Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 163 164 [165] 166 167 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 626873 razy)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2460 : Styczeń 23, 2012, 20:37:42 »

Proszę o weryfikacje zawartego w niej filtra oraz najlepiej całej oferty. Stwierdziłem, że kupując oddzielnie akwarium i akcesoria wydam więcej pieniędzy. Pozdrawiam.
FIltr nie ma regulacji przepływu wody. W baniaku będziesz miał pralke. To podstawowa wada. JP to zwykły filtr mechaniczny. Głośny, duży, wymagający częstego czyszczenia (mała gąbka o dużej granulacji sprawi, że zapcha się wszystko - od samej gąbki po wirnik). Od biedy będzie - sam zaczynalem od chińskiego filtra hailea i wierciłem dodatkowe dziury w deszczowni żeby zmniejszyć siłe wylatującej wody z filtra. Pomogło, filtr działał sam jako główna filtracja w 112l, a następnie jako mechaniczne wspomaganie kubła w 240l i też było ok. Mimo wszystko, teraz bym tego nie kupił. Jest cała paleta znacznie lepszych filtrów wewnętrznych w przyzwoitej cenie.

Sam zestaw nie jest zły. Szkło sprzedawane przez robizoo jest ok, pokrywa jest ok, świetlówki do kosza, grzałki nie znam, ale w moim zbiorniku 3 rok lata 100W chińska hailea Wink, odmulacz, siatka, termometr to gratisy które mają przyciągnąć Cie do aukcji. Tanie, ale przydatne. No i najważniejsze, w tej cenie nie skompletujesz dobrego zestawu.
Zapisane

sebtul
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 314



« Odpowiedz #2461 : Styczeń 25, 2012, 08:23:00 »

Wymieniam filtr wewnętrzny w zbiorniku 30l. Jak długo trwa zasiedlanie nowego filtra? Obecnie chodzą dwa. Kiedy będę mógł wyjąć stary filtr?
Zapisane

gg - 4479432
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #2462 : Styczeń 25, 2012, 21:33:30 »

Kolejny chińczyk Smiley
Przecierasz szlaki, kolego?
A kto ma to zrobić jak nie ja kolego Wink, chciałem go wziąć na próbę, ale  i tak wezmę sprawdzone JBL e900.
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2463 : Styczeń 26, 2012, 10:39:04 »

A kto ma to zrobić jak nie ja kolego Wink, chciałem go wziąć na próbę, ale  i tak wezmę sprawdzone JBL e900.
Z tego co pamiętam, to ja przetarłem forumowy szlak chińczykowi HW 302 - do dziś pamiętam jak zacni akwaryści którzy HW widzieli jedynie na obrazku głosili opinie, że filtr to dno Smiley Dziś nikt już tego nie powie. Zatem przecieraj kolejne szlaki, może okazać się, że ten chińczyk to kolejny udany kubeł przy którym nie trzeba płacić za znane logo na opakowaniu Smiley
Zapisane

badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #2464 : Styczeń 28, 2012, 19:43:48 »

No więc filtr PERIHA EA 1000 miałem osobiście w ręku (znajomy kupił i na drugi dzień oddał do sklepu z reklamacją) i... w życiu nie widziałem czegoś gorszego.
Jeśli ktoś pamięta jak wykonane są najtańsze chińskie zabawki to może sobie wyobrazić jego jakość. Plastik łamie się w rękach, wydajność tetry ex 400/600, a hałas jaki wytwarza jest porównywalny z młocarnią w stodole. Kolega, który go nabył, na drugi dzień odniósł go do sklepu, bo przestał pracować nad ranem. Więc... temu filterkowi mówimy pa,pa.
A ja dziś kupiłem baniak 200l i chyba patrząc na ekonomikę zamierzam kupić HW-302 zamiast e900.
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2465 : Styczeń 28, 2012, 20:02:35 »

No więc filtr PERIHA EA 1000 miałem osobiście w ręku (znajomy kupił i na drugi dzień oddał do sklepu z reklamacją) i... w życiu nie widziałem czegoś gorszego.
Jeśli ktoś pamięta jak wykonane są najtańsze chińskie zabawki to może sobie wyobrazić jego jakość. Plastik łamie się w rękach, wydajność tetry ex 400/600, a hałas jaki wytwarza jest porównywalny z młocarnią w stodole. Kolega, który go nabył, na drugi dzień odniósł go do sklepu, bo przestał pracować nad ranem. Więc... temu filterkowi mówimy pa,pa.
A ja dziś kupiłem baniak 200l i chyba patrząc na ekonomikę zamierzam kupić HW-302 zamiast e900.
Chińczyk Chińczykowi nie równy Smiley
Zapisane

Morlinek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 534



« Odpowiedz #2466 : Styczeń 28, 2012, 21:51:12 »

Zastanawiam się na zakupem akwarium wraz z grzałka oraz filtrem z allegro. Konkretnie zainteresowała mnie ta oferta: http://allegro.pl/zestaw-akwarium-80x35x45-proste-mega-gratisy-i2053402635.html. Proszę o weryfikacje zawartego w niej filtra oraz najlepiej całej oferty. Stwierdziłem, że kupując oddzielnie akwarium i akcesoria wydam więcej pieniędzy. Pozdrawiam.

Filtr beznadziejny,na takie akwarium tylko kubeł lub kaskada.Grzałka ok.ale lepiej 150W,światło do wymiany i za słabe.
Zapisane
kacper.diablo
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2467 : Luty 01, 2012, 18:22:05 »

WITAM
Mam wielki problem a mianowicie:
wyjechalem na tydzien i sporo wody mi wyparowalo, filtr zapowierzył sie i chodził na sucho. doprowadziło to do złamania tego patyczka, mam duzy filtr zewnetrzny.
POMÓŻCIE DAJCIE NAMIAR DO JAKIS SERWISOW LUB COS W OKOLICOCH WARSZAWY(sam mieszkam w otwocku )
Zapisane
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #2468 : Luty 01, 2012, 18:58:08 »

WITAM
Mam wielki problem a mianowicie:
wyjechalem na tydzien i sporo wody mi wyparowalo, filtr zapowierzył sie i chodził na sucho. doprowadziło to do złamania tego patyczka, mam duzy filtr zewnetrzny.
POMÓŻCIE DAJCIE NAMIAR DO JAKIS SERWISOW LUB COS W OKOLICOCH WARSZAWY(sam mieszkam w otwocku )

Musisz powiedzieć jaki masz filtr. Nie ma "ogolnych serwisów wszystkich filtrów". Są serwisy gwarancyjne które prowadzą również naprawy pogwarancyjne. Ułamał Ci się trzpień wirnika - do kupienia zazwyczaj razem z wirnikiem.
Podaj nazwę i model filtra.


Pozdrawiam, R.

p.s. Ile wody musiało wyparować, że filtr nie mógł wciągać wody? Przecież wloty umieszcza się w dolnej polowie wysokości zbiornika.
Zapisane
kacper.diablo
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2469 : Luty 02, 2012, 20:38:23 »

filtr marki aqua nova, duzy zewnetrzny niestety nie pamietam modelu i nie moge znaleźć instrukcji obsługi nie moge sobie przypomniec na ile on jest litrów pisany mam nadzieje ze marka wystarczy
mam żółwie i nie wiele wody a przez tydzien potrafi wyparowac mi powyżej 10l przy takiej pogodzie jak mamy gdyż akwarium jest duże i niczym nie przykryte
Zapisane
Morlinek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 534



« Odpowiedz #2470 : Luty 02, 2012, 21:09:15 »

Ciężko będzie znaleźć części zamienne do niego,firma jest z australii,poszukaj na ebayu albo weź części z droższych filtrów.Aqua nova to podróbka Eheima i Jbl'a.
Zapisane
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #2471 : Luty 02, 2012, 21:38:52 »

Ciężko będzie znaleźć części zamienne do niego,firma jest z australii,poszukaj na ebayu albo weź części z droższych filtrów.Aqua nova to podróbka Eheima i Jbl'a.


@Morlinek
Franz Maurer: "Pierd..."

@kacper.diablo
TUTAJ WIRNIKI
Zapisane
rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #2472 : Luty 04, 2012, 12:19:05 »

czy zwykły filtr wewn. może pracować "do góry nogami"?? - znacznie by mi to ułatwiło płukanie gąbki.
Zapisane

kacper.diablo
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2473 : Luty 04, 2012, 13:21:55 »

udało mi sie znaleźć nalepke na filtrze:
aqua nova ncf 1500
niestety na allegro sa tylko do 600/800
jestmożliwość dostania tych wiekszych wirników??
Zapisane
klasyka
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 615



« Odpowiedz #2474 : Luty 04, 2012, 14:17:39 »

udało mi sie znaleźć nalepke na filtrze:
aqua nova ncf 1500
niestety na allegro sa tylko do 600/800
jestmożliwość dostania tych wiekszych wirników??


http://www.aqua-nova.pl/index.php?a=kontakt
Zapisane

12L - 25l -30l -63l -130l -300l były
aktualnie  130 , 63
Strony: 1 ... 163 164 [165] 166 167 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: