Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 157 158 [159] 160 161 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 626917 razy)
miras72
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #2370 : Październik 05, 2011, 18:23:36 »

Jaki filtr polecicie aqael unimax500 JBL e1500 Tetra 1200 akwarium 375 litrów
Zapisane
tomes
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 326



« Odpowiedz #2371 : Październik 05, 2011, 18:43:19 »

Do takiego litrażu czasem warto zastosować dwa kubełki, albo jeden kubeł plus jakiś wewnętrzny, ale zależy jakie to ma być akwarium, holender czy malawi może jeszcze inne?

Generalnie unimaxy cieszą się ostatnio dobra opinią.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2011, 18:45:52 wysłane przez tomes » Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2372 : Październik 09, 2011, 09:04:58 »

JBL e1500 tetra 1200 aqael unimax500 akwarium ogólne 375 litrów który lepszy...............................
Z wszystkich wymienionych przez Ciebie filtrów, miałem jedynie tetre, ale o mniejszej pojemności. Filtr sie u mnie nie sprawdził, a i sama tetra zbiera od jakiegoś czasu nienajlepsze opinie.
Marketingowo JBL jest bardziej rozpoznawalny, ale Unimax też zbiera świetne recenzje.
Moja opinia:
Jeśli istnieje jakakolwiek szansa, że kiedyś postawisz większy baniak - do tego masz więcej kasy, kup Unimaxa.
Do 375l w pełni wystarczy JBL i jeśli ma to być docelowy baniak, ja kupiłbym właśnie JBL'a.
Jest tańszy, po prostu.
Zapisane

4tog
Zainteresowany
**
Wiadomości: 143


« Odpowiedz #2373 : Październik 14, 2011, 03:28:13 »

Witam serdecznie,

zastanawiam się nad filtracja do akwarium 160x60x60(576l). Od kilku już lat używam filtrów aquaela (unimax 250 i 700) w swoich innych akwariach i jestem jak najbardziej zadowolony z tej firmy. Jednak w owym akwarium chciałbym zastosować dwa kubełki, wziąłbym dwa unimaxy 700 i byłoby po problemie, jednak denerwować będzie mnie ilość rurek które będą przez to w akwarium, aż 4 wloty i 4 wyloty. Czy znacie jakis bezpieczny sposób na zredukowanie tej ilości, nadal używając dwa takie filtry ?

Również chciałbym się zapytać, czy nie lepiej zaufać firmie eheim, która zbiera nienaganne opinie i wybrać dwa kubełki classic 2217+ ? Widzę na zdjęciach, ze maja tylko jedno wyjście/wejście, tyle, ze mniej miejsca na wkłady.

Chciałbym się zapytać jeszcze forumowiczów, czy ktoś próbował montować kubełki szeregowo ? Czy to ma sens i czy jest to bezpieczne dla filtra, a co za tym idzie dla sąsiada pode mną ? Smiley

Nie mam możliwości zamontowania sumpa/hydroponiki, nie chce filtra wewnętrznego
Za unimaxem przemawia wielkość tego filtra i ilość możliwych wkładów i oczywiście to, ze im już ufam.

Pozdrawiam i mam nadzieje, ze ktoś znajdzie czas aby odpowiedzieć.
Zapisane

300l - serrasalmus compressus
112l - aktualnie puste
70l - baniak na karmówke.
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2374 : Październik 14, 2011, 05:40:07 »

zastanawiam się nad filtracja do akwarium 160x60x60(576l). Od kilku już lat używam filtrów aquaela (unimax 250 i 700) w swoich innych akwariach i jestem jak najbardziej zadowolony z tej firmy. Jednak w owym akwarium chciałbym zastosować dwa kubełki, wziąłbym dwa unimaxy 700 i byłoby po problemie, jednak denerwować będzie mnie ilość rurek które będą przez to w akwarium, aż 4 wloty i 4 wyloty. Czy znacie jakis bezpieczny sposób na zredukowanie tej ilości, nadal używając dwa takie filtry ?
A ja mam pytanie. Po co Ci dwa kubły?
Jeśli masz te unimaxy, zostaw tego większego + dokup jakiegoś wewnętrznego mechanika i po kłopocie.
Zapisane

moroboro
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 220


« Odpowiedz #2375 : Październik 14, 2011, 09:07:51 »

zastanawiam się nad filtracja do akwarium 160x60x60(576l). Od kilku już lat używam filtrów aquaela (unimax 250 i 700) w swoich innych akwariach i jestem jak najbardziej zadowolony z tej firmy. Jednak w owym akwarium chciałbym zastosować dwa kubełki, wziąłbym dwa unimaxy 700 i byłoby po problemie, jednak denerwować będzie mnie ilość rurek które będą przez to w akwarium, aż 4 wloty i 4 wyloty. Czy znacie jakis bezpieczny sposób na zredukowanie tej ilości, nadal używając dwa takie filtry ?
A ja mam pytanie. Po co Ci dwa kubły?
Jeśli masz te unimaxy, zostaw tego większego + dokup jakiegoś wewnętrznego mechanika i po kłopocie.


Co do eheimów nie masz się co martwic - używam ich od lat i właściwie żadnych kłopotów tak jak np. z tetrami. Nie miałem jednak 2217 tylko nowsze konstrukcje, ale myślę że wszystkie są podobnej klasy.
Zapisane
4tog
Zainteresowany
**
Wiadomości: 143


« Odpowiedz #2376 : Październik 14, 2011, 10:01:59 »

zastanawiam się nad filtracja do akwarium 160x60x60(576l). Od kilku już lat używam filtrów aquaela (unimax 250 i 700) w swoich innych akwariach i jestem jak najbardziej zadowolony z tej firmy. Jednak w owym akwarium chciałbym zastosować dwa kubełki, wziąłbym dwa unimaxy 700 i byłoby po problemie, jednak denerwować będzie mnie ilość rurek które będą przez to w akwarium, aż 4 wloty i 4 wyloty. Czy znacie jakis bezpieczny sposób na zredukowanie tej ilości, nadal używając dwa takie filtry ?
A ja mam pytanie. Po co Ci dwa kubły?
Jeśli masz te unimaxy, zostaw tego większego + dokup jakiegoś wewnętrznego mechanika i po kłopocie.


Co do eheimów nie masz się co martwic - używam ich od lat i właściwie żadnych kłopotów tak jak np. z tetrami. Nie miałem jednak 2217 tylko nowsze konstrukcje, ale myślę że wszystkie są podobnej klasy.


Napisałem przecież, ze nie chce filtra wewnętrznego, bo szkoda mi miejsca w akwarium + w akwarium będą ryby/a mięsożerne, karmione żywcem, wiec będzie na tyle dużo odpadów, ze potrzebuje tak dużej powierzchni filtracyjnej, również parametry wody są bardzo ważne przy tych gatunkach. Unimaxy mam, używam ich, jak już napisałem, w innych swoich akwariach aktualnie, wiec tak czy owak kupuje nowe.

Co do eheimow to dziękuje za kolejna pozytywna opinie w stosunku do nich Smiley
Nadal nie znam odpowiedzi na swoje pytania.
Zapisane

300l - serrasalmus compressus
112l - aktualnie puste
70l - baniak na karmówke.
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2377 : Październik 14, 2011, 10:26:24 »

Napisałem przecież, ze nie chce filtra wewnętrznego, bo szkoda mi miejsca w akwarium
Szkoda Ci kawałka szyby w blisko 600l zbiorniku? Ciekawe...

w akwarium będą ryby/a mięsożerne, karmione żywcem, wiec będzie na tyle dużo odpadów, ze potrzebuje tak dużej powierzchni filtracyjnej
Nie potrzebujesz dużej powierzchni filtracyjnej, bo takową zapewni podłoże.
Potrzebujesz wydajnej filtracji mechanicznej której nie da Ci kubeł.
Złoże biologiczne odgrywa dużą role gdy baniak dojrzewa. Po tym okresie kubeł pełni rolę wspomagającą w procesach nitryfikacji.
Nie wiem skąd się wzięło przekonania, że baniaki muszą mieć zapewnioną wydajną filtrację biologiczną. Chyba z ulotek producentów…
Ducze ma taki sam litraż i cały czas jechał na głowicy Atmana na której była gąbka.
Nie padła mu jakoś żadna z ryb, a miał tam szczupaki afrykańskie których bynajmniej nie karmił płatkami tropicala.

również parametry wody są bardzo ważne przy tych gatunkach.
Parametry wody są zawsze ważne, niezależnie od hodowanego gatunku...


Czytałem kiedyś o gościu który kupił na allegro zepsuty kubeł. Połączył go szeregowo z drugim, działającym filtrem. Ten pierwszy okazał się po prostu pojemnikiem na wkład biologiczny. Woda z baniaka zasysana była do tego niedziałającego filtra, następnie wężem przelewała się do tego sprawnego skąd z powrotem trafiała do baniaka. Niestety, nie pamiętam jaki to był filtr, ani gdzie to czytałem. Logika mówi, że ten sprawny filtr musi naprawdę być mocny, tak by był w stanie przeciągnąć wodę przed dwa kubły.  

Jak na mój gust, jest to głupota i niepotrzebne wydawanie kasy. Jeden kubeł + wewnętrzny mechanik załatwią sprawę. Powiem więcej, przy dwóch kubłach będziesz miał więcej kłopotu niż przy połączeniu kubeł + filtr wewnętrzny.
Zapisane

4tog
Zainteresowany
**
Wiadomości: 143


« Odpowiedz #2378 : Październik 14, 2011, 17:30:12 »

Napisałem przecież, ze nie chce filtra wewnętrznego, bo szkoda mi miejsca w akwarium
Szkoda Ci kawałka szyby w blisko 600l zbiorniku? Ciekawe...

w akwarium będą ryby/a mięsożerne, karmione żywcem, wiec będzie na tyle dużo odpadów, ze potrzebuje tak dużej powierzchni filtracyjnej
Nie potrzebujesz dużej powierzchni filtracyjnej, bo takową zapewni podłoże.
Potrzebujesz wydajnej filtracji mechanicznej której nie da Ci kubeł.
Złoże biologiczne odgrywa dużą role gdy baniak dojrzewa. Po tym okresie kubeł pełni rolę wspomagającą w procesach nitryfikacji.
Nie wiem skąd się wzięło przekonania, że baniaki muszą mieć zapewnioną wydajną filtrację biologiczną. Chyba z ulotek producentów…
Ducze ma taki sam litraż i cały czas jechał na głowicy Atmana na której była gąbka.
Nie padła mu jakoś żadna z ryb, a miał tam szczupaki afrykańskie których bynajmniej nie karmił płatkami tropicala.

również parametry wody są bardzo ważne przy tych gatunkach.
Parametry wody są zawsze ważne, niezależnie od hodowanego gatunku...


Czytałem kiedyś o gościu który kupił na allegro zepsuty kubeł. Połączył go szeregowo z drugim, działającym filtrem. Ten pierwszy okazał się po prostu pojemnikiem na wkład biologiczny. Woda z baniaka zasysana była do tego niedziałającego filtra, następnie wężem przelewała się do tego sprawnego skąd z powrotem trafiała do baniaka. Niestety, nie pamiętam jaki to był filtr, ani gdzie to czytałem. Logika mówi, że ten sprawny filtr musi naprawdę być mocny, tak by był w stanie przeciągnąć wodę przed dwa kubły.  

Jak na mój gust, jest to głupota i niepotrzebne wydawanie kasy. Jeden kubeł + wewnętrzny mechanik załatwią sprawę. Powiem więcej, przy dwóch kubłach będziesz miał więcej kłopotu niż przy połączeniu kubeł + filtr wewnętrzny.


oczywiście, ze takie coś zda egzamin, u Duczego zdało, ponieważ miał tam dużo roślin. W tym akwarium które ja chce postawić nie będzie w ogóle roślin. Poza tym, te hepsetusy to nie wszystkie zbóje które tam były Wink
Tak, szkoda mi kawałka szyby w 600 litrowym zbiorniku, wręcz ubolewam nad tym, ze nie mam miejsca na większe w mieszkaniu, nie chce zabierać zwierzakom więcej miejsca, niż to konieczne.
Nie potrzebuje filtra mechanicznego, bo chociażby aktualnie w akwariach, tez z rybami mięsożernymi, nie używam mechanika, syf mi w akwarium po prostu nie pływa i tyle, w 100 % zadowalam się gąbka na wlocie przewodu do kubła.

W każdym razie, dziękuje za Twoje odpowiedzi i wezmę je pod uwagę. Czy jest Ci znany jakiś wydajny filtr mechaniczny ? Orientujesz się może co ludzie używają w akwariach z pielęgnicami ?
Zapisane

300l - serrasalmus compressus
112l - aktualnie puste
70l - baniak na karmówke.
agrest
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 148



« Odpowiedz #2379 : Październik 22, 2011, 23:10:02 »

Witam Wszystkich.
Jaki filtr polecilibyście do kostki optiwhite o wymiarach 20x20x20 ? Odpada duży zewnętrzny z powodu braku miejsca. Najlepiej malutka kaskada, albo mini kubełek. Ważne, aby był cichy
!  Proszę o Wasze opinie, doświadczenia (z nieudanym zakupem także). Poniżej 3 przykłady z różnego przedziału cenowego:
http://allegro.pl/filtr-kaskadowy-hbl-301-300l-h-skimmer-do-60l-i1868640627.html
http://allegro.pl/filtr-kaskadowy-dla-krewetek-aquatic-nature-i1868970821.html
http://allegro.pl/eheim-aquacompact-40-hit-do-akwarium-nano-i1886998008.html
Jakie jest Wasze zdanie, co Wy byście kupili, wybrali itd. ... , itp. ...
pozdr....
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2380 : Październik 22, 2011, 23:27:14 »

Witam Wszystkich.
Jaki filtr polecilibyście do kostki optiwhite o wymiarach 20x20x20 ? Odpada duży zewnętrzny z powodu braku miejsca. Najlepiej malutka kaskada, albo mini kubełek. Ważne, aby był cichy
!  Proszę o Wasze opinie, doświadczenia (z nieudanym zakupem także). Poniżej 3 przykłady z różnego przedziału cenowego:
http://allegro.pl/filtr-kaskadowy-hbl-301-300l-h-skimmer-do-60l-i1868640627.html
http://allegro.pl/filtr-kaskadowy-dla-krewetek-aquatic-nature-i1868970821.html
http://allegro.pl/eheim-aquacompact-40-hit-do-akwarium-nano-i1886998008.html
Jakie jest Wasze zdanie, co Wy byście kupili, wybrali itd. ... , itp. ...
pozdr....

Pomyśl o kaskadzie aquael fzn-1.
Kubeł to chyba jedynie mini kani.
Zapisane

Stiep
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 164



« Odpowiedz #2381 : Październik 22, 2011, 23:37:36 »

A może takie coś: http://allegro.pl/aqua-szut-filtr-zewnetrzny-2w1-aqua-silent-2-i1886283318.html
Zapisane

102L profil: Neon similans, Ancistrus sp.
20L: Red Cherry, 30L: Crystal Red A-SSS, 30L: CPO, Razbora borneanska, 40L: Yellow,
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/stiep-102l-10-l/
agrest
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 148



« Odpowiedz #2382 : Październik 22, 2011, 23:59:19 »


Cytuj
Pomyśl o kaskadzie aquael fzn-1.
Kubeł to chyba jedynie mini kani
fzn-1 nie za duży będzie kocioł?
mini kani -tzn. ten mały eheim, którego link podałem?Huh??//
Stiep         -------------   dzięki , ale dużo za wysoki
Zapisane
tomes
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 326



« Odpowiedz #2383 : Październik 23, 2011, 08:43:14 »

mini kani -tzn. ten mały eheim, którego link podałem?Huh??//


mini kani jest aquaela - http://allegro.pl/aquael-filtr-kubelkowy-mini-kani-80-gratis-i1873302316.html
Zapisane

agrest
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 148



« Odpowiedz #2384 : Październik 23, 2011, 09:13:54 »

A...no tak...bardzo fajny, ale nie mam na niego miejsca...
Zapisane
Strony: 1 ... 157 158 [159] 160 161 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: