Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Rośliny krajowe  (Przeczytany 3091 razy)
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« : Kwiecień 07, 2004, 17:34:15 »

Czy hoduje ktoś w swoim akwa. krajowe gatunki roślin ? wiem że można trzymać np. moczarkę kanadyjską przez cały rok a nasz rogatek sztywny zanika na zimę(nie próbowałem więc nie wiem czy zawsze). Wiem także o salwinii natans. Czy może cos jeszcze???.
Zapisane

112,25
Olo
Zainteresowany
**
Wiadomości: 136


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 07, 2004, 17:54:55 »

Do zimnowodnego strzałki, możnaby spróbować rdestnicę, osoka, ponikło  (ale pod ochroną jest) lobelię chyba tyż.
Krajówki mają niestety tą wadę że mają cholerne zapotrzebowanie na światło, a nie wiem czy oświetlenie HQI nie podgrzeje zanadto akwa.
Ale próbować zawsze warto, no nie?
Obsada rybna np ciernik i jazda
Zapisane

http://aquanetta.pl nowatorskie dekory, dyfuzory aquanox, mułapka
Olo
Zainteresowany
**
Wiadomości: 136


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 07, 2004, 17:56:28 »

Pardonsik, chciałem powyżej napisać, że osoka zimuje, czyli nie do całorocznego, głupol ze mnie :wink:  :wink:
Zapisane

http://aquanetta.pl nowatorskie dekory, dyfuzory aquanox, mułapka
michał
Bywalec
****
Wiadomości: 577



« Odpowiedz #3 : Kwiecień 07, 2004, 18:19:17 »

ja choduję strzałki
Zapisane

Błądzić to rzecz ludzka!?!
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 07, 2004, 18:33:14 »

A da się coś wrzucić do tropików Huh 25* (ja mysle że srednio na jeża ale mogę się mylić)
Zapisane

112,25
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #5 : Kwiecień 07, 2004, 21:53:30 »

Raczej nie. Woda powinna mieć około 20 stopni, nie więcej.
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
amisu
Nowy
*
Wiadomości: 40



« Odpowiedz #6 : Kwiecień 13, 2004, 15:04:31 »

Ja mam jakies roslinki z rzeczki (ziiiiiiiimnej jak cholera) i sie jakos trzymają. Nie wiem co to jest ale wygląda jak mała sałąta, miekkie jasne liscie......Huh
Zapisane

20l Eksperymenty ze swiatłem dziennym i małe zbrojniki n.
50l Czarne rody
80l Sum Fossilis (DO ODDANIA!)
100l Roslinne
412l MaLawi
wirek
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 325


« Odpowiedz #7 : Kwiecień 15, 2004, 12:36:54 »

Rogatek ze stawu trzyma się w moim akwarium już drugi rok. Aktualnie mam temperaturę 22 C przez całą zimę. Oświetlenie 0,5 W/l żarówkowe. Również dość dobrze przeżywa zimę moczarka. Z innych roślin krajowych niestety: osoka - jak wspomniał Olo, zrobiła jesienią pąki zimowe i zniknęła (oddałem je naturze, tam skąd przyszły), pływacz też wytworzył pąki zimowe które wyłowiłem i przezimowały w słoiku na parapecie - już się rozwijają i mają ze 2 cm, rdestnice padły jesienią i dotychczas nie odrodziły się
Zapisane

Tańczący z rybkami
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #8 : Kwiecień 19, 2004, 15:32:50 »

Ja mam temperaturę 25*C postanowiłem zaryzykować i wprowadzić rośliny ze stawu (po wcześniejszej chemicznej kwarantannie  która mogła je znacząco uszkodzić) wpuściłem: rogatka, wywłucznik , mech wodny i dwie których nazw nie znam efekt : rogatek i wywłucznik bez zmian ani w górę ani w dół, podobnie mech wodny (podobno wytrzymuje do18*C ale co tam Wink czemu by nie poeksperynmentowac) za to jedna z nieznanych mi roslin czuje sie dobrze po 24h skierowała sie w kierunku światła a następnie w 3 dni wypuściła kolejne liście. jest bardzo jasno zielona liscie układaja się wzdłóż łodygi sa raczej grube. z pewnościa jest to roślina wodna. Jaki będzie efekt moich poczynań zobaczymy , nie oczekuję wielkich sukcesów Pozdr.
Zapisane

112,25
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: