Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13
  Drukuj  
Autor Wątek: Tła dekoracyjne  (Przeczytany 158578 razy)
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #165 : Maj 18, 2012, 18:42:45 »

No i git Smiley Jeszcze tylko jakby mi się chciało rzeźbić i wyrzeźbić jakieś tło to w ogóle byłoby fajnie...
Ducze, przymierzasz się do Tangi?
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #166 : Maj 23, 2012, 06:22:04 »

Ducze, przymierzasz się do Tangi?
Nie. Do ślepców jaskiniowych Wink Szkoda mi kasy na oświetlenie Wink
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #167 : Maj 23, 2012, 19:58:22 »

Dajesz punktowe światło led do tangi i koszty niewielkie, a wygląda świetnie.
Ślepczyki jaskiniowe fajne rybska, raz tylko widziałem odpowiednio zrobiony dla nich zbiornik, Twój zapewne będzie tym drugim.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #168 : Maj 24, 2012, 06:44:49 »

Ale żeby ciekawe ryby mieć z Tanganiki, to spora inwestycja. A ślepce tanie Smiley a zresztą tak jak piszesz, fajny zbiornik dla nich to rzadkość, na pewno nie są to oklepane ryby. Mimo, że lekko bezpłciowe Wink

Ale i tak szanse na realizację niewielkie, nijak mi się nie chce bawić w budowę tła. Sporo większe szanse, że w ogóle zlikwiduję akwarium...
Zapisane

toras
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #169 : Sierpień 20, 2012, 09:54:11 »

ledy i półprzeźroczysta folia z rafy koralowej fidżi
Zapisane

Miałeś niebezpieczny wypadek anglia słynie z wysokich odszkodowań
iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #170 : Wrzesień 19, 2012, 12:42:33 »

Wczoraj zrobiłem tło Tongue. Takie tymczasowe z materiałów, które posiadałem w domu. W kibelku miał być sufit strukturalny, ale się dziewczynie odwidziało i kawałki ozdobnego styropianu leżały sobie w magazynku od 4 lat. Zostało mi trochę farby olejnej po malowaniu ogrodzenia (brąz czekoladowy). Akwarium ma 50/100, a płyta styropianowa 50/50. Połączyłem 2 kawałki taśmą klejącą, łączenie z przodu uzupełniłem silikonem (został po robocie), pomalowałem i uzyskałem efekt przewróconego dużego drzewa.
Koszt jakby ktoś chciał to 1 płyta grubości około 0,5cm kosztuje koło 8,5zł/szt
tu jest  akurat inna faktura http://www.leroymerlin.pl/dekoracja-scian-i-sufitow/dekoracja-sufitu/kasetony-styropianowe/plyta-barcelona,p3142,l917.html
mikroskopijna puszka farby też pewnie dużo nie kosztuje, ja miałem resztkę, może też ktoś ma.
Waga tła jest niemal żadna i zajmuje prawie nic miejsca za akwarium.
Efekt taki, ale jakość zdjęcia słaba - aparat low-end z 2006r. Zapomniałem też zasłonić szybę, efekt psują też zacieki wapienne na tylnej szybie (bo nie mogę tam sięgnąć by wyczyścić) i resztka nieusuwalnego silikonu na przedniej szybie, będę musiał przestawić baniak w przyszłości tak jak stał kiedyś przed tym jak go zakupiłem czyli kilkoma rysami do przodu, a silikonem do tyłu LOL.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e3d8ebf84cfc030c.html
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2012, 12:46:47 wysłane przez iro1979 » Zapisane

iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #171 : Marzec 23, 2013, 17:43:32 »

Dzisiaj zrobione do małego akwarium:

Jeszcze nie wyschło.
Wykonałem z płyty styropianowej 3cm. Narysowałem najpierw ołówkiem wzór, który poprawiałem. Po korektach i uzyskaniu +- dobrego efektu zacząłem wypalać po liniach lutownicą XD (w necie widziałem, że ktoś podgrzewał gwóźdź, ale musiał to robić co chwile), w niektórych miejscach dokleiłem kawałki styropianu by nie wyszło za bardzo płaskie. Teraz głębokość tła to 2-6cm. Nie wiem tylko czym pomalować lub zaimpregnować bez malowania. Jako zaprawy użyłem jakiegoś atlasa, zaprawy cienkowarstwowej do klejenia gazobetonu. Czyli właściwie to cement.

Znalazłem też fajny filmik w necie
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2013, 18:12:45 wysłane przez iro1979 » Zapisane

jestem_legendą
Nowy
*
Wiadomości: 4



« Odpowiedz #172 : Marzec 28, 2013, 21:58:26 »

Bardzo fajnie Ci to wyszło, jak bd miał trochę wolnego czasu to pokombinuje coś z tym filmikiem.
Zapisane

"Kłopoty są sitem, przez które przesiewamy naszych znajomych.piece   Ci, którzy są za duzi, żeby przejść przez to sito, są naszymi przyjaciółmi."
iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #173 : Kwiecień 01, 2013, 13:54:52 »

Znalazłem kolejny filmik, bardzo profesjonalnie wyszło
, szkoda że filmik składa się ze slajdów z opisem w dodatku po angielsku. Efekt jaskini idealny, dodatkowo poukrywał cały osprzęt. To moje tło to taki początkowy etap prób. Nie włożę go do akwarium, to początkowy etap prób, zresztą chcę spróbować teraz czegoś zupełnie nowego.
Zapisane

tomol
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #174 : Kwiecień 02, 2013, 22:01:25 »

Nie włożę go do akwarium, to początkowy etap prób, zresztą chcę spróbować teraz czegoś zupełnie nowego.

tzn.? Czego? podzielisz się pomysłem? Smiley
Zapisane
iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #175 : Kwiecień 03, 2013, 06:03:54 »

Jednym z droższych składników do produkcji tła to farba. Postanowiłem więc, że spróbuje zrobić tło z gliny. Nie trzeba jej malować, już ma kolor podłoża bo sama jest podłożem Wink. Mam u siebie w mieście pracownie, w której można sobie coś ulepić i wypalić w piecu. Nie chcę jakiś specjalnie powyginanych kształtów, co najwyżej zakryję rurkę od filtra i grzałkę. To tło gliniane po prostu ma zrobić by nie było widać ściany. Będzie wykonane prawdopodobnie z 3 części bo piec na ceramikę jest ponoć mały. W gotowej ceramice bez udaru wywiercę otwory przez, które przykręcę naturalne korzenie, ponoć są do dostania wkręty plastikowe, jak nie to znajdę inny sposób by zamocować korzenie, a będzie ich dużo tak by zajmowały około 50% tła. Łączenie ceramiki z kolejną częścią ceramiki będzie zasłonięte korzeniem.
Jak ktoś ma wyobraźnie to będzie wyglądało +- tak:
http://4.bp.blogspot.com/-4BuYwxx-bQs/T5Gxi_hIBvI/AAAAAAAAAVw/TF0IMo5zb3o/s1600/korzen.jpg
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR24OIGgVpIOPFuXJ7Tkt4OYe81K3z1QwsVcIZ33wP0r_gPWCXl
Zapisane

Pandzik
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #176 : Kwiecień 27, 2013, 16:31:59 »

Świetny pomysl, glina bardzo dobrze prezentuje sie w swoim kolorze. Nadajesz wątku 'zrób to sam' znaczenie "złotej rączki" Cheesy Gratuluje pomysłu i czekam na zdjęcia po ukonczeniu zadania
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #177 : Kwiecień 27, 2013, 18:21:32 »

W gotowej ceramice bez udaru wywiercę otwory przez, które przykręcę naturalne korzenie, ponoć są do dostania wkręty plastikoweJak ktoś ma wyobraźnie to będzie wyglądało +- tak:

Możesz zastosować plastikowe spinki do tapicerki samochodowej drzwi np. jakiegoś taniego modelu polonez, maluch lub cinquecento, seicento.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #178 : Wrzesień 16, 2013, 10:56:04 »

A ja pomyślę tylko o jakiejś fototapecie na akwarium i tyle. Bo finanse niestety są ograniczone.

Daj czarny brystol zamiast fototapety. Na pewno wyjdzie taniej i efekt będzie dużo lepszy.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Humenka
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3

Uwielbiam sport i dobrą literaturę :)


« Odpowiedz #179 : Grudzień 10, 2013, 10:48:59 »

Fototapeta nie jest wcale taka droga a odpowiednio dobrana może stworzyć niesamowity efekt, a czarny brystol to trochę nudne mi się wydaje;/
Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13
  Drukuj  
 
Skocz do: