Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: rozmnażanie bocji wspaniałych  (Przeczytany 31608 razy)
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #15 : Wrzesień 10, 2007, 18:53:25 »

Bocje do rozmnażania migrują w górę rzeki, ktoś w niemczech je rozmnożył - zbudował system rurek, kanalików z silnym prądem, dokładnie wszystkiego nie pamiętam, ale udało się - rozmnożył je Smiley
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #16 : Wrzesień 10, 2007, 20:40:30 »

bardzo ciekawe temat rurek ale jak to musialo wygladac <?>  Roll Eyes Wink
Zapisane
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #17 : Wrzesień 16, 2007, 19:53:12 »

Chyba najciekawsza rozmowa w jakiej mam zaszczyt uczestniczyć na tym forum. Nie mam zbyt dużo do powiedzenia, ale ja także słyszałem   że ktoś gdzieś kiedyś rozmnożył bocje.
Może doczekamy czasów kiedy technika tak pójdzie w górę że bocje będą miały tak dobrze w akwariach domowych że ich rozmnożenie będzie całkiem możliwe
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
zimbabwe
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 444



« Odpowiedz #18 : Wrzesień 17, 2007, 17:55:04 »

Eh, szkoda tylko że mam za małe akwarium żeby nawet myśleć o ich rozmnażaniu. W dodatku tylko przypuszczam że mam parkę (po ich zachowaniu i po tym że jedna jest nieco szczuplejsza i mniejsza od drugiej).
Zapisane

Najpierw jesteśmy ludźmi - reszta to dodatki.
juliux
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #19 : Grudzień 21, 2008, 13:50:43 »

Witajcie.

Schmerlen in Aquarium - a czy ktoś może widział gdzieś polski przekład tej książki?
Zapisane
DJBRODA
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #20 : Maj 04, 2015, 23:42:31 »

Witam, nie jestem specem w hodowli bocji, ale w moim akwa mam już parę lat dwie wspaniałe i dwie lamparcie, rosną jak na drożdżach. Od jakiegoś czasu jedna ze wspaniałych ma dość dziwny brzuch jakby nosiła w sobie ikrę. Wykluczam możliwość połknięcia kamieni bo to wygląda jak u każdej innej rybki noszącej ikrę. Mało tego dziś zaobserwowałem coś bardzo dziwnego, otóż ta bocinka przesiaduje jak nigdy w pewnym miejscu i bardzo jest pobudzona, a bocja lamparcia jak nigdy swoimi mackami co róż kombinuje coś na dole tej podejrzewanej o ikre, tak jak żyworódki np samiec miecza przy samiczce. Wrzucam kilka fotek, napiszcie co myślicie. Zapewne jestem w błędzie, ale może:)

PS. i uwierzcie mi - to jest spory okres czasu po karmieniu, a żadna inna ryba już nie miała dużego brzucha po jedzeniu, gdy robiłem te fotki.
Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: