Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Znowu oświetlenie  (Przeczytany 3043 razy)
mick k-ce
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19


« : Maj 27, 2007, 07:31:53 »

Dostałem akwa od znajomych o poj. 50 litrów jednak jak sie dowiedziałem zainstalowana świetlówka 15W to troche za mało i chciałbym zmodyfikować pokrywe do 30W  niestety kompletnie nie wiem jak to zrobić. wiem że pojawiały sie podobne tematy ale prosze o wyjaśnienie całkowitemu laikowi w kwestiach elektroniki krok po kroku co mam zrobić aby było tanio i łatwo. Byłbym wdzięczny za ewentualne schematy i rysunki oraz instrukcje co jak i gdzie. moj mail to michalk1988@interia.pl   
 wymiary to 65,5 cm x 25,5 cm a wymiary "budy" to 49 cm x 6,2 cm  mogę takze przesłać zdjęcia ponieważ jest to troche nietypowa pokrywa  papa wątek przeniosłem z "sprzętu"
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2007, 15:35:01 wysłane przez mick k-ce » Zapisane
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #1 : Maj 27, 2007, 11:30:56 »

Ostatnio widzialem w sklepie takie gotowe zestawy AquaEla. Moze wychodzi drozej, ale imho jest warte uwagi.

zob:
https://sklep.aquael.pl/webapp/wcs/stores/servlet/CategoryDisplay?catalogId=10001&storeId=10001&categoryId=10638&langId=1000&parent_category_rn=10521&top_category=10521

PS: w internecie pewnie znajdziesz o ok. 30-40% taniej, niz u Aquaela w sklepie

np Moduł oświetleniowy LUM-665/2x18W widzialem w Okazie w Gdansku za 115,- PLN (Aquael: ok 150,-)
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2007, 11:33:13 wysłane przez Oswald » Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
mick k-ce
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #2 : Maj 27, 2007, 15:40:16 »

dzieki Wink narazie jednak postaram się rozbudować istniejace oświetlenie a raczej zmienić. znalazłem w ofercie aqva-light wodoszczelny uchwyt na dwie świetlówki i zastanawiam sie czy nie podwiesić go pod "budą" Cheesy wiąże się to oczywiśćie z troche niższym poziomem wody aby nie zamoczyć świetlówek (i oczywiście wymianą statecznika i zapłonnika) ale wydaje mi się w miare łatwe Good ! a jaka jest wasza opinia??
Zapisane
wiedzmin22
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1164


« Odpowiedz #3 : Maj 27, 2007, 15:43:48 »

wymieniac zapłonnika i statecznika nie musisz. po prostu dla dodatkowej świetlówki (świetlówek) dokupisz starter i statecznik - obecnie są na rynku specjalne starterty które są wąskie i długie  - w sam raz do przymocowania do tylnej ścianki pokrywy (na zewnątrz) pozdrawiam!


http://www.aqva-light.pl/shop.php     - rozejrzyj się
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2007, 15:45:29 wysłane przez wiedzmin22 » Zapisane

126 litrów (tarliskowe dla zbrojników niebieskich i neonów)

zbrojniki:
- samiec 10 cm
- 2x samica 8 cm i 7 cm
- neon czerwony 20 sztuk

 200 litrów (w trakcie dodawania roslinności):

- 40 małych zbrojników 3 cm długości
- 60 neonów (narybek)
mick k-ce
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #4 : Maj 27, 2007, 16:06:12 »

to rozwiązanie byłoby dobre gdyby nie to że wierzch (czyli góra) pokrywy jest tak ukształtowany że nie pokrywa się z kształtem akwa i przez to mam nie za wiele miejsca od wewnątrz dlatego podwieszenie pod budą wydało mi się najlepszym rozwiązaniem Wink ponieważ przez to ukształtowanie i własnie bude mam baaaardzo ograniczoną możliwość rozbudowy oświetlenia po jej bokach Undecided ale dzięki za pomoc Good !
Zapisane
wiedzmin22
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1164


« Odpowiedz #5 : Maj 27, 2007, 16:11:35 »

to w środku rozebrac budę i stateczniki dac na zewnątrz. wiem o co ci chodzi w pokrywie masz takie duże wybrzuszenie wewnątrz i do boków tego wybrzuszenia masz pewnie świetlówki przymocowane. proponuję budę zlikwidowac a na stateczniki zdobic jakąś skrzynkę zewnętrzną - kabel od świetlówki do statecznika może byc góra jednometrowy. a na miejsce tej budy zamontujesz sobie większą ilośc świetlówek pozdrawiam PS lepiej jest miec dwa stateczniki niż jeden pamiętaj  Wink
Zapisane

126 litrów (tarliskowe dla zbrojników niebieskich i neonów)

zbrojniki:
- samiec 10 cm
- 2x samica 8 cm i 7 cm
- neon czerwony 20 sztuk

 200 litrów (w trakcie dodawania roslinności):

- 40 małych zbrojników 3 cm długości
- 60 neonów (narybek)
mick k-ce
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #6 : Maj 27, 2007, 18:36:18 »

  Oto dla jasności mojej sytuacji zdjęcie pokrywy;)                                                     i z powodu tej budowy mam problemy z przeróbkąWink dziękuje za wszelka pomoc
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2007, 18:58:41 wysłane przez mick k-ce » Zapisane
wiedzmin22
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1164


« Odpowiedz #7 : Maj 27, 2007, 18:45:52 »

no to tak jak mówiłem ta budę usunąc a na miejsce tej budy 2 świetlówki. a stateczniki na zewnątrz i powinno byc ok pozdrawiam!
Zapisane

126 litrów (tarliskowe dla zbrojników niebieskich i neonów)

zbrojniki:
- samiec 10 cm
- 2x samica 8 cm i 7 cm
- neon czerwony 20 sztuk

 200 litrów (w trakcie dodawania roslinności):

- 40 małych zbrojników 3 cm długości
- 60 neonów (narybek)
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #8 : Maj 28, 2007, 07:02:00 »

No az tak kombinowac nie trzeba. Ja zrobilem tak: zakupilem dwa uchwyty na swietlowke, dwie oprawki brzygoszczelne, elektronike z zarowki kompaktowej umiescilem w puszcze (taka normalna podtynkowa), polaczylem, dwa otworki na uchwyty, swietlowa w srodek, oprawki i juz. Mick - jesli chcesz mozemy sie dogadac - jestes z Katowic, mozemy sie spotkac i moge pomóc ci to zrobic albo wyczaic jak to zrobic. Czekam na kontakt PW lub GG  papa
Zapisane

mick k-ce
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #9 : Maj 28, 2007, 16:32:04 »

dzieki Seboos Smiley najpierw jednak wybiore się do hurtowni elektroniki która mam niedaleko i zobacze co się da zrobićGrin zreszta pomysł jak rozwiązać problem już mam tylko nie wiem czy wyjdzie ale pożyjemy zobaczymy Wink dopisuję tu pewne pytanie: jak myślicie czy bardziej opłaca się przebudować tą pokrywe czy moze zbudować nową(zastanawiam się nad użyciem pcv) ?? napiszcie swoje opinie
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2007, 19:37:49 wysłane przez mick k-ce » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: