Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
Autor Wątek: 200L od początku  (Przeczytany 11465 razy)
czapka
Bywalec
****
Wiadomości: 744



« Odpowiedz #45 : Sierpień 12, 2009, 19:25:48 »

Ala jak zwykle na posterunku  Smiley
Nie no wiem, sam czyszczę ręcznie. Jednak za czasów mojego zbrojnika czyściłem baaardzo żadko, teraz pasowałoby co tydzień. Otoski zostały 4 z 15 ale na taką powierzchnię to potrzeba ich ze 100  Cheesy
Czy naprawdę nie ma już nic żywego czyszczącego?
Zapisane
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #46 : Sierpień 12, 2009, 19:30:28 »

Czyściki magnetyczne są różne, widziałem już koszmarnie porysowane akwarium właśnie przez czyścik.
Ja polecam, jak zwykle, kartę magnetyczną lub telefoniczną, wszystko ładnie schodzi.
Ślimaki zostawiają ścieżki na szybach, a ryby wygryzają wzorki. Raz na jakiś czas trzeba czyścić mechanicznie.
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #47 : Sierpień 12, 2009, 19:39:05 »

Ala jak zwykle na posterunku  Smiley
Grin
Jednak za czasów mojego zbrojnika czyściłem baaardzo żadko, teraz pasowałoby co tydzień.
. Zbrojniki odpadają ze względu na piasek,
1. to wcale nie musiało być zasługa zbrojnika tylko pewnie innych warunków w akwarium... 2 nie widzę przeszkód do łączenia zbrojnika z piaskiem
Otoski zostały 4 z 15 ale na taką powierzchnię to potrzeba ich ze 100  Cheesy
Huh sama mam 200l ( możesz obejrzeć w podpisie Wink zapraszam) i mam tam 5 otosków szyby jednak czyszczę kartą - ale raz na miesiąc lub zadziej... Tylko że moje 5 otosków to jest pięciu z pięciu - może to + glony powinno dać Ci do myślenia na temat jakości wody..?
Zapisane

margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #48 : Sierpień 12, 2009, 19:43:43 »

Ala, widzę, że nie tylko ja nie wiem o co chodzi z tym zbrojnikiem i piaskiem Sad
Polecam ampularię, dużą. Moja pięknie czyści szybki z osadu, rzetelnie i nie zostawia ścieżek.
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #49 : Sierpień 12, 2009, 19:50:01 »

ja stosuję czyścik dość długo i rys nie mam, choć trzeba uważać przy czyszczeniu szyby przy dnie bo jeśli dostałby się między czyścik a szybę żwir to wiadomo co by było Shocked
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
czapka
Bywalec
****
Wiadomości: 744



« Odpowiedz #50 : Sierpień 12, 2009, 19:54:56 »

No właśnie problem jest w piasku  Sad
Z czyścikami trzeba bardzo uważać bo jak się pod spód dostanie parę ziarenek to pozamiatane.
Zbrojnik miał ok 20 cm i jedno machnięcie ogona robiło konkretną burzę piaskową.
Otoski pracują przeważnie na roślinkach i korzeniu.
A ślimaki mi się nie podobają.

No ale w sumie to świeży zbiornik, może faktycznie się ustabilizuje.
Zapisane
b0rn2bewild
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 638


« Odpowiedz #51 : Sierpień 13, 2009, 09:53:06 »

no to czyscikiem czysc szyby tak by piasek nie dostal sie miedzy czyscik a szybe  (pare cm nad dnem) a przy dnie mozesz przejechac reka Wink
Zapisane

Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
 
Skocz do: