Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata

Akwarystyka => Ryby akwariowe => Wątek zaczęty przez: Lukasz23 Maj 10, 2007, 22:43:46



Tytuł: 25l Lukasz23
Wiadomość wysłana przez: Lukasz23 Maj 10, 2007, 22:43:46
Witam w sobote bede mial akwarium 25l . Opcja Full Serwis :) . To znaczy oswietlenie ,grzalka , filtr ,pompka ,pokrywa i mam takie pytanie jakie mi rybki polecacie .
Mam dopiero 15 lat i jestem początkujacym akwarystą i nie wiem zabardzo . Narazie Trzymam w kuli od 2 dni ( Black Molly 3x i 1x Molly złocistą ) wiem ze trzymanie w kuli to OKRUCIENSTWO ale to tylko 4dni . Chciałbym jeszcze prosić o jakies wskazowki dotyczące akwarium (roslin temperatury itd ). Moj tata ma 240l i trzyma tam pyszczaki ale ja chce sie usamodzielnic i pokazac tacie ze sam dam rade i dlatego nie pytam go tylko was :) ( licze na was ! ) :). Aha i zalezy mi bardzo na tym by molly sie rozmnozyly . Jak cos mam kotnik . Fotki mojego akwa pojawią sie w przyszlym tygodniu :) . Pozdrawiam . Łukasz23


Tytuł: Odp: 25l Lukasz23
Wiadomość wysłana przez: BogdanW Maj 11, 2007, 00:08:28
Temp.24-27 stopni
pH 6.8-7.2
Roślinki:
 Vallisneria spiralis
 Salvinia natans
 Pistia stratiotes
 Ludwigia repens
Możesz coś wybrać z tego.


Tytuł: Odp: 25l Lukasz23
Wiadomość wysłana przez: Luka Maj 11, 2007, 06:51:37
Niestety na molinezje to będzie mocno za mały zbiornik, poniewaz te rybki potrzebuja okolo 100l. Postaraj sie w miare mozliwosci o wieksze akwarium, bedzie latwiej je pielegnowac i utrzymywac stabilne warunki.


Tytuł: Odp: 25l Lukasz23
Wiadomość wysłana przez: Emi Maj 11, 2007, 07:05:03
Poza tym poczytaj tu:

- http://www.akwa.freehost.pl/rady.html
- http://www.akwa.freehost.pl/rosliny.html
- http://www.akwarium.net.pl/port/modules/zalozenie/
- http://www.akwarium.net.pl/port/modules/pielegnacja/


Tytuł: Odp: 25l Lukasz23
Wiadomość wysłana przez: paupuk2 Maj 11, 2007, 13:17:41
ja bym tam wsadzila bojki  ;D ;D bo jak dla molinezji to za male akwa :-X


Tytuł: Odp: 25l Lukasz23
Wiadomość wysłana przez: Lukasz23 Maj 11, 2007, 13:33:36
Masz jeszcze pytanie . Ile moge miec tych rybek w akwa 25l. Skoro juz kupilem molly niech zostaną przywiązalem sie do nich .


Tytuł: Odp: 25l Lukasz23
Wiadomość wysłana przez: skoti Maj 11, 2007, 18:04:24
Masz jeszcze pytanie . Ile moge miec tych rybek w akwa 25l. Skoro juz kupilem molly niech zostaną przywiązalem sie do nich .

juz nic wiecej nie dokupuj tylko znajdz jakis domek dla molkow a jak je lubisz to para mozesz zostawic i nic wiecej


Tytuł: Odp: 25l Lukasz23
Wiadomość wysłana przez: Magdallenah Maj 11, 2007, 18:36:23
Nie za bardzo odpowiedzialnie postąpiłeś kupując te molki... I to przed założeniem akwarium  :P Przecież akwa będzie musiało 2tyg odstać... I tu moje pytanie: Czy te molki będą w tej kuli 2tyg. siedzieć  ??? ::)

Kup sobie gupiki które (napewno) uda Ci sie rozmnożyć.  ;D ;) albo kup sobie krewetki  <good> Bojownik  :P


Tytuł: Odp: 25l Lukasz23
Wiadomość wysłana przez: Lukasz23 Maj 11, 2007, 20:16:01
a dlaczego bedzie musialo odstac te 2 tygodnie ??


Tytuł: Odp: 25l Lukasz23
Wiadomość wysłana przez: Magdallenah Maj 11, 2007, 20:35:05
Aby wszystkie chemikalia wyparowały i równowaga biologiczna ustabilizowała sie  <good> Wtedy przez 10-30 (ty możesz ok. 14dni) dni powinien dziać filtr, grzałka. Powinny być już roślinki i światło. Przeczytaj coś o tym w Internecie.  <good>



Tytuł: Odp: 25l Lukasz23
Wiadomość wysłana przez: akwa209 Maj 11, 2007, 20:48:46
Zbiornik musi swoje odstać zeby parametry sie ustabilizowaly. U mnie jedno akwarium dla krewetek stoi juz ponad 2 tygodnie, a nadal nic w nim nie plywa. Jeszcze z tydzien postoi zanim wpuszcze krewetki.


Tytuł: Odp: 25l Lukasz23
Wiadomość wysłana przez: TomajX Maj 12, 2007, 22:08:28
Nie za bardzo odpowiedzialnie postąpiłeś kupując te molki... I to przed założeniem akwarium  :P Przecież akwa będzie musiało 2tyg odstać... I tu moje pytanie: Czy te molki będą w tej kuli 2tyg. siedzieć  ??? ::)

Kup sobie gupiki które (napewno) uda Ci sie rozmnożyć.  ;D ;) albo kup sobie krewetki  <good> Bojownik  :P
nie koniecznie musi tyle stać jak je wpuścisz po 2-3 dniach to też sie nic nie stanie wkońcu to tylko 25 litrów. ale to tylko moje zdanie
ja zawsze wpuszczałem wcześniej i nic złego sie nie działo ;)


Tytuł: Odp: 25l Lukasz23
Wiadomość wysłana przez: Magdallenah Maj 12, 2007, 22:13:14
każdy robi jak chce, ja tylko daje rady  >:(


Tytuł: Odp: 25l Lukasz23
Wiadomość wysłana przez: TomajX Maj 12, 2007, 22:20:04
każdy robi jak chce, ja tylko daje rady  >:(
Jak napisałem wyżej to tylko moje zdanie i nie należy sie odrazu złościć ;)


Tytuł: Odp: 25l Lukasz23
Wiadomość wysłana przez: matka siedzi z tyłu Maj 13, 2007, 00:00:42

 nie koniecznie musi tyle stać jak je wpuścisz po 2-3 dniach to też sie nic nie stanie wkońcu to tylko 25 litrów. ale to tylko moje zdanie


A co tu ma do rzeczy wielkość akwarium?


Tytuł: Odp: 25l Lukasz23
Wiadomość wysłana przez: Magdallenah Maj 13, 2007, 08:32:35

 nie koniecznie musi tyle stać jak je wpuścisz po 2-3 dniach to też sie nic nie stanie wkońcu to tylko 25 litrów. ale to tylko moje zdanie


A co tu ma do rzeczy wielkość akwarium?

Woda zawsze taka sama-więc również nie rozumiem   ??? :-\


Tytuł: Odp: 25l Lukasz23
Wiadomość wysłana przez: Emi Maj 13, 2007, 09:40:17
Poza tym poczytaj tu:

- [url]http://www.akwa.freehost.pl/rady.html[/url]
- [url]http://www.akwa.freehost.pl/rosliny.html[/url]
- [url]http://www.akwarium.net.pl/port/modules/zalozenie/[/url]
- [url]http://www.akwarium.net.pl/port/modules/pielegnacja/[/url]


Kolegów: TomajX oraz Lukasz23 zapraszam do powyższej lektury - warto!