Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 50 l  (Przeczytany 2056 razy)
lidia93
Nowy
*
Wiadomości: 4


« : Sierpień 04, 2010, 12:04:04 »

Kazano mi założyć wątek tutaj więc jestem
Jak mówiłam w innym temacie posiadam akwarium 50 l do tego filtr Fanfilter plus dla akwarium 60-100 l, świetlówkę 10 W, woda w akwarium w tym momencie ma 26 stopni i na takim poziomie się utrzymuje, dlatego nie zakupiłam jeszcze grzałki, poza tym nie mogę dostać u siebie takiej, która nie zajęłaby pół akwarium.
W tej chwili pływają sobie w nim 2 molinezje, 6 danio i 2 podobno płatki i rośnie razy 3 roślinka o wdzięcznej nazwie Hygrophilia salicypholia, o której nie wiem nic, ale tylko taka była dostępna (tzn w sumie jeszcze nie rośnie tylko stoi w doniczce czy co to tam jest)

Na chwilę dzisiejszą wodą ma dziwną żółtawą barwę co widać doskonale teraz kiedy jest tło, mimo tego że filtr cały czas pracuje i dodałam jakiś specyfik w mini buteleczce, którego nazwy niestety nie pamiętam. Oprócz tego dostałam coś jeszcze co się zwie wybielacz optyczny, regulator pH i antychlor (podobny był tez użyty do pierwszej wody więc go nie dodawałam a co do tych dwóch pierwszych wolałam też się upewnić zanim czegoś użyje) Oprócz tego dostałam jakies jedzonko w granulkach które ma wydobywac kolory rybek, pokarm w płatkach dieta podstawowa i suszoną rozwielitkę. Z tego co zauważyłam to molinezje pływają sobie raczej przy dnie i niespecjalnie je ten pokarm interesuje. A no i jedna ryba wygląda.. dziwnie jest tak jakby lekko wygięta i pływa sobie sama gdzieś w roślinkach.
Zapisane
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #1 : Sierpień 04, 2010, 12:11:36 »

Nieźle zaczynasz od tej całej chemii. Wyrzuć to, te wszystkie wybielacze i odczyniacze.  To się skupi tylko na rybach prędzej czy później.
To samo się tyczy regulatora pH, jeśli nie wiesz, jak to działa i co to jest, to nie używaj tego.
A akwarium ma pewno z tydzień i nie jest dojrzałe?
Ryba wygięta i pływająca przy powierzchni z reguły świadczy o podstawowych błędach na starcie.
Dobra rada, poczytaj wątki o zakładaniu akwarium i dojrzewaniu.
Zapisane
lidia93
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #2 : Sierpień 04, 2010, 12:15:43 »

dlatego pytam zanim cokolwiek robie
Zapisane
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #3 : Sierpień 04, 2010, 12:21:27 »

Kilka linków:
http://www.zyworodne.yoyo.pl/viewtopic.php?id=1447
http://www.akwarium.net.pl/port/modules/zalozenie/
Zapisane
michji
Cicha woda, brzegi rwie....
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 393



« Odpowiedz #4 : Sierpień 04, 2010, 12:31:17 »


Film:

Zakładanie i pielęgnacja akwarium


 Nie koniecznie trzeba używać produktów tej firmy, ale sami materiał zawiera podstawowe informacje początkach w akwarystyce Smiley
Zapisane
Agnus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1028


hydrozagadka


WWW
« Odpowiedz #5 : Sierpień 04, 2010, 22:58:18 »

Lidia.
Na privie napisałem Ci, w kilku wiadomościach, DOKŁADNIE co powinnaś zrobić w tej trudnej sytuacji (mając ryby już na starcie). Jeśli zastosujesz się do moich rad, być może uratujesz większość ryb, jakie są w tej chwili w zbiorniku. Musisz się wykazać cierpliwością, opanowaniem i odrobiną rozsądku. Czytaj, czytaj to forum. Tu jest mnóstwo informacji i doświadczeń setek ludzi.

Jeśli zaczniesz bawić się chemią i cudownymi specyfikami to zarobią na tobie tylko sklepy a Ty zniechęcisz się do akwarystyki po miesiącu, góra.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: