Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 168 169 [170] 171 172 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 626862 razy)
Draxelo
Nowy
*
Wiadomości: 24


« Odpowiedz #2535 : Kwiecień 11, 2012, 09:31:44 »

no tak ale tam nie pisze o dodaniu deszczownicy nic a na allegro nie ma zadnych ksztaltek
Zapisane
karkow97
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #2536 : Kwiecień 13, 2012, 20:28:53 »

Witajcie dzisiaj kupiłem nowe akwa 10 litrów z myślą że będę w nim trzymać młodziutkie bojowniczątka tak przez maks 2 tygodnie. Sądzę, że normalny filtr będzie robić pralkę dlatego się was pytam o zdanie. Jestem zielony na tym forum dlatego was proszę nie dawajcie mi niczego (ostreżenia) tylko niech moderator orzeniesie temat. Z góry dzięki

Mam kupione:

zwykłe akwarium za 15 zł
napowietrzacz z 2 końcówkami napowietrzającymi
termometr
grzałkę 100 W z innego akwa (co jakieś 3 godziny włącza się na maks minute)
oświetlenie: lampka biurkowa ze świetlówką


Moje pytanie : CZY POTRZEBA MI DO TAK MAŁEGO AKWARIUM NORMALNY FILTR CZY WYSTARCZY TAKI DO NAPOWIETZRACZA? coś takiego http://allegro.pl/aqua-no...2216879896.html

kupiłem to coś

PS: jeżeli się nie nadaje to dajcie linki np z allegro jaki filtr.  Odpadają filtry kaskadowe.
Zapisane
iroslaw
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 183



« Odpowiedz #2537 : Kwiecień 13, 2012, 22:07:04 »

Jeśli już to taki  do napowietrzacza - ale i tak codzienna podmiana wody i czyszczenie dna obowiązkowo jeśli chcesz mieć uciechę z dobrze rosnącej sporej grupy młodzieży . papa
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2012, 23:54:37 wysłane przez iroslaw » Zapisane
karkow97
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #2538 : Kwiecień 13, 2012, 22:41:52 »

dziękuję bardzo ale podmianę będę robił co dwa dni 3 litry
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2539 : Kwiecień 14, 2012, 07:35:47 »

dziękuję bardzo ale podmianę będę robił co dwa dni 3 litry
Kolego, a nie lepiej zaopatrzyć się w najmniejszą i najtańszą kaskadę np. HBL? Na allegro to koszt 19zł.
Dopchać na maxa gąbkami i watą - tak by przepływ wody był jak najmniejszy i mieć spokój?
Na samych podmianach i napowietrzaniu będzie ciężko odchować narybek.
Zapisane

fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #2540 : Kwiecień 14, 2012, 09:38:10 »

Nie chce mi się czytać 170 stron - nie jestem w bibliotece, więc wale posta.
Zamierzam sobie zbudować kolejny filtr. Moje pytanie:
Jaki wariant jest lepszy, szeroki z wolnym przepływem czy długi i wąski? Mówie o różnicach między około 25cm i 10 cm. Przepływ wody w węższym nieco wzrośnie i ale w sumie jeżeli czas "pobytu" wody w obu filtrach jest taki sam to nie powinno być różnicy - zakładam, żę pojemność filtrów będzie taka sama. Niech mnie ktoś poprawi i podpowie Smiley


Edit:
Już sobie zrobiłem, post do zignorowania Smiley

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2012, 21:01:22 wysłane przez fr0t » Zapisane

Zbynek
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #2541 : Kwiecień 15, 2012, 03:00:46 »

Mam w planie na nowo wystartować z akwarium ale zatrzymałem się w latach '90 później próbowałem jeszcze coś zbudować ale zawsze coś stanęło na przeszkodzie.
Mam nadzieję, że w tym sezonie się uda. Więc mam do was kilka pytań a zacznę tu od filtra.
W Planie mam 200L 100x40x50cm Akwarium miała by być ogólne z mieszanymi rybkami oraz roślinnością. Fanem malawi nie jestem więc ogród musi być. Myślę o JBL cp e900 pewnie nowy model green line. Jeśli są jakieś za i przeciw, pomiędzy stary nowy model będę wdzięczny za informację.
I teraz pytania czy taki filtr zapewni odpowiednią filtrację biologiczną i mechaniczną? Czy może potrzebował bym jakiegoś uzupełnienia filtracji mechanicznej w postaci filtra wewnętrznego? Jeśli tak to jakiej wielkości/mocy byłby wystarczający na uzupełnienie kubełka? Czy może sam prefilterek do kubełka załatwiłby sprawę ?
I jeszcze sprawa samego filtra taki JBL cp e900 posiada w standardzie koszyk z ceramiką i 3 z gąbkami? A jak ma się to do realiów ? Czy tak może zostać czy wypadało by dołożyć coś do któregoś koszyka (inną ceramikę, biobale, węgiel) i co ewentualnie ?
Wiem, że woda z kubełka spływająca z deszczowni po przez ruch wody napowietrza ją, ale czy wystarczająco ? Z tym, że taka woda spadająca z wysoka dosyć hałasuje, a mnie zależy na maksymalnym wyciszeniu zestawu i nawet szafeczka na kubełek została by odpowiednio wyciszona.
Więc chciałbym uniknąć czegoś takiego ja widzimy na tym filmiku od 0:18s.
http://www.youtube.com/wa....eature=related
Wiem że pokrywa troszkę to wyciszy ale nie wiem na ile.
Chciałbym aby ewentualna moja deszczownica była praktycznie zrównana z wodą lub pod nią. Jak możemy zauważyć na poniższych filmikach.

http://www.youtube.com/wa....eature=related
Tylko czy taka deszczownica umieszczona lekko nad powierzchnią wody,lub prawie równo z nią zapewni napowietrzenie? Co do deszczownicy umieszczonej pod powierzchnią wody to wydaje mi się, że wody już nie napowietrzy.
Więc pojawia się jeszcze kwestia napowietrzania. Jeśli potrzebowałbym dodatkowego filtra wewnętrznego to on mógłby poprawić sprawę napowietrzania, ale czy sam taki filtr wewnętrzny napowietrzył by odpowiednio wodę i jakiej musiał by być wielkości/mocy aby poradzić sobie z napowietrzeniem?
Jeśli jednak filtr wewnętrzny do oczyszczania wody nie byłby mi już potrzebny to zostaje sprawa samego napowietrzenia wody. Więc czy do samego napowietrzenia wystarczyłby jakiś nie duży filtr wewnętrzny i jaki ewentualnie by wystarczył.
Wiem, że napisałem tego sporo i pewnie zagmatwania ale byłbym wdzięczny za ewentualne rady.
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2542 : Kwiecień 15, 2012, 08:44:00 »

Mam w planie na nowo wystartować z akwarium ale zatrzymałem się w latach '90 później próbowałem jeszcze coś zbudować ale zawsze coś stanęło na przeszkodzie.
Mam nadzieję, że w tym sezonie się uda. Więc mam do was kilka pytań a zacznę tu od filtra.
W Planie mam 200L 100x40x50cm Akwarium miała by być ogólne z mieszanymi rybkami oraz roślinnością. Fanem malawi nie jestem więc ogród musi być. Myślę o JBL cp e900 pewnie nowy model green line. Jeśli są jakieś za i przeciw, pomiędzy stary nowy model będę wdzięczny za informację.
I teraz pytania czy taki filtr zapewni odpowiednią filtrację biologiczną i mechaniczną? Czy może potrzebował bym jakiegoś uzupełnienia filtracji mechanicznej w postaci filtra wewnętrznego? Jeśli tak to jakiej wielkości/mocy byłby wystarczający na uzupełnienie kubełka? Czy może sam prefilterek do kubełka załatwiłby sprawę ?
I jeszcze sprawa samego filtra taki JBL cp e900 posiada w standardzie koszyk z ceramiką i 3 z gąbkami? A jak ma się to do realiów ? Czy tak może zostać czy wypadało by dołożyć coś do któregoś koszyka (inną ceramikę, biobale, węgiel) i co ewentualnie ?
Wiem, że woda z kubełka spływająca z deszczowni po przez ruch wody napowietrza ją, ale czy wystarczająco ? Z tym, że taka woda spadająca z wysoka dosyć hałasuje, a mnie zależy na maksymalnym wyciszeniu zestawu i nawet szafeczka na kubełek została by odpowiednio wyciszona.
Więc chciałbym uniknąć czegoś takiego ja widzimy na tym filmiku od 0:18s.
http://www.youtube.com/wa....eature=related
Wiem że pokrywa troszkę to wyciszy ale nie wiem na ile.
Chciałbym aby ewentualna moja deszczownica była praktycznie zrównana z wodą lub pod nią. Jak możemy zauważyć na poniższych filmikach.
http://www.youtube.com/watch?v=kOVt-RCJnPY
http://www.youtube.com/wa....eature=related
Tylko czy taka deszczownica umieszczona lekko nad powierzchnią wody,lub prawie równo z nią zapewni napowietrzenie? Co do deszczownicy umieszczonej pod powierzchnią wody to wydaje mi się, że wody już nie napowietrzy.
Więc pojawia się jeszcze kwestia napowietrzania. Jeśli potrzebowałbym dodatkowego filtra wewnętrznego to on mógłby poprawić sprawę napowietrzania, ale czy sam taki filtr wewnętrzny napowietrzył by odpowiednio wodę i jakiej musiał by być wielkości/mocy aby poradzić sobie z napowietrzeniem?
Jeśli jednak filtr wewnętrzny do oczyszczania wody nie byłby mi już potrzebny to zostaje sprawa samego napowietrzenia wody. Więc czy do samego napowietrzenia wystarczyłby jakiś nie duży filtr wewnętrzny i jaki ewentualnie by wystarczył.
Wiem, że napisałem tego sporo i pewnie zagmatwania ale byłbym wdzięczny za ewentualne rady.

Filtracje dobiera się pod specyfikacje zbiornika.
Zwykle podwójną filtracje (mechaniczna + biologiczna) stosuje się w zbiornikach biototopowych – typu Malawi, Tanganika, bw  – lub tam gdzie zbiornik może być przerybiony (dużo ryb, duże ryby).
Nie wiem co chcesz zrobić w swoim baniaku, ale poczytaj o zbiornikach typu LT gdzie kubły nie są zalecane, a jedynie wewnętrzny cyrkulator celem napowietrzania zbiornika.

Najpierw zastanów się jaki chcesz mieć zbiornik.  Pomyśl jak mają być w nim rośliny, jak go chcesz nawozić, jakie ryby mają w nim pływać. Gdy już ogólny zarys przyszłej bańki będzie wybrany, dobierzesz sobie do zbiornika odpowiednią filtracje, odpowiednie oświetlenie, ogrzewanie itp. Nie ma sensu kupować i gromadzić sprzęt na zapas – po prostu szkoda pieniędzy.

Co do pozostałych pytań. Deszczownie raczej umieszcza się tuż pod lustrem wody. Woda w ten sposób jest wystarczająco poruszana i natleniana. Nie potrzebujesz dodatkowego napowietrzania. No chyba, że pokusisz się o ryby lubiące silny prąd wody – ale to już inna bajka.
Zapisane

olo11
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 35


« Odpowiedz #2543 : Kwiecień 15, 2012, 10:59:41 »

WITAM .  powiedzcie mi jaka jest roznica wkladow do filtra do akwarium a do oczka wodnego?  pytam sie bo wegiel do akwarium jest duzo drozszy od takiego samego do oczek wodnych , tak samo ma sie to innych wkladow kulek , ceramiki czy tez innych . czy to tylko jakosciowo rozni sie czy tez wymysl producentow np.  akwarysta i tak kupi ?
Zapisane

pozdrawiam olo
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2544 : Kwiecień 15, 2012, 11:20:47 »

WITAM .  powiedzcie mi jaka jest roznica wkladow do filtra do akwarium a do oczka wodnego?  pytam sie bo wegiel do akwarium jest duzo drozszy od takiego samego do oczek wodnych , tak samo ma sie to innych wkladow kulek , ceramiki czy tez innych . czy to tylko jakosciowo rozni sie czy tez wymysl producentow np.  akwarysta i tak kupi ?
Nie różni się niczym. Po prostu to zo jest sprzedawane jako "akwarystyczne" - jest droższe.
Dobrym przykładem jest keramzyt. Do celów akwarystycznych: koszt kilka zł za 1kg.
W sklepie ogrodniczym kilka zł za kilka kg Smiley
Zapisane

everr
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #2545 : Kwiecień 18, 2012, 18:33:55 »

Witam,

proszę o radę w doborze CICHEGO w miarę funkcjonalnego filtra. Zbiornik 42L cube 35cm; krewetki (CR itp), rasbory galaxy; moss w kilku odmianach, heniek, rotala green, siamensis; amazonia new. Poszukuję zewnętrznego filtra ze względu na ograniczone miejsce. Na uwadze mam:
- FZN2 Aquaela
- N300/500 Aquaszuta
- Mini 20 Hagena
- ew Minikani 80

Kaskady to ok 70-80zł, a kubełek ok 135. Pytanie czy warto inwestować nawet te 80zł w filtr, którego można zastąpić jakimś np HBLem. Ważne byle był cichy albo w miarę cichy, a pojemność filtracyjna pomogła w stworzeniu i utrzymaniu dobrych parametrów.

Z góry dzięki za pomoc.
Zapisane
rahiemur
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 30



« Odpowiedz #2546 : Maj 01, 2012, 19:22:46 »

To ja się podepnę do tematu . Poszukuję filtru kubełka do 275 litrów w miarę rozsądnej cenie. Pozdrawiam
ps Czy Tetra Tec Ex 700 nie bedzie za mały?
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2012, 19:49:50 wysłane przez rahiemur » Zapisane
artpol
Świat jest piękny............ i groźny
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 150


Artur


« Odpowiedz #2547 : Maj 02, 2012, 21:30:58 »

Witam,

proszę o radę w doborze CICHEGO w miarę funkcjonalnego filtra. Zbiornik 42L cube 35cm; krewetki (CR itp), rasbory galaxy; moss w kilku odmianach, heniek, rotala green, siamensis; amazonia new. Poszukuję zewnętrznego filtra ze względu na ograniczone miejsce. Na uwadze mam:
- FZN2 Aquaela
- N300/500 Aquaszuta
- Mini 20 Hagena
- ew Minikani 80

Kaskady to ok 70-80zł, a kubełek ok 135. Pytanie czy warto inwestować nawet te 80zł w filtr, którego można zastąpić jakimś np HBLem. Ważne byle był cichy albo w miarę cichy, a pojemność filtracyjna pomogła w stworzeniu i utrzymaniu dobrych parametrów.

Z góry dzięki za pomoc.

A nie myślałeś o Mini Kani 80 lub 120 Aquael'a Huh
Można regulować wydajność, pobiera mało Watt z sieci, bardzo rzadko byś go czyścił...
Produkt Polski, wysokiej jakości, "zero" problemów z ewentualną reklamacją/gwarancją bo "są na miejscu"  Wink
Na wlot załóż prefiltr i będzie git  Grin
To jest moje zdanie  Cool
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2012, 21:37:21 wysłane przez artpol » Zapisane
artpol
Świat jest piękny............ i groźny
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 150


Artur


« Odpowiedz #2548 : Maj 02, 2012, 21:36:01 »

To ja się podepnę do tematu . Poszukuję filtru kubełka do 275 litrów w miarę rozsądnej cenie. Pozdrawiam
ps Czy Tetra Tec Ex 700 nie bedzie za mały?

A jakie to akwarium ?
Roślinne ? A może ma mało roślin?
No chyba, że malawi/tanganika........

Typ akwarium ma znaczenie przy doborze filtracji.
Określ jakie akwa, a forumowicze Ci pomogą,ok?  Afro

PS.
Powyżej w wątku masz odpowiedź mrs'a - wyciągnij wnioski  Cheesy
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2012, 21:39:40 wysłane przez artpol » Zapisane
rahiemur
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 30



« Odpowiedz #2549 : Maj 03, 2012, 07:17:05 »

Hej zbiornik ma być typowo towarzyski. Roślinki  trochę piękniczkowatych itp. Czytałem wątek mrs`a ale mi chodzi o konkretny model o którym napisałem czy ktoś miał taki i jak się sprawuje itp. wydajność awaryjność pozdrawiam
Zapisane
Strony: 1 ... 168 169 [170] 171 172 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: