Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Woda « Prosze o Pomoc woda zla!
Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
Autor Wątek: Prosze o Pomoc woda zla!  (Przeczytany 9938 razy)
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #45 : Maj 16, 2007, 17:03:47 »

Ja też się nie zamierzam kłócić ale to co twierdzisz, ze przez Primaverę woda zakwitła to po prostu straszne bzdury czy znasz czy nie metabolizm pierwotniaków i tylko o to mi chodzi.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
wiedzmin22
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1164


« Odpowiedz #46 : Maj 16, 2007, 17:20:19 »

woda zakwitła między innymi przez primaverę. poczytaj może moje posty jak rozmawiałem z sebosem i dopiero coś napisz.
Zapisane

126 litrów (tarliskowe dla zbrojników niebieskich i neonów)

zbrojniki:
- samiec 10 cm
- 2x samica 8 cm i 7 cm
- neon czerwony 20 sztuk

 200 litrów (w trakcie dodawania roslinności):

- 40 małych zbrojników 3 cm długości
- 60 neonów (narybek)
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #47 : Maj 16, 2007, 20:36:06 »

Śledzę ten wątek od początku, rozmawiałam na ten temat z Seboosem i jakoś nie potrafimy znaleźć powodu, dla którego przez Primaverę miałaby zakwitnąć woda. Sorry wiedzmin22 ale mam doświadczenia z Primaverą i innymi wodami źródlanymi i Twoja argumentacja jest jakaś pokrętna i naciągana, poza tym nie wnosi nic nowego do rozmowy. Dla mnie to jest EOT. A szkoda.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
wiedzmin22
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1164


« Odpowiedz #48 : Maj 16, 2007, 20:45:10 »

ehhh brak słów... przecież człowiek prosty to nawet zrozumie... ok masz ochotę mnie podważac to podważaj już była mowa że minerały nie są pokarmem dla pierwotniaków jak to udowodniłem to oczywiście pojawiło się słowo "zgadzam się". jak dzieciom - wszystko na ręce muszą miec.
Zapisane

126 litrów (tarliskowe dla zbrojników niebieskich i neonów)

zbrojniki:
- samiec 10 cm
- 2x samica 8 cm i 7 cm
- neon czerwony 20 sztuk

 200 litrów (w trakcie dodawania roslinności):

- 40 małych zbrojników 3 cm długości
- 60 neonów (narybek)
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #49 : Maj 16, 2007, 20:58:44 »

Tak, brak słów do Ciebie.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #50 : Maj 16, 2007, 21:05:20 »

ok masz ochotę mnie podważac to podważaj już była mowa że minerały nie są pokarmem dla pierwotniaków jak to udowodniłem to oczywiście pojawiło się słowo "zgadzam się".
Czekaj jak ktoś się z Tobą nie zgadza to od razu podważa "autorytet" ... Hmm wysokie mniemanie kolega posiada o sobie.
Sorki ale napisałeś to tak nieskładnie, że nie rozumiem. Udowodniłeś że:
1. Nie jest pokarmem ? - no to zaprzeczasz bo wczesniej pisałeś że jest...
2. jesli udowodniłeś że jest - hmmm to moje "zgadzam" się dotyczyło nie że jest to pokarm tylko składnik pokarmowy i że woda częściowo przyczyniła się do zakwitu.
Więc polecam koledze uważnie czytać co piszę a nie między wierszami. W tym rozumieniu tlen też jest pokarmem, bo wchłaniam go przez pęcherzyki płucne. Ale obawiam się, że długo bym na powietrzu nie pociągnął ... jednak zostanę przy kotletach schabowych. A pierowtniaki pewnie zostaną przy swoich kotelcikach z bakterii. EOT   papa
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2007, 21:14:58 wysłane przez Seboos » Zapisane

wiedzmin22
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1164


« Odpowiedz #51 : Maj 17, 2007, 10:54:26 »

Cytuj
W tym rozumieniu tlen też jest pokarmem, bo wchłaniam go przez pęcherzyki płucne.

hehe muszę to pokazac mojemu byłemu wykładowcy Grin Grin człowieku nie porównuj swojego metabolizmu do metabolizmu pierwotniaków bo to całkiem co innego. co do tego udowodnienia - chodziło mi o to że minerały sąpokarmem dla pierwotniaków. niepotrzebnie wyszukujecie jakiś uchybień w mojej wypowiedzi bo przecież napisałem wcześniej że są pokarmem.

Cytuj
częściowo przyczyniła się do zakwitu.

no i o to mi chodzi - a emi mówi że woda nie miała nic wspólnego z zakwitem - owszem miała.
Zapisane

126 litrów (tarliskowe dla zbrojników niebieskich i neonów)

zbrojniki:
- samiec 10 cm
- 2x samica 8 cm i 7 cm
- neon czerwony 20 sztuk

 200 litrów (w trakcie dodawania roslinności):

- 40 małych zbrojników 3 cm długości
- 60 neonów (narybek)
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #52 : Maj 17, 2007, 17:00:39 »

no i o to mi chodzi - a emi mówi że woda nie miała nic wspólnego z zakwitem - owszem miała.

Takie samo prawdopodobieństwo, ze woda zakwitnie było w przypadku kranówy jak i Primavery więc nie zwalaj na nią bezpośredniej winy bo to nie jest prawdą! "Częściowo przyczyniła się do zakwitu" bo była niedojrzała i czy to była kranówa czy primavera nie ma większego znaczenia a nie jak sugerowałeś wcześniej, ze zakwit zrobił się bezpośrednio przez primaverę.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
wiedzmin22
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1164


« Odpowiedz #53 : Maj 17, 2007, 17:18:47 »

hehe emi czym się różni wdociągowa od pirimawery? Smiley minerały są składnikiem pokarmowym dla pierwotniaków - w takich warunkach tak jak wcześniej napisałem: odchody + rybi śluz i minerały = wysyp pierwotniaków i nie mów że woda tutaj nie grała żadnej roli - bo w końcu tak piszesz.

Cytuj
nie zwalaj na nią bezpośredniej winy

a kto zwala bezpośrednią winę. powiedziałem między innymi jest to wina wody.

minerały dla pierwotniaków są równoważne z białkami i cukrami - bez jakiegokolwiek składnika z tych 3 wymienionych pierwotniaki giną.
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2007, 17:22:41 wysłane przez wiedzmin22 » Zapisane

126 litrów (tarliskowe dla zbrojników niebieskich i neonów)

zbrojniki:
- samiec 10 cm
- 2x samica 8 cm i 7 cm
- neon czerwony 20 sztuk

 200 litrów (w trakcie dodawania roslinności):

- 40 małych zbrojników 3 cm długości
- 60 neonów (narybek)
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #54 : Maj 18, 2007, 09:03:56 »

hehe emi czym się różni wdociągowa od pirimawery? Smiley
A choćby chlorem lub innymi substancjami odkażającymi które skutecznie takie żyjątka zabijają.
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #55 : Maj 18, 2007, 11:44:36 »

hehe emi czym się różni wdociągowa od pirimawery? Smiley

Primavera: NO3=0, NO2=0, GH=12, KH=8
Rurowit
- np u mnie na starym mieszkaniu: NO3=0, NO2=0, GH=31, KH=30
- np u mnie teraz: NO3=13, NO2=0, GH=17, KH=15

Primavera ma tą zaletę, ze zawsze ma stałe parametry, świetnie na niej rosną rośliny, ma optymalną twardość dla większości ryb a i jakoś glony mnie ominęły jak lałam Primaverę. Nie ma w niej związków chloru, odkażalników, środków grzybobójczych, sztucznych dodatków podnoszących ph, metali ciężkich.

Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
adriano210
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 540



WWW
« Odpowiedz #56 : Czerwiec 24, 2007, 23:27:52 »

czesc
chcialem powiedziec cos od siebie
nie wazne czy dolal mlekowity primavery czy kronowy przeciez widac na foto ze to nie wyplukany zwir, pierwotniaki zywia sie bakteriami i martwa materia organiczna. koles ma przerybienie, slabą filtracje, niech wypluka zwir i wymieni wode, zmiejszy napowietrzanie to woda mu sie oczysci na zasadzie sedymentacji,
po co szukac jakis nie wiadomo jakich przyczyn, kiedy na foto widac ze to nie pierwotniaki tylko glina, w nowym akwarium pierwotniaki nie mialy by co jesc zmetnienie pojawilo by sie po kilku dniach, a nie od razu.
biedne sumiki szkliste, a akwarium to ma ale na krewetki Cheesy
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2007, 23:30:46 wysłane przez adriano210 » Zapisane

Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #57 : Czerwiec 27, 2007, 21:58:59 »

przeciez widac na foto ze to nie wyplukany zwir,

hehe
troche stary wątek ale kolega Adriano z giwerą ma chyba rację - dziwne, że nikt na to nie wpadł. Zwłaszcza, że mętność pojawiła się po 1 dniu  Cheesy

Ale przynajmniej wszyscy dowiedzili się trochę o parametrach Primavery i jej wpływie na zakwit pierwotniaków.  Cheesy
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
 
Skocz do: