Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: ciąża czy nieciąża  (Przeczytany 1851 razy)
asiorek
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 44


« : Sierpień 18, 2007, 21:37:34 »

moja gupiczka jest już 2,5 miesiąca w ciąży.czytałam ze gupiki sa do 2 miesięcy.czy z niż jest coś nie tak?czy może ona w ogóle nie jest w ciązy.a może przeszkadzaja jej ryby w akwarium?
ma na odbycie duuuuża czarna plamkę i jest bardzo gruba.
Zapisane
drobny
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #1 : Sierpień 19, 2007, 20:46:00 »

proponuje zobaczyc jeden z tematow na samej gorze lub poszukac na forum Smiley
Zapisane

-----
Akwa 60L
4 Brzanki sumatrzańskie
2 Molinezje Złote
3 Gupiki + (6)
Titanic
Nowy
*
Wiadomości: 17



« Odpowiedz #2 : Sierpień 20, 2007, 07:59:42 »

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,674.0.html

Z porodem u gupika jest róznie,... Z czasem jak poswiecisz duzo czasu rybką to bedziesz wiedziała jak sie zachowuje przed porodem. Tylko musza miec dobre warunki w akwa.
Zapisane
theeabron
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #3 : Październik 02, 2007, 18:41:56 »

Weś jej zrub najlepiej 1dniową głodoowke...o ile niemasz nic w kamyczkach...to jak masz w kamyczkach to patrz czy sie skonczylo zarcie w nich...a jak tak to odczekaj 1dzien i daj jej szczypte zarła...a jak bedzie miala dalej ten brzuch to daj ja do kotnik(byle nie do całego plastikowego!!ja już prze taki straciłem 2kotne gupiczki!!)najlepiej takiego z plastikowym rusztowaniem i siateczka naokolo...mi sie z 3cm-trowej samiczki wykociło około 14małych...mają 3dni i żyją w tymże kotniku.Jaki sposub na to żeby szybko urodziła??Oto odpowieź:Kup nawet 3litrowe akwarium(byle żeby było prostokątne lub kwadratowe)i tam ją wpuść.
Wieczorem nie dawaj jej jeść i dolewaj wody ze szklanke około 32stopnie.zakryj ręcznikiem,taki jakby troche dziurawy może być,byle żeby była filtracja powietrza i żeby sie nie udusiła i żeby nie było dużej ruznicy między temp.wody a temp.powietrza.
Po co przykryć aqwa z kotna samiczka szmatką??Oto odpowiedź:Zeby nagle niemusiała uciekać kiedy naprzykład koło niej przechodzisz,albo żeby sie poprostu nie stresowałą,jak zauwazy że coś sie ruszyło poza aqwa.Ja tak robiłem  2 dni i urodziła...jak ją wziołem z zoologa to minęło około 2,5tyg do okocenia(oczywiście moim sposobem,w nieodpowiedniej temp.wody może przedłużyć porud nawet do 2tyg dłużej albo nawet poronić(,,wysrać''ikrę kturą nosi w brzuchu).sorka za słownictwo...Tongue... papa



ORTOGRAFIA I SŁOWNICTWO!
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2007, 10:17:31 wysłane przez Emi » Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #4 : Październik 03, 2007, 10:20:51 »

Asiorek, jak chcesz sprowokować poród podnieś w akwarium temperaturę do ok 27-28 stopni.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: