Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 119 120 [121] 122 123 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 626919 razy)
sf
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #1800 : Kwiecień 13, 2010, 21:54:37 »

nie robcie OT. wystarczy tutaj powiedziec ze NIE JEST TO AKWARIUM, A JEDYNIE CHWILOWY KOTNIK.
Proste i przejrzyste, w razie pytan "a dlaczego?" odpowiedz rownie prosta "za maly litraz aby nawet pletwy ryby dobrze rozprostowaly inne niz nowonarodzone.

dzikuje bardzo za odpowiedz.
Nie jestem doświatczonym posiadaczem akwarium, bo akwarysta jeszcze nazwać sie nie moge,
Jutro skocze do sklepu i zorganizuje wiekszy zbiornik.
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #1801 : Kwiecień 14, 2010, 15:04:50 »

10l, a 20l to mała różnica w wielkości (pod względem zajmowanego miejsca, np. na szafce), a tam już jakieś ryby da się trzymać. Mikroby, bo mikroby, ale da Wink. Możesz dać wtedy kaskadę Atman HF-0100. Mam i polecam. Dobry, biologiczny filtr.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2010, 15:13:21 wysłane przez Hubikopter » Zapisane
bebikk
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718

nowa przygoda z krewetkarium


« Odpowiedz #1802 : Kwiecień 14, 2010, 15:24:11 »

do malych baniakow przydalby sie mechanik bardziej, trudno utrzymac czystosc a i tak pelnil by role biologa
Zapisane

w kupie siła więc napakujmy do 25l jak najwięcej ryb!
sf
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #1803 : Kwiecień 16, 2010, 22:29:08 »

nie robcie OT. wystarczy tutaj powiedziec ze NIE JEST TO AKWARIUM, A JEDYNIE CHWILOWY KOTNIK.
Proste i przejrzyste, w razie pytan "a dlaczego?" odpowiedz rownie prosta "za maly litraz aby nawet pletwy ryby dobrze rozprostowaly inne niz nowonarodzone.


dzikuje bardzo za odpowiedz.
Nie jestem doświatczonym posiadaczem akwarium, bo akwarysta jeszcze nazwać sie nie moge,
Jutro skocze do sklepu i zorganizuje wiekszy zbiornik.


zatem:

Mam juz akwarium  a nie kątnik Smiley

http://img72.imageshack.us/img72/2952/obraz041v.jpg

w srodku mam aquashot mini

ale i tak planuje zminic bo to badziewie
Zapisane
bebikk
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718

nowa przygoda z krewetkarium


« Odpowiedz #1804 : Kwiecień 16, 2010, 22:47:25 »

przejdz na inny dzial, tutaj po krotce Ci powiem ze skoro w tak krotkim odstepie czasu zalozyles akwarium, nie zaczekales az ono dojrzeje a juz wlozyles ryby to pozdrawiam te neonki ktore tam plywaja i wszystkie inne. Ja przewiduje widziec Ciebie za niedlugo w dziale "choroby" z pytaniem "czemu moje ryby zdychaja?"
w goracej wodzie kapany to i kasa wydana nic dokladnego
Zapisane

w kupie siła więc napakujmy do 25l jak najwięcej ryb!
Tal
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


"Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga."


« Odpowiedz #1805 : Kwiecień 17, 2010, 05:14:08 »

bo na tym forum brakuje działu "Porady dla początkujących" pisałem już o tym ale nikt się tym nie zainteresował i ludzie błądzą chyba najwyższa pora na jakieś zmiany na tym forum ktoś musi się zabrać do roboty w końcu
Zapisane

sf
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #1806 : Kwiecień 17, 2010, 07:38:37 »

przejdz na inny dzial, tutaj po krotce Ci powiem ze skoro w tak krotkim odstepie czasu zalozyles akwarium, nie zaczekales az ono dojrzeje a juz wlozyles ryby to pozdrawiam te neonki ktore tam plywaja i wszystkie inne. Ja przewiduje widziec Ciebie za niedlugo w dziale "choroby" z pytaniem "czemu moje ryby zdychaja?"
w goracej wodzie kapany to i kasa wydana nic dokladnego

tez sie tego boje ale mam nadzieje ze tak nie bedzie

akwarium stało po zorbieniu stało prawie 3 dni, wspomogłem wode jakimis witaminami i uzdatniaczami do wody.

z rybkami na chwile obezna wszystko jest ok sa ruchliwe i nie wydac poki co zeby było cos nie tak

tak na marginesie mówiąc na tym forum z tego co widze mozna tylko usłyszeć krytyke
zero pomocy dla początkujących, zero wskazówek.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2010, 07:33:21 wysłane przez Grajewiak » Zapisane
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #1807 : Kwiecień 17, 2010, 23:49:31 »

tak na marginesie mówiąc na tym forum z tego co widze mozna tylko usłyszeć krytyke
zero pomocy dla początkujących, zero wskazówek.
Nie przesadzaj z tą "krytyką", ludzie dzielą się wątpliwościami i tyle, a wątpliwości jest sporo.
Zbiornik jest bardzo mały i ma z tego powodu duże wymagania. Dziwnie to brzmi, ale taka jest prawda, duży zbiornik jest łatwiej utrzymać w równowadze i rybki przy życiu też. Zbiornik musi dojrzeć, zanim wpuści się rybki a to trwa z miesiąc.
Te 3 dni to tyle co nic, a środki wspomagające też nie pomagają za wiele (pozwalają jedynie uspokoić sumienie), z wodą całą wlaną z kranu trzeba stale kombinować, aż się akwarium ustabilizuje i będzie środowiskiem, a nie tylko wlaną wodą.
Ja bym się w tej sytuacji postarał o wodę do tego akwarium od kogoś, kto ma dłużej akwarium i nie ma chorób.
Zapisane
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #1808 : Kwiecień 18, 2010, 07:35:37 »

Panowie, przypomnijcie sobie jaki jest główny temat tego wątku i tego się trzymajcie. Wszelki OT prosze załatwiać przez prywatne wiadomości lub stworzyć nowy temat w odpowiednim dziale.
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Rozalka
Nowy
*
Wiadomości: 43


« Odpowiedz #1809 : Kwiecień 19, 2010, 20:43:42 »

Witaj
będę wdzięczna, jeśli doradzisz mi jakiś dobry filterek do zbiorniczka 112l, w którym mam nieszczególnie dbające o czystość  Cheesy welonki i glonojada. Wyczytałam gdzieś, że w przypadku welonów zaleca się mocniejsze (tj. do większych zbiorników, niż się ma w rzeczywistości), tylko nie bardzo wiem, które są te mocniejsze, a już na pewno nie chcę o to pytać w sklepie,bo mi wcisną nie wiadomo co...
Obecnie działający filtr nie jest zły, ale odnoszę wrażenie, że troszkę nie nadąża...przynajmniej z welonami, poza tym ma już lekko uszkodzone mocownie i prosi się o przejście w stan spoczynku Wink
pozdrawiam.
Zapisane
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #1810 : Kwiecień 20, 2010, 16:47:26 »

Witaj
będę wdzięczna, jeśli doradzisz mi jakiś dobry filterek do zbiorniczka 112l, w którym mam nieszczególnie dbające o czystość  Cheesy welonki i glonojada. Wyczytałam gdzieś, że w przypadku welonów zaleca się mocniejsze (tj. do większych zbiorników, niż się ma w rzeczywistości), tylko nie bardzo wiem, które są te mocniejsze, a już na pewno nie chcę o to pytać w sklepie,bo mi wcisną nie wiadomo co...
Obecnie działający filtr nie jest zły, ale odnoszę wrażenie, że troszkę nie nadąża...przynajmniej z welonami, poza tym ma już lekko uszkodzone mocownie i prosi się o przejście w stan spoczynku Wink
pozdrawiam.
JBL e900, tetra EX 700 FLUVAL 205
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
Tal
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


"Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga."


« Odpowiedz #1811 : Kwiecień 20, 2010, 17:54:39 »

napisz do jakiej kwoty szukasz to coś doradzimy :-)
Zapisane

Chwali
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #1812 : Kwiecień 21, 2010, 09:29:30 »

Witam wszystkich. Chcę założyć akwarium. Bańkę już mam (klasyczne 63l), na początek wystarczy. Jestem na etapie kompletowania sprzętu. Oczywiście najważniejsza sprawa - filtr. Pogooglałem trochę i z racji pokrywy ze świetlówką, której nie chcę wycinać, zdecydowałem się na filtr wewnętrzny. Oprócz wydajności ważnym dla mnie kryterium jest głośność pracy. Chodzi mi o jak najcichsze urządzenie. Zastanawiam się nad dwoma modelami: EHEIM PICK-UP 2010 lub TETRA TEC IN 600. Cena podobna. Bardzo proszę o pomoc w wyborze, który lepszy/bardziej cichy? Który z nich wygodniej się czyści? Serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Zapisane
bebikk
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718

nowa przygoda z krewetkarium


« Odpowiedz #1813 : Kwiecień 21, 2010, 17:15:29 »

ja bym z tych dwoch wybral eheima, co jak co ale jak czytam opinie roznych osob na temat tetry vs eheim to tetra jest zawodna a eheim praktycznie same plusy posiada Smiley
Zapisane

w kupie siła więc napakujmy do 25l jak najwięcej ryb!
Tal
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


"Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga."


« Odpowiedz #1814 : Kwiecień 21, 2010, 18:03:05 »

bebikk ze tetra w kubełkach musi trochę popracować nie oznacza, że i wewnętrzne robi kiepskie ;-) ale ja też wybrałbym  pick-up cichutki i bardzo fajnie się w nim wymienia wkład bez wyciągania filtra ew aquaball pozdrawiam
Zapisane

Strony: 1 ... 119 120 [121] 122 123 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: