Aquarium i Muzeum Przyrodnicze w Krakowie

Z Akwarystyka wiki

Aquarium i Muzeum Przyrodnicze w Krakowie - akwarium i egzotarium w centrum Krakowa!

Nie tylko ryby, ale także tropikalne gady i płazy czy parę wyjątkowo rzadkich i zagrożonych wyginięciem małpek można spotkać w Aquarium i Muzeum Przyrodniczym w Krakowie. Zlokalizowane tuż obok Wawelu, na 1600 metrach kwadratowych gromadzi żywe okazy fauny i flory z najodleglejszych zakątków świata, tworząc najbardziej egzotyczne miejsce w Krakowie i jedyny tego typu obiekt w Polsce.


Węże, także i jadowite (jest to jedyna tego typu ekspozycja w Polsce), ogromne żółwie, jaszczurki, warany, tropikalne żaby, kameleony a także różne gatunki pająków i stawonogów, egzotyczne ryby, koniki morskie, ryby rozdymki, rozgwiazdy, koralowce, ukwiały i wspomniane, jedne z najmniejszych na świecie małpek to tylko niewielka część kolekcji. W Aquarium spotkają się Państwo z ponad 130 gatunkami zwierząt mieszkających w warunkach niemal idealnie zbliżonych do naturalnych.    

Niemal każdego dnia do Aquarium przybywają nowe ryby. Już teraz można oglądać m.in. rozgwiazdy, krewetki szkarłatne, langusty, jadowite ryby skorpiony oraz błazenki, amazońskie arowany srebrne, pielęgnice, pyszczaki z jeziora Malawi a także krwiożercze piranie. W planach jest otwarcie trzeciej części ekspozycji, w której zadomowią się rekiny - żarłacze czarnopłetwe, ośmiornice, płaszczki i mieszkańcy Tanganiki i Amazonki (planowane otwarcie w 2010 r.).


Aquarium Krakowskie to przede wszystkim nowoczesne i multimedialne muzeum, które umożliwia zwiedzającym aktywne uczestniczenie w życiu egzotycznych i niedostępnych na co dzień zakątków świata. Jako jedyne zoo pozwala wszystkim zwiedzającym zaglądnąć za kulisy ekspozycji, wziąć udział w karmieniu zwierząt a nawet pogłaskać jaszczurkę, czy przekonać się jaka w dotyku jest skóra węża.


W zbiorach Aquarium można zobaczyć także zachowanego w idealnym stanie, unikatowego nosorożca włochatego sprzed 30 tys lat, skamieniałości i minerały a także odwiedzić Tajemniczą Jaskinie wraz z Komnatą Odkrywców.


Dla zwiedzających organizowane są także cykliczne spotkania, konferencje oraz możliwość wzięcia udziału w organizowanych konkursach i quizach z nagrodami.


Adres

ul. Św. Sebastiana 9, 31-049 Kraków

Godziny otwarcia

pon. - pt. 9.00 - 19.00 sobota 9.00 - 20.00 niedziela 10.00 - 20.00

Oficjalna strona

Osobiste
technika