Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Inne biotopy wiki « Akwarium-Polska?? Co o tym sądzicie??
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Akwarium-Polska?? Co o tym sądzicie??  (Przeczytany 37217 razy)
lukasz0207
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 166


Są już krewetki!!!


« : Czerwiec 13, 2007, 14:45:55 »

Mam pewien pomysł aby założyć akwarium ze zwierzętami i roślinami Polskimi. Ryby można łatwo złapać, rośliny też. Ale mam pytanie czy ktos z was miał, lub próbował założyć takie akwarium?? I czy  ryby z jeziora mogły by spokojnie żyć w akwarium ?? Smiley
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 13, 2007, 14:49:05 »

Z tego co czytałam to ciężko jest hodować bo ryby z Polskich jezior i rzek wymagają dużo chłodniejszej temperatury niż ta którą serwujemy naszym egzotycznym podopiecznym. Największy problem jest latem ale co Ci szkodzi spróbować. Mój znajomy trzymał zwykłe karasie z bajorka razem ze skalarem w akwarium przez kilka lat więc - czemu nie!
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
zimbabwe
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 444



« Odpowiedz #2 : Czerwiec 13, 2007, 14:57:03 »

Podobno fajne są cierniki - robią gniazda bardzo podobne do gniazd bojowników.
Zapisane

Najpierw jesteśmy ludźmi - reszta to dodatki.
glonojad
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 349



« Odpowiedz #3 : Czerwiec 13, 2007, 15:29:42 »

no jak bylem kiedys nad jeziorem to byla inwazja cierników wszedzie byly gniazda-cierniki wystepuja prawie we wszystkich jeziorach w polsce, tak czytalem w necie
Zapisane

ja!!!
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 95


« Odpowiedz #4 : Czerwiec 13, 2007, 15:43:05 »

ciekawe i dosc oryginalne.... ale lapanie takich rybek moze sprawic klopot, poza tym takie rybki zyjace w naturze czesto maja pasozyty itp..
dla chcacego nic trudnego, ale jak mowila Emi temperatura moze stanowic problem
 papa
Zapisane
lukasz0207
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 166


Są już krewetki!!!


« Odpowiedz #5 : Czerwiec 13, 2007, 15:44:42 »

Mam do was jeszcze jedno pytanie. Jak mógłbym w takim akwarium obniżyć temperature, bo przecież tak jak napisała Emi nasze Polskie ryby lubią 21-22 stopnie.

Ale złapanie rybek nie powinno byc takim dużym problemem wzieło by się czerpak wędkarski, jakas reklamówke i moze jakas miske i by sie łapało, kiedys tak łapałem.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2007, 15:48:03 wysłane przez lukasz0207 » Zapisane
rysio
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 406


:)


« Odpowiedz #6 : Czerwiec 13, 2007, 15:47:36 »

Poczytaj: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,4106.0.html
Zapisane

25l
3-gupiki
x-młode gupiki
6-neony inessa

300l
5-skalary
3-zbrojniki niebieskie
10-żałobniczek
6-kirysków spiżowych
5-pielegniczka remireza
zimbabwe
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 444



« Odpowiedz #7 : Czerwiec 13, 2007, 16:06:00 »

Tylko trzeba pamiętać też o tym że nasze polskie wody często pozostawiają wiele do życzenia pod względem czystości - no i jak weźmie się taką rybkę to nie wiadomo jak zniesie szok.
Zapisane

Najpierw jesteśmy ludźmi - reszta to dodatki.
ja!!!
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 95


« Odpowiedz #8 : Czerwiec 13, 2007, 16:12:56 »

a w zwiazku z tym,ze przyroda sie degraduje... lepiej wczesniej poczytac co jest u nas chronione z ryb i roslin tez.. zwlaszcza roslin  Roll Eyes
Zapisane
zimbabwe
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 444



« Odpowiedz #9 : Czerwiec 13, 2007, 16:15:06 »

Żeby potem nie wyjść na kłusownika albo głupa. Tak a propos - pamietam jak szłam raz z ojczymem brzegiem Wisły (jeden wielki ściek), i raz przycupnęliśmy nad brzegiem i zobaczyliśmy taką małą szarą nakrapianą rybkę która tak dziwnie pływała. Było mi jej żal, i zapytałam ojczyma: moze byśmy ją wzięli? On na to: skąd wiesz co ona ma w środku? A poza tym co zrobisz jak Ci urośnie na olbrzyma?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2007, 16:17:29 wysłane przez zimbabwe » Zapisane

Najpierw jesteśmy ludźmi - reszta to dodatki.
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #10 : Czerwiec 14, 2007, 14:40:54 »

Miałem kiedyś kilka młodych cierników trójigłych. Jak dorosły to z trzech samców został jeden.
Bazpardonowa eliminacja przeciwnika a i z płcią przeciwną zbyt czule się nie obchodzą.
W sumie istne diabełki wcielone. żarłoczne niesłychanie w sumie podobne zachowanie do proporczykowców.
Tak myślę że prócz warunków w akwarium bardzo trzeba uważać w doborze i ilości gatunków by nie spowodować jakiejś "masakry".
Cierniczka dziewięcioigłego też miałem w trzydziestu litrach w ilości dwa samce i cztery samiczki. Nie pomogły chaszcze z rogatka i moczarki. Został tylko jeden.
Samiec oczywiście.
No chyba że akurat w moim regionie występuje taka "zabójcza" odmiana. Wink 
Zapisane
akwa209
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 229


« Odpowiedz #11 : Czerwiec 14, 2007, 19:32:18 »

Co do karasi to powiem tak: zyją w mikroskopijnych wielkości kałużach w ktorych woda w lato konkretnie sie nagrzewa. I jakos zyją, wiec z karasiem problemu raczej nie bedzie. Poza tym to uważałabym na ryby które są pod ochroną - np. słonecznica.
Ale ogólnie pomysł jest fajny.
Sama pare dni temu miałam karasia w akwarium, takiego maleńkiego. Ale dostał łomot od 2 razy mniejszej ramirezy i z powrotem go wypuściłam do jeziora.
A co do łapania, to można spróbować na podrywkę, troche chlebka rzucic i moze sie uda. Albo wędka, malenki haczyk zey rybki nie uszkodzic lekko zacinać i tez bedzie ok.
Zapisane
ja!!!
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 95


« Odpowiedz #12 : Czerwiec 14, 2007, 20:26:49 »

hm.. malenki haczyk i rybka polknie... by lowic tak rybki trzeba umiec "zaciąć".... pamietam jak na mazuraz po raz 1 lowilam....
jak ryba polknie haczyk, albo nie ma sie wprawy w wyciagnaniu haczyka.. makabra  Undecided Undecided Undecided
Zapisane
wiedzmin22
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1164


« Odpowiedz #13 : Czerwiec 14, 2007, 20:36:03 »

ja pamiętam jak jakiś typ na jeziorze łowił małe ukleje (5 centymetrowe) i jak ukleja za głęboko połknęła chaczyk to przy zacinaniu na haczyku zostawał żołądek ryby a ryba bez żołądka spadała do wody...
Zapisane

126 litrów (tarliskowe dla zbrojników niebieskich i neonów)

zbrojniki:
- samiec 10 cm
- 2x samica 8 cm i 7 cm
- neon czerwony 20 sztuk

 200 litrów (w trakcie dodawania roslinności):

- 40 małych zbrojników 3 cm długości
- 60 neonów (narybek)
paupuk2
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 252



« Odpowiedz #14 : Czerwiec 14, 2007, 22:04:06 »

ja pamiętam jak jakiś typ na jeziorze łowił małe ukleje (5 centymetrowe) i jak ukleja za głęboko połknęła chaczyk to przy zacinaniu na haczyku zostawał żołądek ryby a ryba bez żołądka spadała do wody...

biedna rybka......... Sad

no a ja jak bylam mala to mialam na wsi akwarium na podworku w ktorym zyly takie male rybki z rzeki zlowione i jakos sie trzymaly choc nie mialy utrzymanych jakis specjalnych warunkow tyle ze po wakacjach musialam je z powrotem wrzucic do rzeki. Ale kiedy to bylo........
A co do twojego pomyslu to mysle ze niezly jest Wink
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do: