Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7
  Drukuj  
Autor Wątek: Prętnik karłowaty  (Przeczytany 31562 razy)
Dave
Nowy
*
Wiadomości: 21



« Odpowiedz #15 : Lipiec 27, 2004, 09:30:37 »

Miałem kiedyś dorosłą parę zebr. Choć trzymałem je w małym akwarium były nadzwyczaj nieagresywne. Niestety zdechły, ale pozostało mi po nich ich potomstwo. Wygląda na to, że genetycznie spokojne.

A tak wogule to nikt mi nie odpowiedział w jakich proporcjach (samiec-samica) trzymać prętniki karłowate.
Zapisane
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #16 : Sierpień 30, 2004, 04:48:06 »

Prętniki możeszsobie trzymać w takich proporcjach jakich sobie tylko zażyczysz nie ma przeciwskazań.W sumie to ja nie bawie się z podawaniem roślin dla budowy gniazda.Odcinamy z akwarium liść jakiejś żabienicy lub lotosa i kładziemy na powierzchni w akwarium tarliskowym.Na mur i beton że samiec narobi sporo piany pod powierzchnią liścia.
Zapisane
pbern
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 146


« Odpowiedz #17 : Wrzesień 29, 2004, 21:51:11 »

ja mam problem w tym ze moj samiec buduje gniazdo... ale nie zapladnia samicy i brak ikry...

mam 2 pary, ktore niby na przemian dzialaja.. z gniazdem itp.. ale zero efektu..

obsada akwa 100l jest raczej mala i jest tam duzo roslin..

4 pretniki
2 sumiki szkliste
4 zbrojowniki
5 kiryskow.

co moze byc nie tak ze samiec nie zajmuje sie odpowiednio samica?
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #18 : Wrzesień 29, 2004, 22:11:22 »

a czy samice wykazują chęci do odbycia tarła? Jeżeli samica sama z nieprzymuszonej woli pod gniazdo nie podpłynie to niestety samiec jej do tego w żaden sposób nie zmusi.
Zapisane

scolls
Zainteresowany
**
Wiadomości: 73


« Odpowiedz #19 : Październik 02, 2004, 19:11:57 »

Jeśli chodzi o tarło prętników to ważne jest aby obnizyć poziom wody w zbiorniku najlepiej do poziomu ok 15cm.Woda powinna miec temp. ok 28 do 30 stopni.Co do agresywności to lepiej trzymać je parami gdyż zdarza sie że samce są w stosunku do siebie agresywne.Pozdrawiam.
Zapisane
pbern
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 146


« Odpowiedz #20 : Październik 02, 2004, 22:03:50 »

hm... samce ze soba od czasu do czasu powalcza.. ale zwykle po kilku "pchnieciach' im sie to nudzi... co do obnozenia poziomu to  moze byc problem bo to zbiornik ogolny.. a roslinki srednio by sie z tego powodu ucieszyly...

w sumie to kiedy bym musial je przeniesc do akwa tarliskowego.. kiedy jest ten wlasciwy moment?
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #21 : Październik 02, 2004, 22:32:09 »

Jeśli ryby są dojżałe to zawsze jest właściwy moment. Juz samo odseparowanie tarlaków w osobnym akwa działa na nie podniecająco i stymuluje je do tarła. To dotyczy wszystkich labiryntowych.
Zapisane

Kruczyslaw
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 133


« Odpowiedz #22 : Październik 18, 2004, 20:04:48 »

czyli kiedy sa dojżałe  jak maja okolo 3 cm  mozna poweidziec ze sa dojżłe  czyli  zgrubujmy wszystko w mala baze info woda 28 stopni  roslinka lub  kawalek liscia plywajacego po powerzchni i tyle ? czyli jak podniose temp powinlo sie cos zacząc dziać ??  fajnie by bylo bo mam niemalo tych rybek  podobaja mi sie poprostu a fajnie bylo by tak zobaczyc potomstwo tych nieukrywam  ladnych rybek :]
Zapisane

pozdrowienia z Sanoka Tongue
as
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #23 : Styczeń 31, 2005, 14:42:52 »

ja chcial bym sie dowiedziec jakiego najlepiej filtru uzyc w 25l akwa z tygodniowym narybkiem pretnika Cool   czy pretnika odłowic do małych czy nie   :?: jak narazie w przeciagu tygodnia zbudował 4 gniazda i zkazdego odłowiłem po jakies 100szt nałych  Cool  gniazda buduje po nakim kolwiek wzroscie temperatury  :bybye:
Zapisane

60l 40 neonek inessa 3 kiryski panda 2 tenczanki 2 pretniki
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #24 : Luty 01, 2005, 02:05:33 »

To raczej nie ulega wątpliwości że najlepszy filtr to stary dobry filterek gąbkowy napędzany powietrzem z pompki i do tego stumień powietrza również delikatny.Dla takich maleństw wszelkie turbinki będą za mocne zwłaszcza że i narybek jest z początku dość słaby i jakby nieporadny.
Zapisane
as
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #25 : Luty 01, 2005, 14:08:23 »

odłowiłem dorosłą pare z ogulnego iwpusciłem do małych gdzie samiec pilnuje pływającej wgłębki czy dzięki kemu są większe szansa na pprzezycie młodych :?:
Zapisane

60l 40 neonek inessa 3 kiryski panda 2 tenczanki 2 pretniki
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #26 : Luty 02, 2005, 20:45:18 »

No raczej szanse młodych na przeżycie teraz są mocno zmniejszone bo po pierwsze:Samiec prawdopodbnie nie uzna ich już jako swoje po tym odłowieniu i może je zjadać ale też może być wobec nich całkiem obojętny natomiast samiczka to na pewno zeżre wszystkie jak tylko będzie w stanie je złapać,niektóre potrafią być tak wredne że zżerają ikrę zaraz po tarle której samiec jeszcze nie zdążył pozbierać do kupy.Skoro młode prętniki odłowiłeś wpuszczenie pary dorosłej nic nie pomoże a wprost przeciwnie.Prętnik to nie pielęgnica i kiedy młode samodzielnie zaczynają pływać jego rola(samca) kończy się w tym momencie niezależnie od tego jakiego samca mamy bo są i takie nadopiekuńcze które łapią już rozpływające się potomstwo i nie pomagaja narybkowi tylko go niepotrzebnie stresują.Po części jest to spowodowane małą przestrzenią jaką jest akwarium bo w naturze,narybek rozpływa się każdy w swoją stronę i ojciec nie widząc w pobliżu swych młodych kończy opiekę albo po prostu za jakiś czas zakłada nowe gniazdo.Twoja para najprawdopodobniej założy po czasie nowe gniazdo a ich poprzednie małe będą traktować jako jedzenie.
Zapisane
matiz12
Nowy
*
Wiadomości: 13



« Odpowiedz #27 : Luty 13, 2005, 10:28:29 »

siemka ostatnio uciołem liść żabieńca aby zrobił pod nim gniazdo mój prętnik no i prętnik zaczoł pływac pod lisciem i nawet był nim zainteresowany no i jak mi sie nie wepchały gurami to wszystko było dobrze teraz parkaa gurami dwuplamistych siedzie pod tym lisciem i odgania wszystkie ryby

PS.nawet wode podwyższyłem temperature do 28
Zapisane

65l-2 gurami zlote,2 gupiki, 2 prętniki karłowate, 2 zbrojniki niebieskie, 1 welonka

Po strasznej chorobie tylko tyle
matiz12
Nowy
*
Wiadomości: 13



« Odpowiedz #28 : Luty 14, 2005, 17:29:27 »

to znowu ja kupiłem nawet wgłąbke wodna no i woda ma 28 temp no i niechca trzec sie

co robic?HuhHuh??
Zapisane

65l-2 gurami zlote,2 gupiki, 2 prętniki karłowate, 2 zbrojniki niebieskie, 1 welonka

Po strasznej chorobie tylko tyle
dusiek
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #29 : Styczeń 03, 2006, 11:55:11 »

moje prętniki trą się jak szalone, mają sporo roślinek pływających, temp. 26-28, obsada akwarium spokojna, wręcz leniwa,  samiec buduje gniazdko, potem gonitwy, tarło, pływają kuleczki i.......  No i co z tym dalej zrobić?  T
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7
  Drukuj  
 
Skocz do: