Quantcast
Portal
Artykuły
Osoby Online
7 osób jest online (1 osób przegląda Publikacje)

Członkowie: 0
Goście: 7

więcej...
SmartSection is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of INBOX Solutions (http://inboxinternational.com)
Publikacje > Testy > Test filtra AquaSzut Kaskada (N) 300
Test filtra AquaSzut Kaskada (N) 300
Opublikowany przez Admin na 2006/5/10 (45885 czytano)
Strona:
(1) 2 3 4 5 »

Zapraszam do nowej publikacji !

Tym razem test filtra AquaSzut KASKADA (N) 300 !Test filtra zewnętrznego kaskadowego
AquaSzut KASKADA (N) 300

Tym razem mam przyjemność zaprezentować kolejną nowość ze "stajni" AquaSzut.
Bardzo cieszy fakt, że firma ta nie ustaje w ciągłym ulepszaniu produktów w swej ofercie, ponieważ seria KASKADA (N) 300, oraz KASKADA (N) 500 to już kolejna grupa nowych filtrów w ostatnim czasie (pamiętamy także w zeszłym roku Juniory i Seniory). Mało tego - właśnie do sprzedaży trafiają nowe filtry z serii TURBO !
Urządzenie to już 4-ty miesiąc bez ustanku pracuje w testowym 80 litrowym zbiorniku, zasiedlonym głównie przez danio malabarskie. Postaram się więc wyciągnąć wnioski z tego okresu.

Test tradycyjnie rozpocznę od dokładnego opisu cech samego filtra, następnie jego montażu a kończąc na obserwacjach jego działania.


Najważniejsze dane techniczne KASKADY (N) 300

Moc znamionowa2,5 W
Max. przepustowość filtra250 l/h
Pojemność akwarium (zalecana)40-120 l
Pojemność wkładów filtracyjnych (gąbka)ok. 0,4l
Wys. x szer. x dł. (na górze)21,4x13x12,4 cm
Gwarancja producenta24 mc-y
Ośka wirnikastalowa
Inne cechyregulacja nachylenia do ściany

Jest to prosty filtr przeznaczony do mniejszych akwariów. Jest to tańszy wariant filtrów zewnętrznych, czyli kaskadowy, inaczej przelewowy. Filtry tego typu montowane są na ściance akwarium, gdzie ich główny zbiornik umieszczony jest poza akwarium, a woda przelewa się w systemie otwartym przez materiał filtracyjny. Oczywiście są wady jak i zalety takich filtrów, ale dotyczą one wszystkich modeli, więc nie będziemy rozwijać tutaj tego tematu. Najważniejsze jest, że mamy dostęp do wnętrza filtra bez zaglądania do akwarium.

Urządzenie to na pierwszy rzut oka wygląda nowocześnie i estetycznie, jednak zaznacza się jego prostota.

Montaż Kaskady (N) 300 jest bardzo łatwy. Po wyjęciu z opakowania sprowadza się do umiejscowienia dwuczłonowej rurki zasysającej w filtrze, oraz zawieszenie urządzenia na ściance akwarium. Niestety musimy dysponować odpowiednim miejscem w pokrywie.

Filtr cechuje się zwartą i solidną konstrukcją - wszystkie elementy doskonale są do siebie dopasowane. Rurki doprowadzające wodę ściśle zachodzą na siebie, więc nie ma mowy o samoistnym ich rozłączeniu się. Również ich osadzenie w obudowie kaskady jest bardzo pewne. Górna pokrywka ładnie przylega do całości i skutecznie chroni przed kurzem, do tego bardzo łatwo się ją zdejmuje.

Strona:
(1) 2 3 4 5 »
  Zobacz ten artykuł jako plik PDF Wydrukuj artykuł Wyślij artykuł

Nawigacją przez artykuły
Wcześniejszy artykuł "Świat roślin w moich akwariach" AquaEl Unimax 700 Professional - testujemy Następny artykuł

Copyright © 1999-2012 by Akwarium.net.pl  |  Powered by XOOPS © 2001-2012