytany 1996 razy)
groszek69
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 297



« : Październik 14, 2007, 01:42:20 »

Witam!

Mam zamówioną pokrywę z oświetleniem 2x 18 W do zbiornika 100L - to za mało. Moje pytanie brzmi: czy muszę dodawać nowe świetlówki z osobną instalacją, czy mogę w oprawki od starych włożyć mocniejsze świetlówki i zmienić oryginalny stabilizator na nowy?

Próbowałem szukać odpowiedzi na forum i w necie, niestety nieskutecznie (może nie dość dokładnie), a jestem laikiem elektronicznym...

Pozdrawiam!
Zapisane

250L - Słonawe ujściowe (strzelczyki, argusy)
126L - Słonawe - Tetraodon nigroviridis
112L - Roślinne

"Nieodpowiednio nazywa się tą planetę Ziemią - przecież najwyraźniej jest Oceanem." - Arthur C.
Tadeus
Bywalec
****
Wiadomości: 578


« Odpowiedz #1 : Październik 14, 2007, 07:50:06 »

Mocniejsze swietlowki maja wieksza dlugosc. Najlepiej wymienic statecznik i dolozyc nowe oprawki+ swietlowki. Ale o tym strasznie duzo tematow tu jest ;]
Zapisane
groszek69
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 297



« Odpowiedz #2 : Październik 14, 2007, 17:16:50 »

No o tym jest - nie wiedziałem czemu po prostu nie wymienić świetlówek i stabilizatora - tak mi się coś zdawało że długości się zmieniają wraz z mocą - teraz już wiem;)

No nic to, trzeba będzie kombinować...
Zapisane

250L - Słonawe ujściowe (strzelczyki, argusy)
126L - Słonawe - Tetraodon nigroviridis
112L - Roślinne

"Nieodpowiednio nazywa się tą planetę Ziemią - przecież najwyraźniej jest Oceanem." - Arthur C.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: