Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « Pokrywy - z czego i jak zrobić
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 29
  Drukuj  
Autor Wątek: Pokrywy - z czego i jak zrobić  (Przeczytany 272768 razy)
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #360 : Sierpień 12, 2010, 11:21:32 »

Wiadomo że aluminium lepsze (lepiej przewodzi ciepło, można wypolerować, nie koroduje, nie gnije)ale bedzie droższe i trudniejsze w obróbce
Zapisane

zielony
Nowy
*
Wiadomości: 26


« Odpowiedz #361 : Sierpień 12, 2010, 16:33:25 »

O kurde ale archeolog  Shocked Shocked Shocked
Przecież to odpowiedź na pytanie seboosa  z  Marzec 08, 2006  Good !

Ostro  Grin

napisałem tak na wstępie... właśnie jestem w trakcie robienia pokrywy z kartonu i włókna szklanego, oczywiście żywicy nie zabraknie... niedługo fotka Cheesy
Zapisane
Konrad.xD
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #362 : Sierpień 20, 2010, 23:20:19 »

Gdybym miał robić pokrywę z paneli podłogowych to czym najlepiej i pewnie je sklejać? Dzięki z góry
Zapisane

Akwa 54l.
2x Barwniak Czerwonobrzuchy
zielony
Nowy
*
Wiadomości: 26


« Odpowiedz #363 : Sierpień 24, 2010, 23:35:07 »

mnie się wydaje że na gorąco klejem z pistoletu, ale tutaj już daje wyraz znawcom tematu.... (niestety budowa pokrywy się wydłużyła.... złe pomiary a drugiej nie chce mi się robić.... ) niedługo zdjęcia...
PS. można by ją wzmocnić jeszcze wkrętami.... ale tutaj dajętobie pole do popisu...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2010, 03:59:28 wysłane przez Grajewiak » Zapisane
mAksi~`
Nowy
*
Wiadomości: 33



« Odpowiedz #364 : Październik 02, 2010, 09:52:52 »

Ja mam pokrywę z szyby ;] Proste w wykonaniu i tanie,wystarczy miec przecinak do szyb ;]
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #365 : Październik 02, 2010, 10:56:40 »

Pokrywa to jeszcze musi miec jakieś oświetlenie.
A jeśli chodzi już o szyby to widziałem gdzieś pokrywe z luster zrobioną tam też potrzebny był przecinak i klej do szkła ale wg mnie to trochę kruchy materiał na pokrywę jedyny jej plus to to że nie trzeba ją oklejac w środku.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
mAksi~`
Nowy
*
Wiadomości: 33



« Odpowiedz #366 : Październik 02, 2010, 11:25:26 »

W moim przypadku oświetlenie znajduję się nad szybą i na jedno wychodzi czy świetlówka jest nad czy pod pokrywą z szkła Smiley A jeśli chodzi o wytrzymałośc to ja swoją pokrywę mam już 1.5roku i ani jednego pęknięcia,nawet czasami mój kot chodzi po niej jak mnie w domu nie ma,i rybki obserwuje.Ale to też zależy od grubości szybki Tongue
 Ja to mam zrobione tak http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6048caeee1aeba7b.html
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2010, 14:39:53 wysłane przez Grajewiak » Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #367 : Październik 02, 2010, 19:56:10 »

Mówiąc o pokrywie z luster miałem na myśli całą pokrywę taką skrzynkową łącznie ze światłem w środku a nie jak w twoim przypadku szybę nakrywkową.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
mAksi~`
Nowy
*
Wiadomości: 33



« Odpowiedz #368 : Październik 02, 2010, 20:50:38 »

A to przepraszam Smiley
Zapisane
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #369 : Październik 14, 2010, 13:58:28 »

Znacie jakiś film na youtube, w którym krok po kroku pokazane jest jak się robi pokrywę i oświetlenie?
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

krzyskoffeina
Nowy
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #370 : Listopad 12, 2010, 23:06:03 »

A co myślicie o desce parkietowej lakierowanej (Merbau) lub (Bambus) 15mm???
Zapisane
Neon-Innesa
Non omnis moriar
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 335


Akwarium ma cieszyć ! :)


« Odpowiedz #371 : Grudzień 05, 2010, 11:48:30 »

Witam
Chciałem dać na akwa plexi lecz nie jest jeszczse gotowe, i przyszedl mi pomysl, żeby narazie dać szybe, ale kolega powiedział mi że będzie ona parować i osiądzie na niej kamień i światło nie będzie dobijało się do akwa.
Czy jest to prawda ?
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #372 : Grudzień 06, 2010, 08:13:29 »

Pewnie, że tak tylko z czasem. Jak będziesz czyścił co tydzień tą  szybę to nie będzie problemu. Gorzej jak byś chciał z plexą to nie jest dobry pomysł bo jak na plexi się osiądzie kamieś to ją łą łatwo można porysować. po za tym plexi z czasem może się zrobić mleczne /wyblaknie/.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Neon-Innesa
Non omnis moriar
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 335


Akwarium ma cieszyć ! :)


« Odpowiedz #373 : Grudzień 06, 2010, 12:05:52 »

Cytuj
Pewnie, że tak tylko z czasem. Jak będziesz czyścił co tydzień tą  szybę to nie będzie problemu. Gorzej jak byś chciał z plexą to nie jest dobry pomysł bo jak na plexi się osiądzie kamieś to ją łą łatwo można porysować. po za tym plexi z czasem może się zrobić mleczne /wyblaknie/.
ok, a co do tej szyby to światło normalnie bedzie przez nią przebijać czy nie bardzo ??
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #374 : Grudzień 06, 2010, 16:01:45 »

Przy szybie nakrywkowej pewne straty światła są ale nie takie duże pod jednym warunkiem, że owa szyba będzie czysta, no i nie może być za gruba 3-5mm powinno wystarczyć.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 29
  Drukuj  
 
Skocz do: