Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Tlo z pianki montazowej.  (Przeczytany 4402 razy)
niro123
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 139


« : Luty 01, 2009, 18:32:31 »

Witam. Mam zamiar zrobic (moze jeszcze dzis) tlo zewnetrzne z pianki montazowej , ale mam pytanie do kogos kto robil juz takie tlo.
Czy najlepiej nakladac tylko troszeczke pianki, uformowac element a potem kolejna porcja pianki i formowac , czy na karton od razu rozprowadzic pianke po powierzchni i dopiero wtedy formowac? Wydaje mi sie ze lepiej nalozyc troszeczke pianki , uformowac "skale" i nastepna porcja pianki i znow uformowac "skale" i tak do konca. Co o tym mysliscie. Jak tylko skonczylbym zrobilbym foto i wstawil na forum. Moze dzieki mnie ktos zainspiruje sie do zrobienia owego tla ;d.
Zapisane
Damianeq
Zainteresowany
**
Wiadomości: 68


« Odpowiedz #1 : Luty 02, 2009, 17:05:00 »

Rób jak chcesz... Ale ja z własnego doświadczenia wiem że pianke nie jest tak łatwo uformować bo się klei<lepi do palców czy czegos innego).Można spróbować bez formowania ręcznie, tylko gdy z pistoletu wytryskujemy(wypuszczamy) pianę ruszamy końcówką pistoletu na różne strony i samo się formuje Wink
Zapisane
Cardangel
"Przyrodnik" na swobodzie to jak wariat w samochodzie
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 267


« Odpowiedz #2 : Marzec 01, 2009, 19:57:07 »

Najlepiej będzie jak piankę nałozysz na szybę lub inną gładką powierzchnię i poczekasz aż wyschnie do sucha czyli ok 24 h. Podczas nakładania możesz wstępnie uformować niektore elementy pozostawiając naddatek. Jak całość wyschnie to nożem do tapet formujesz co tam sobie chcesz i linką od roweru, motoru itp. ważne żeby stalową odcinasz piankę od szyby i gotowe.
Zapisane

Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #3 : Marzec 01, 2009, 20:09:19 »

Pianka jest dziurawa i faktycznie się klei do wszystkiego. Nie jest to najlepszy materiał.
Może by zrobić jakąś formę np. z papieru i wtedy dać piankę? Formę by trzeba było wtedy posmarować czymś o konsystencji smalcu, żeby piankę oderwać. Tylko czym?
Potem znów piankę czymś zamalować, też poważny problem.
Jakoś mi to nie składa się w całość.
Zapisane
Cardangel
"Przyrodnik" na swobodzie to jak wariat w samochodzie
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 267


« Odpowiedz #4 : Marzec 01, 2009, 22:08:23 »

Tu jest mój pomysł z wykorzystaniem styropianu ale można użyć tez pianki. Sądzę że wypali ale nie wiem będzie z formowaniem na ciepło.

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=22120.0
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: