Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Gurami złote  (Przeczytany 4408 razy)
Luck
Zainteresowany
**
Wiadomości: 55


« : Marzec 23, 2004, 15:56:06 »

Jak rozróżnić samca od samicy u tych rybek i jakie duże muszą być aby to uczynić :?:
Zapisane
mala_lady_pank
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 262


LP


« Odpowiedz #1 : Marzec 23, 2004, 23:09:25 »

Samiec ma płetwy odbytową i grzbietową wyrażnie wydłużone, natomiast samica ma je zaokrąglone. Poza tym samiczka jest zwykle grubsza :wink:
Hmm...a kiedy można je rozpoznać?Hmm.....nigdy za bardzo nie zwracałam uwagi ile miały cm kiedy dało się odróżnić płeć...ale myśle że około 5 :wink:  Płetwy samców jakoś wtedy zaczynają się wydłużać i można poznac płeć.
Zapisane

" muzyka mnie zasłania i chroni, mogę się za nią schować " - Jan Borysewicz
Luck
Zainteresowany
**
Wiadomości: 55


« Odpowiedz #2 : Marzec 24, 2004, 09:19:54 »

Wielkie dzięki Smiley
Zapisane
Paweł
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 131


« Odpowiedz #3 : Marzec 24, 2004, 10:42:00 »

mam pytanie odnośnie gurami, czy różne odmiany gurami np, mozaikowe i złote mogą się łączyć w pary?
Zapisane
pbern
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 146


« Odpowiedz #4 : Marzec 24, 2004, 11:10:33 »

tak.... no gurami zlote to, to samo co marmurkowe itp... tyle ze roznia sie ubarwieniem
Zapisane
Olo
Zainteresowany
**
Wiadomości: 136


« Odpowiedz #5 : Marzec 24, 2004, 16:24:08 »

Gurami marmurkowe, złote niebieskie to formy barwne gurami dwuplamego.
Jest to ten sam gatunek, więc będą się mogły krzyżować, jakie potomsto nie mam pojęcia.
Gurami mozaikowy, czekoladowy, całujący to gatunki odrębne.
Zapisane

http://aquanetta.pl nowatorskie dekory, dyfuzory aquanox, mułapka
Luck
Zainteresowany
**
Wiadomości: 55


« Odpowiedz #6 : Marzec 24, 2004, 19:12:57 »

Jeśli dobrze rozpoznałem to mam dwie samice i jest problem bo jak kupuje w sklepie mniejsze to facet nie może rozróżnić które jest które. I w tym przypadku nici z rozmnażania tych fajnych rybek Sad  Sad  Sad  Sad
Zapisane
Olo
Zainteresowany
**
Wiadomości: 136


« Odpowiedz #7 : Marzec 25, 2004, 09:54:40 »

I tak lepiej, jak para tarlaków dobiera się sama, najlepiej kupić młode ryby, i to najlepiej z róznych źródeł coby uniknąć chowu wsobnego, niech sobie urosną i się podobierają (nadmiarowe można odsprzedać, np na giełdzie, allegro etc)
Zapisane

http://aquanetta.pl nowatorskie dekory, dyfuzory aquanox, mułapka
Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #8 : Marzec 25, 2004, 20:29:56 »

Mi udało się je rozmnożyć tylko że wszystkie młode zdechły  :cry:  (przyklęjały mi się do szyby, woda parowała i się dusiły). Skrzyżowałem złotą z niebieskim. I tu moje pytanie :
Jakiej odmiany byłby dorosły "narybek" Huh
Zapisane

pbern
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 146


« Odpowiedz #9 : Marzec 25, 2004, 22:53:57 »

nie odmiany... a co najwyzej ubarwienia.... bo odmiana ta sama Wink

a prawdopodobnie polowa byla by jednego koloru a reszta drugiego... w zaleznosci od tego ktory gen bylby silniejszy w ktorym okazie... (proponuje lekture wynikow doswiadczenia z muszka owocowka... cos w LO nawet o tym ucza...)
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: