Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 170 171 [172] 173 174 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 626871 razy)
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #2565 : Maj 06, 2012, 13:26:19 »

Są różne zdania na temat wielkości filtra względem pojemności akwarium, jednak ja uważam, że nie da się dobrać za dużego filtra! Jeśli nawet przepływ będzie za mocny i prąd wody w akwa będzie przypominał wirowanie w pralce, wystarczy dołożyć wkładów filtracyjnych, żeby zapobiec problemowi, a większa powierzchnia filtracyjna świetnie wpłynie na bezproblemowość utrzymania akwarium.
Ja JBL e700 mam w 54L i wcale nie uważam, że jest za mocny do takiego litrażu.
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2566 : Maj 06, 2012, 15:36:31 »

Są różne zdania na temat wielkości filtra względem pojemności akwarium, jednak ja uważam, że nie da się dobrać za dużego filtra! Jeśli nawet przepływ będzie za mocny i prąd wody w akwa będzie przypominał wirowanie w pralce, wystarczy dołożyć wkładów filtracyjnych...
...albo przykręcić zawory.
Zapisane

Morlinek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 534



« Odpowiedz #2567 : Maj 13, 2012, 14:07:33 »

Witam Wink Z racji awarii filtra w akwarium i braku części zamiennych zdecydowałem się na kupno nowego. Filtr chodził u mnie ok.1,5 roku więc na allegro trochę się zmieniło. Mam na oku kilka modeli a do dyspozycji max.300 zł
- Hydor Prime 20
- Aqua Szut Silent 3
- Elite Cristal-Flo 60
- Aqua Nova NCF-1200
- Ikola 350
Dodam tylko że tetry ani fluvala nie kupuję z racji przecieków i głośnej pracy (bardzo zależy mi na ciszy)
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2012, 14:20:02 wysłane przez Morlinek » Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2568 : Maj 13, 2012, 18:34:29 »

Dodam tylko że tetry ani fluvala nie kupuję z racji przecieków i głośnej pracy (bardzo zależy mi na ciszy)
A JBL?
Asagoth kupił nowego fluvala 205, zapytaj go czy jest głośny.
Zapisane

Morlinek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 534



« Odpowiedz #2569 : Maj 13, 2012, 20:07:14 »

No racja jest jeszcze JBL, tylko która seria jest lepsza ? greenline czy "zwykła" ? O fluvalach nasłyszałem się tyle że sam nie wiem co myśleć...
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2570 : Maj 13, 2012, 20:39:03 »

No racja jest jeszcze JBL, tylko która seria jest lepsza ? greenline czy "zwykła" ? O fluvalach nasłyszałem się tyle że sam nie wiem co myśleć...
Fluvala brałbym w ciemno, nawet gdyby filtr był nieco głośniejszy.
JBL greenline ma tyle samo opinii pozytywnych co negatywnych. Najpoważniejszy zarzut dotyczy spadku przepływu wody względem wydajności deklarowanej przez producenta, a przede wszystkim, względem wydajności poprzedniej wersji filtra. Niemniej, ja tym specjalnie bym się nie przejmował. Z reguły kubeł stosuje się jako biologie więc przepływ wody nie jest aż tak istotny. No, chyba że będzie to jedyny filtr w zbiorniku który wymaga sporego ruchu wody, wtedy sprawa wygląda inaczej.
Powyższe opinie zasłyszane są od różnych ludzi, więc głowy za to uciąć nie dam. W każdym razie warto wiedzieć, że ktoś tam ma jakieś wątpliwości i wyciągnąć odpowiednie wnioski.
Najlepiej zapytaj Asagotha który ma nową 205'tke, zapytaj też Asmiego który ma nowego JBL'a i starszego Fluvala.
Łatwiej będzie wyciągnąć jakiś wniosek.
Zapisane

artpol
Świat jest piękny............ i groźny
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 150


Artur


« Odpowiedz #2571 : Maj 13, 2012, 21:27:57 »

Morlinek !
A czy brałeś pod uwagę UNIMAX'a 250 Huh

W podanej kwocie się zmieścisz.
Jest to filtr cichy, pobiera mało WATT z gniazdka, nie ma problemów z dokupieniem jakiejkolwiek części (np. dodatkowej deszczownicy, przyssawek, itp.)
Polski serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Mam taki od 1,5 roku i sobie go chwale  Cheesy
Pracuje w akwa 160L i był czyszczony dopiero 2x (no ale ja mam założony prefiltr...)
 Grin
Zapisane
Morlinek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 534



« Odpowiedz #2572 : Maj 14, 2012, 06:27:51 »

O  unimaxach słyszałem tyle że ciekną spod zaworów, a aqua szuty ? miał ktoś ?
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2573 : Maj 14, 2012, 19:11:31 »

O  unimaxach słyszałem tyle że ciekną spod zaworów, a aqua szuty ? miał ktoś ?
Wszystkie filtry mogą cieknąć, czy to jbl, fluval, unimax czy cokolwiek innego.
Wszystkie filtry mają swoich zwolenników i przeciwników.
Jeśli zaczniesz czytać opinie na temat wszystkich kubłów to nie kupisz nic Smiley

Zapisane

Morlinek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 534



« Odpowiedz #2574 : Maj 14, 2012, 19:28:11 »

Dokładnie w końcu nic nie kupię Wink Ale mętlik mam okropny, najbardziej jestem skłonny ku Hydorowi i Elite,niska cena i dostęp do części zamiennych. Jedynie na te filtry jak na razie nikt nie narzekał...
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2575 : Maj 14, 2012, 19:50:16 »

Dokładnie w końcu nic nie kupię Wink Ale mętlik mam okropny, najbardziej jestem skłonny ku Hydorowi i Elite,niska cena i dostęp do części zamiennych. Jedynie na te filtry jak na razie nikt nie narzekał...
Kup sobie JBL'a, choćby z uwagi na bezproblemową i długą gwarancje.
Zapisane

wiedzmin22
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1164


« Odpowiedz #2576 : Maj 14, 2012, 21:35:35 »

Moj fluval 205 chodzi juz 5 rok i nie zamienilbym go na zaden inny. Bedziesz dbal, pochodzi i drugie tyle. Polecam. Za mechaniczny np kup sobie aquaszuta turbo n 750. Nie do zdarcia. Pozdro!
Zapisane

126 litrów (tarliskowe dla zbrojników niebieskich i neonów)

zbrojniki:
- samiec 10 cm
- 2x samica 8 cm i 7 cm
- neon czerwony 20 sztuk

 200 litrów (w trakcie dodawania roslinności):

- 40 małych zbrojników 3 cm długości
- 60 neonów (narybek)
prodi
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 33


« Odpowiedz #2577 : Maj 15, 2012, 17:22:32 »

Mam akwarium 54l. Do tej pory był w nim filterek Hailea RP-200, ale w końcu padł. I tak był badziewny Wink Teraz ratuję się Aquaelem Turbofilter 650 a że jest sporej wielkości to bez pojemnika na wkład  tylko z samą gąbką...
Szukam filtra wewnętrznego z osobnym wkładem na ceramikę. W oko wpadł mi Fluval U2. Posiada ktoś takie filtr? Jakieś opinie? Głośno pracuje?
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2578 : Maj 15, 2012, 20:08:13 »

Mam akwarium 54l. Do tej pory był w nim filterek Hailea RP-200, ale w końcu padł. I tak był badziewny Wink Teraz ratuję się Aquaelem Turbofilter 650 a że jest sporej wielkości to bez pojemnika na wkład  tylko z samą gąbką...
Szukam filtra wewnętrznego z osobnym wkładem na ceramikę. W oko wpadł mi Fluval U2. Posiada ktoś takie filtr? Jakieś opinie? Głośno pracuje?
Głowica filtra umieszczona jest na dole co może powodować częste jej zamulanie i spadek wydajnośći filtra.
Ja moge polecić serie eheim biopower - najmniejszy model bez problemu poradzi sobie w Twoim zbiorniku.
Zapisane

prodi
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 33


« Odpowiedz #2579 : Maj 16, 2012, 06:50:07 »

Cały problem w koszcie Wink Mam na filtr przeznaczone 100 PLN. Fluval kosztuje około 110, więc to jeszcze powiedzmy jest dopuszczalne... Natomiast eheim to wydatek już około 150-160 PLN...
Zapisane
Strony: 1 ... 170 171 [172] 173 174 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: