|
Tytuł: 25l Lukasz23 Wiadomość wysłana przez: Lukasz23 Maj 10, 2007, 22:43:46 Witam w sobote bede mial akwarium 25l . Opcja Full Serwis :) . To znaczy oswietlenie ,grzalka , filtr ,pompka ,pokrywa i mam takie pytanie jakie mi rybki polecacie .
Mam dopiero 15 lat i jestem początkujacym akwarystą i nie wiem zabardzo . Narazie Trzymam w kuli od 2 dni ( Black Molly 3x i 1x Molly złocistą ) wiem ze trzymanie w kuli to OKRUCIENSTWO ale to tylko 4dni . Chciałbym jeszcze prosić o jakies wskazowki dotyczące akwarium (roslin temperatury itd ). Moj tata ma 240l i trzyma tam pyszczaki ale ja chce sie usamodzielnic i pokazac tacie ze sam dam rade i dlatego nie pytam go tylko was :) ( licze na was ! ) :). Aha i zalezy mi bardzo na tym by molly sie rozmnozyly . Jak cos mam kotnik . Fotki mojego akwa pojawią sie w przyszlym tygodniu :) . Pozdrawiam . Łukasz23 Tytuł: Odp: 25l Lukasz23 Wiadomość wysłana przez: BogdanW Maj 11, 2007, 00:08:28 Temp.24-27 stopni
pH 6.8-7.2 Roślinki: Vallisneria spiralis Salvinia natans Pistia stratiotes Ludwigia repens Możesz coś wybrać z tego. Tytuł: Odp: 25l Lukasz23 Wiadomość wysłana przez: Luka Maj 11, 2007, 06:51:37 Niestety na molinezje to będzie mocno za mały zbiornik, poniewaz te rybki potrzebuja okolo 100l. Postaraj sie w miare mozliwosci o wieksze akwarium, bedzie latwiej je pielegnowac i utrzymywac stabilne warunki.
Tytuł: Odp: 25l Lukasz23 Wiadomość wysłana przez: Emi Maj 11, 2007, 07:05:03 Poza tym poczytaj tu:
- http://www.akwa.freehost.pl/rady.html - http://www.akwa.freehost.pl/rosliny.html - http://www.akwarium.net.pl/port/modules/zalozenie/ - http://www.akwarium.net.pl/port/modules/pielegnacja/ Tytuł: Odp: 25l Lukasz23 Wiadomość wysłana przez: paupuk2 Maj 11, 2007, 13:17:41 ja bym tam wsadzila bojki ;D ;D bo jak dla molinezji to za male akwa :-X
Tytuł: Odp: 25l Lukasz23 Wiadomość wysłana przez: Lukasz23 Maj 11, 2007, 13:33:36 Masz jeszcze pytanie . Ile moge miec tych rybek w akwa 25l. Skoro juz kupilem molly niech zostaną przywiązalem sie do nich .
Tytuł: Odp: 25l Lukasz23 Wiadomość wysłana przez: skoti Maj 11, 2007, 18:04:24 Masz jeszcze pytanie . Ile moge miec tych rybek w akwa 25l. Skoro juz kupilem molly niech zostaną przywiązalem sie do nich . juz nic wiecej nie dokupuj tylko znajdz jakis domek dla molkow a jak je lubisz to para mozesz zostawic i nic wiecej Tytuł: Odp: 25l Lukasz23 Wiadomość wysłana przez: Magdallenah Maj 11, 2007, 18:36:23 Nie za bardzo odpowiedzialnie postąpiłeś kupując te molki... I to przed założeniem akwarium :P Przecież akwa będzie musiało 2tyg odstać... I tu moje pytanie: Czy te molki będą w tej kuli 2tyg. siedzieć ??? ::)
Kup sobie gupiki które (napewno) uda Ci sie rozmnożyć. ;D ;) albo kup sobie krewetki <good> Bojownik :P Tytuł: Odp: 25l Lukasz23 Wiadomość wysłana przez: Lukasz23 Maj 11, 2007, 20:16:01 a dlaczego bedzie musialo odstac te 2 tygodnie ??
Tytuł: Odp: 25l Lukasz23 Wiadomość wysłana przez: Magdallenah Maj 11, 2007, 20:35:05 Aby wszystkie chemikalia wyparowały i równowaga biologiczna ustabilizowała sie <good> Wtedy przez 10-30 (ty możesz ok. 14dni) dni powinien dziać filtr, grzałka. Powinny być już roślinki i światło. Przeczytaj coś o tym w Internecie. <good>
Tytuł: Odp: 25l Lukasz23 Wiadomość wysłana przez: akwa209 Maj 11, 2007, 20:48:46 Zbiornik musi swoje odstać zeby parametry sie ustabilizowaly. U mnie jedno akwarium dla krewetek stoi juz ponad 2 tygodnie, a nadal nic w nim nie plywa. Jeszcze z tydzien postoi zanim wpuszcze krewetki.
Tytuł: Odp: 25l Lukasz23 Wiadomość wysłana przez: TomajX Maj 12, 2007, 22:08:28 Nie za bardzo odpowiedzialnie postąpiłeś kupując te molki... I to przed założeniem akwarium :P Przecież akwa będzie musiało 2tyg odstać... I tu moje pytanie: Czy te molki będą w tej kuli 2tyg. siedzieć ??? ::) nie koniecznie musi tyle stać jak je wpuścisz po 2-3 dniach to też sie nic nie stanie wkońcu to tylko 25 litrów. ale to tylko moje zdanie Kup sobie gupiki które (napewno) uda Ci sie rozmnożyć. ;D ;) albo kup sobie krewetki <good> Bojownik :P ja zawsze wpuszczałem wcześniej i nic złego sie nie działo ;) Tytuł: Odp: 25l Lukasz23 Wiadomość wysłana przez: Magdallenah Maj 12, 2007, 22:13:14 każdy robi jak chce, ja tylko daje rady >:(
Tytuł: Odp: 25l Lukasz23 Wiadomość wysłana przez: TomajX Maj 12, 2007, 22:20:04 każdy robi jak chce, ja tylko daje rady >:( Jak napisałem wyżej to tylko moje zdanie i nie należy sie odrazu złościć ;)Tytuł: Odp: 25l Lukasz23 Wiadomość wysłana przez: matka siedzi z tyłu Maj 13, 2007, 00:00:42 nie koniecznie musi tyle stać jak je wpuścisz po 2-3 dniach to też sie nic nie stanie wkońcu to tylko 25 litrów. ale to tylko moje zdanie A co tu ma do rzeczy wielkość akwarium? Tytuł: Odp: 25l Lukasz23 Wiadomość wysłana przez: Magdallenah Maj 13, 2007, 08:32:35 nie koniecznie musi tyle stać jak je wpuścisz po 2-3 dniach to też sie nic nie stanie wkońcu to tylko 25 litrów. ale to tylko moje zdanie A co tu ma do rzeczy wielkość akwarium? Woda zawsze taka sama-więc również nie rozumiem ??? :-\ Tytuł: Odp: 25l Lukasz23 Wiadomość wysłana przez: Emi Maj 13, 2007, 09:40:17 Poza tym poczytaj tu: - [url]http://www.akwa.freehost.pl/rady.html[/url] - [url]http://www.akwa.freehost.pl/rosliny.html[/url] - [url]http://www.akwarium.net.pl/port/modules/zalozenie/[/url] - [url]http://www.akwarium.net.pl/port/modules/pielegnacja/[/url] Kolegów: TomajX oraz Lukasz23 zapraszam do powyższej lektury - warto! |