Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: karmienie mrożonkami  (Przeczytany 4218 razy)
bartol
Nowy
*
Wiadomości: 38


« : Maj 08, 2007, 14:54:05 »

Witam,
Mam pytanie odnośnie karmienia pyszczaków mrożonkami.
Zakupiłem dzisiaj następujące mrożonki: artemia, dafnia, cyklop, wodzień, kryl.
Wiem, że pyszczaki są typowymi roślinożercami ale wyczytałem że ich dietę można uzupełniać żywym pokarmem.
I tu właśnie mam pytanie - jak często w ciągu tygodnia można karmić pyszczaki wyżej wymienionymi mrożonkami ?
I jeszcze jedno pytanie - w jaki sposób przygotować i podawać te mrożonki (czy poprostu wrzucić do akwa czy jakoś rozmrażać) ?
Obsada to: demasoni, red-red, hongi.
Proszę o poradę.

pozdrawiam
Bartek
Zapisane
wiedzmin22
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1164


« Odpowiedz #1 : Maj 08, 2007, 15:09:17 »

bierzesz na sitko przepłukujesz letnią wodą żeby lód się rozpuścił i robaki się przepłukały. i następnie dajesz pincetą do akwarium. dwa razy w tygodniu.

PS na następny raz poszukaj na forum a nie zadajesz pytania które tysiące razy były.
Zapisane

126 litrów (tarliskowe dla zbrojników niebieskich i neonów)

zbrojniki:
- samiec 10 cm
- 2x samica 8 cm i 7 cm
- neon czerwony 20 sztuk

 200 litrów (w trakcie dodawania roslinności):

- 40 małych zbrojników 3 cm długości
- 60 neonów (narybek)
Luka
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #2 : Maj 10, 2007, 13:38:26 »

dwa razy w tygodniu to za czesto, te ryby maja przewod pokarmowy nastawiony na trawienie glonow i skorupiakow z nimi zwiazanych. Karmienie miesem i pokarmami zawierajacymi tluszcz (w tym te wymienione mrozonki) moze spowodowac duze klopoty z trawieniem u pyszczakow, choroby i smierc ryb. W Niemczech swego czasu byla dostepna mieszanka Garnemlenmix, wlasnie glonow i skorupiakow w formie mrozonej. W Polsce tego jeszcze nie widzialem.
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #3 : Maj 10, 2007, 13:50:50 »

A kryl to co? Ociekające tłuszczem mięso?
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
wiedzmin22
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1164


« Odpowiedz #4 : Maj 10, 2007, 14:08:48 »

Cytuj
dwa razy w tygodniu to za czesto, te ryby maja przewod pokarmowy nastawiony na trawienie glonow i skorupiakow z nimi zwiazanych. Karmienie miesem i pokarmami zawierajacymi tluszcz (w tym te wymienione mrozonki) moze spowodowac duze klopoty z trawieniem u pyszczakow, choroby i smierc ryb.



2 razy w tygodniu to dobre rozwiązanie i nie mów że coś im będzie bo miałem pielęgnice roślinożerne i podawałem im tak troche pokarmu zwierzęcego. ryby tak karmione chętniej przystępują do tarła. a w środowisku naturalnym myslisz że ryba roślinożerna je tylko glony itp? pamiętaj że na czas tarła jadłospis się zmienia u ryb. poszukują bardziej wartościowych pokarmów. a dwa razy w tygodniu to naprawdę żadko.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2007, 14:11:44 wysłane przez wiedzmin22 » Zapisane

126 litrów (tarliskowe dla zbrojników niebieskich i neonów)

zbrojniki:
- samiec 10 cm
- 2x samica 8 cm i 7 cm
- neon czerwony 20 sztuk

 200 litrów (w trakcie dodawania roslinności):

- 40 małych zbrojników 3 cm długości
- 60 neonów (narybek)
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: