Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « Niezidentyfikowana choroba. Skalary padają jak muchy :(
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Niezidentyfikowana choroba. Skalary padają jak muchy :(  (Przeczytany 12466 razy)
Piter30
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #15 : Kwiecień 16, 2004, 10:24:44 »

Bartek takie częste podmiany wody i w takiej ilości destabilizują warunki w akwarium i mogą być przyczyną wielu chorób. Musisz przekonać tatę by tyle wody nie wymieniał. Ja w swoim baniaku (240l) wymieniam max 30 litrów na dwa tygodnie.
Zapisane
-Bartek-
Zainteresowany
**
Wiadomości: 82



« Odpowiedz #16 : Kwiecień 16, 2004, 13:11:50 »

Gdyby to była pouchlina wodna nie miałbym problemów z identyfikacją, ale nie jest tak, bo:
1. Jak napisałem są tam jeszcze 4 guraminy (ryby labiryntowate) i mają się świetnie
2. U moich ryb zawsze chora jest jedna sztuka, reszta ma najwyzej objawy, a jak ta jedna zdechnie to nowa choruje
3. Moje ryby przed zdechnięciem mają napęczniały brzuch, a gdyby to była puchlina to ryba ma jak napisałem nastroszone łuski, i aż jest nieprzyjemna i nie tylko bruch jest napęczniały.

Jak już napisałem wiem co to jest (nicienie, może jeszcze płaźince), więc nie musice się już produkować...
Zapisane

lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #17 : Kwiecień 16, 2004, 21:30:27 »

Cytat: Piter30
Bartek takie częste podmiany wody i w takiej ilości destabilizują warunki w akwarium i mogą być przyczyną wielu chorób. Musisz przekonać tatę by tyle wody nie wymieniał. Ja w swoim baniaku (240l) wymieniam max 30 litrów na dwa tygodnie.

Ja, w 60l zbiorniczku ,wymieniam ok 25l co tydzień. To prawie połowa objętości!!! I nie zauważam żadnej destabilizacji warunków. Może to kwestia odpowiedniej filtracji i nienajgorszej jakości wody do podmiany  :?
Zapisane

A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #18 : Kwiecień 16, 2004, 21:46:41 »

Cytat: Piter30
Bartek takie częste podmiany wody i w takiej ilości destabilizują warunki w akwarium i mogą być przyczyną wielu chorób.

Mylisz sie.
Cytuj
Musisz przekonać tatę by tyle wody nie wymieniał. Ja w swoim baniaku (240l) wymieniam max 30 litrów na dwa tygodnie.

Za male podmiany. Taka podmiana to przynajmniej raz w tygodniu.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
Piter30
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #19 : Kwiecień 17, 2004, 09:48:53 »

A-smi wytłumacz mi dlaczego się mylę. Trzeba mieć naprawdę dobrą wodę żeby wymienić pół baniaka i warunki się nie zmieniły.
Zapisane
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #20 : Kwiecień 17, 2004, 10:29:27 »

Nawet jak woda jest inna w kranie i inna w baniaku to zanim ja podmienisz doprowadzasz ja do takich parametrow jak w akwarium. Bo np. nie wlejesz wody wody do akwa z paletami gdzie woda ma pH 6,5, a w kranie pH8. Wiadomo, ze w podmienianej pH trzeba zbic.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #21 : Kwiecień 17, 2004, 11:56:22 »

:shock:  a ja sie martwie czy 60l. podmieniane co tydzień to aby nie za mało :shock:
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
kaktusowe
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #22 : Lipiec 12, 2008, 22:16:15 »

http://www.mojeakwarium.pl/Asp/OstryDyzur/posocznica.asp to na pewno to....moje tez to maja Sad
Zapisane
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #23 : Lipiec 12, 2008, 22:30:11 »

Kwiecień 17, 2004, 12:56:22 » <<<=== Spojrz na date!
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: