Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « Duża narośl na pyszczku neonka
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Duża narośl na pyszczku neonka  (Przeczytany 15055 razy)
5blue5
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 514

Nie ma lepszego od Neona Czerwonego!!!


« Odpowiedz #15 : Maj 04, 2007, 12:35:30 »

USUŃ szybko PIASKOWCA podnos Shocked strasznie ph Tak czytałem Na FORUM> Embarrassed
Zapisane

Widzew Łódź
Prosta rzecz śnić ten sen tak niewinnie jak marzyciel
Życie jak mecz jeden mecz który ważniejszy jest niż życie
Spójrz na niebo poczuj siebie zanim złapiesz oddech
Pito
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 36


WWW
« Odpowiedz #16 : Maj 04, 2007, 12:48:57 »

Teraz sprawdziłem pH i nic się nie zmienia, a na pewno nie idzie w górę. NIestety moje papierki pH mają kiepską skalę bo od 1 do 10, test polega na porównaniu koloru ze skalą. Między 5 a 6 jest mała różnica w barwie, ale pH 7 jest ewidentnie zielone, a takiego koloru nie mam więc pH wynosi między 6 a 6,5, tak mam odkąd założyłem akwarium, raz tylko zdarzyło się że papierek był lekko zielonawy, więc pH podeszło pod 7 ale jak wiadomo z początku zawszer pH może skakać. Ja bardziej patrzę na zachowanie rybek, nic nie wskazuje na to że im źle, cały czas głodne i zjadły by wszystko co im włożę do akwa, nawet przed chwilą papierkiem pH się zainteresowały, czy np. końcówką od strzykawki jak podaje nawóz. Na kamykach wykonałem też test z octem i nic się nie stało więc myślę że kamyki są obojętne dla parametrów wody. Ale dzięki za zinteresowanie i przestrogę.
Zapisane

akwa 60 l profil, 8*platka, 2*molinezja żaglopłetwa+1 mała, 6*neon inessa, 2*glonojad syjamski,
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: