Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « Prosze o pomoc moje rybki maja wysypke
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Prosze o pomoc moje rybki maja wysypke  (Przeczytany 3121 razy)
mordka
Nowy
*
Wiadomości: 3


« : Marzec 22, 2004, 16:48:24 »

Dzisij rano zaobserwowalem ze welony i sumiki w moim akwarium maja biala wysypke podobno do guzkow, znajduje sie na pletwach,Jestem swiezym akwarysta. temp wody umnie w akwarium to 24-26 C, akwarium jest swieze ma 4 dni, filtr pracuje nonstop. Prosze o pomoc nie przezyje jak mi moje obzartuchy padna))))))))))))help)))))))))
Zapisane
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #1 : Marzec 22, 2004, 17:17:18 »

Może troszkę więcej informacji n atemat tej wysypki Huh albo zachowania ryb Huh np. czy sie ocierają o przedmioty w akwa lub też żwir Huh na pierwszy rzut oka wygląda to na ospę. W swoim akwa wyleczyłem ją za pomocą sera costapur (ale to była bardzo dziwna i nietypowa odmiana tej choroby może jakiś inny pasożyt najważniejsze już go nie ma) Napisz jeszcze jakie masz akwarium tj wielkość zbiornika i po jakim czasie od zalania wodą wpusciłaś rybki ... Pozdr.
Zapisane

112,25
mordka
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 : Marzec 22, 2004, 17:52:01 »

dane baniaka 25l. dno wylozone zwirem, rybki wpuszcone po dniu od zalania akwy. rybki sa rychliwe ale jeden welon co jakis czas ociera sie o termometr. ostatnio do wody dodany byl biostarter Nitrivec, teraz aktualnie zrobilem kapiel z MFC, i podnioslem temperature wody. Wysypka wyglada jak biale kuleczki wystepuja głównie na wszystkich płetwach u Welonów. W akwarium następujace rybki dwa welony dwa teleskopy, 2 kiryski 2 sumy i glonojad rybki nie sa za duze bo sa młode.fitr AquaEl Fan 1 chodzi teraz na maxa,w wodzie nie widac żadnych zarodnikow pływających
Zapisane
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #3 : Marzec 22, 2004, 18:14:40 »

Obajwy klasyczne ospy rybiej. Leków jest mnóstwo zawsze poleca sie podniesienie temp. wody o jakieś 2 stopnie i silne napowietrzać akwarium. Nie wiem jak działa MFC może to wystarczy. kuracje zazwyczaj powinny trwać około 5dni do tygodnia dobra tez podmiana wody w akwa.

A teraz z drugiej beczki masz akwa 25l i 4 welony Huh radze pomyśleć nad jakimś zbiornikiem około 100l bo te rybki urosną i będą baaardzi źle się czuły w takim akwa.(nie wspomne że woda za mało się odstała - z  starterem co najmniej 3dni bez 7)

Życzę powodzenia w leczeniu , acha pamiętaj żeby nie mieszać różnych leków ,jak chcesz lek zmienić to lepiej przedtem podmienić część wody na odstaną świerzą. Pozdrawiam.
Zapisane

112,25
michał
Bywalec
****
Wiadomości: 577



« Odpowiedz #4 : Marzec 25, 2004, 14:57:02 »

to na bank ospa poszukaj na forum było coś o leczeniu
albo zrób tak jak napisał Tramal :wink:
Zapisane

Błądzić to rzecz ludzka!?!
mordka
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #5 : Marzec 25, 2004, 21:59:54 »

Chciałbym wszytkim wam podziekowac!!!!!!
Rybki są spoko. Wyzdrowialy.Jeszcze raz wielkie dzieki Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #6 : Marzec 26, 2004, 02:07:46 »

to teraz czas na wymianę baniaka . Karasie i sumy w 25 litrach!! Toż to akwarium jest ledwie na gupiki wystarczające!!!!!!!!!!
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: