Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « Pokrywy - z czego i jak zrobić
Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 29
  Drukuj  
Autor Wątek: Pokrywy - z czego i jak zrobić  (Przeczytany 274071 razy)
Neon-Innesa
Non omnis moriar
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 335


Akwarium ma cieszyć ! :)


« Odpowiedz #375 : Grudzień 06, 2010, 16:30:48 »

Cytuj
Przy szybie nakrywkowej pewne straty światła są ale nie takie duże pod jednym warunkiem, że owa szyba będzie czysta, no i nie może być za gruba 3-5mm powinno wystarczyć.
dzieki, poszperam jutro i powiem co i jak jeszcze raz dzieki
Zapisane

piotrekiwiola
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #376 : Styczeń 05, 2011, 08:42:10 »

Witam wszystkich jestem tutaj nowy ;)mam akwarium od około miesiąca,wielkości 112litrów,kupiłem je już z rybkami i wszystkim co potrzebne.Nie miałem niestety żadnej pokrywy do niego to znalazłem na strychu w domu starą szybę okienną wymyłem ją dokładnie i przykryłem całe akwarium pozostawiając niewielką szczelinę z boku aby dokarmiać rybki.Oświetlenie mam na szybie i światło ładnie się rozprasza po całym akwarium a dodam,że oświetlenie mam niestety nie profesjonalne :(jedna lampa świetlówka taka nie duża i lampka nocna ale na razie to musi wystarczyć Cheesy
Zapisane
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #377 : Styczeń 21, 2011, 12:43:46 »

Ja własnie buduje obudowę i się teraz zastanawiam... Chcę zrobić klapę, tak, żeby po otwarciu widać było całą powierzchnię wody i moje pytanie brzmi, czy lepiej przymocować świetlówki do klapy czy do boków obudowy ? Miałem kiedyś jedną pokrywę ze świetlówkami przymocowanymi do klapy, problemy były po otwarciu, oślepiały mnie i nic nie widziałem wewnątrz akwarium, a po drugie klapa robiła się bardzo ciężka. Jednak nie mogę się dopatrzeć minusów w świetlówkach przymocowanych do boków obudowy. Nie wiem tylko jak to wpłynie na oświetlenie akwarium. Będę ograniczony tylko do dwóch świetlówek, ale na ten litraż i tak mi tylko dwie wystarczą, a poza tym, chcę zrobić mały lufcik do karmienia i na ten moment wypada mi on dokładnie nad świetlówką, musiałbym go umieścić bardziej po środku, ale to chyba też by nie był problem.

Pozdrawiam
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #378 : Styczeń 21, 2011, 19:28:49 »

Tylko, że jak przykręcisz świetlówki z boków pokrywy do w środkowej części baniaka będziesz miał ciemniej no i będą ci zasłaniac dostęp do baniaka. Wg mnie lepszą opcją jest przymocowanie do klapy otwieranej. U siebie miałem nawet przesuwaną belkę a i tak mi przeszkadzała a teraz mam na klapie i dostęp jest najlepszy. Więc jak chcesz opcje są dwie lecz uważam, że belka przesuwna będzie lepsza.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #379 : Styczeń 21, 2011, 20:30:14 »

Dobra, prawie skonczyłem robić - na dziś, jutro dokończę, ale stwierdzam, że świetlówka na bokach to jednak kiepski pomysł, baniakmaniak masz racje, właśnie o tym myślałem, a poza tym z tym karmieniem mam problem, bo akwarium wystaje tylko około 6cm od wnętrza wnęki, więc dziurka/lufcik znajdowałby się nad świetlówką, inaczej musiałbym za każdym razem wysuwać akwarium, żeby nakarmić rybki (akwarium 38L - nie za ciężkie) ale tak suwać tym akwarium codziennie... nie - odpada :/

Jak większość forumowiczów.. najpierw spytałem, potem sprawdziłem - co za wstyd Cheesy

Dzięki i pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2011, 11:17:14 wysłane przez fr0t » Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #380 : Styczeń 21, 2011, 20:45:45 »

Skoro to baniaczek 38l to odpada belka przesuwna bo szerokość bańki zbyt mała zostaje tylko na klapie umieścić.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #381 : Styczeń 21, 2011, 21:11:42 »

No właśnie, głupia sprawa, bo fabryczna obudowa mieści tylko jedną świetlówkę 14W, ja chcę dać dwie. No nic, jeszcze jutro sie pobawie.
Zapisane

ecnad
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #382 : Marzec 19, 2011, 21:25:52 »

mam pytanie odnosnie pokrywy z paneli podłogowych/ściennych pcv? czy taką pokrywe tez trzeba lakierować/zabezpieczać przed wilgocią?
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #383 : Marzec 19, 2011, 21:59:41 »

Jak z PCV to nie. A jak z podłogowych to krawędzie trzeba by zabezpieczyc przed wilgocią malując lub oklejając jakimiś plastikowymi krawędziakami lub szpachlując a później malując to też dobra metoda.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
ecnad
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #384 : Marzec 19, 2011, 22:55:55 »

dzięki:P
a jaka będzie lepsza, z podłogowych czy ściennych pcv? wiem ze najlepiej ze spienionego pcv, ale ustrojstwo drogie Undecided i cięzsze do dostania...Sad
ktore panele lepiej sie dają się obrabiać, bo przyznam szcrecze że bedzie to moja pierwsza pokrywa (tej sprzed 5 lat nie liczę bo była z kartonu Grin) i chce wybrać najlepszy materiał by wszystko wyszło cacy:P i zebym nei musiał zbytnio się "mordować"...
Zapisane
moroboro
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 220


« Odpowiedz #385 : Marzec 20, 2011, 09:53:18 »

Tylko, że jak przykręcisz świetlówki z boków pokrywy do w środkowej części baniaka będziesz miał ciemniej no i będą ci zasłaniac dostęp do baniaka. Wg mnie lepszą opcją jest przymocowanie do klapy otwieranej. U siebie miałem nawet przesuwaną belkę a i tak mi przeszkadzała a teraz mam na klapie i dostęp jest najlepszy. Więc jak chcesz opcje są dwie lecz uważam, że belka przesuwna będzie lepsza.
Jest jakiś link do widoku belki przesuwnej? Ewentualnie krótki opis? 120x40.
Pozdr
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #386 : Marzec 20, 2011, 15:28:25 »

Tu masz link wydaje mi się, że ta pokrywa ma belkę przesuwaną i chyba jest jeszcze na sprzedaż:
http://warszawa.gumtree.pl/c-Zwierzaki-akcesoria-dla-zwierzat-Pokrywa-Juwel-120x40-uzywana-Tanio-W0QQAdIdZ266057522
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
komanch
Zainteresowany
**
Wiadomości: 70


« Odpowiedz #387 : Marzec 23, 2011, 13:39:56 »

Ja przymierzam się do zrobienia takiej pokrywy http://www.retez.pl/Budowa-pokrywy.php
i jednocześnie do uruchomienia mojego pierwszego akwarium. Z uwagi na to, że akwarium będzie stało max przysuniete do tylnej ścianki, pasowałoby mi zrobić otwory doprowadzające z boku pokrywy. Czy takie boczne otwory nie będą mi potem w czymś kolidowały? nie będzie problemu żeby cos doprowadzić? nie znam się jeszcze na tyle i nie wiem jakiej długości przewody itp bedę tam ciągnął i nawet ile tego w sumie będzie  Huh  jak ta sprawa wyglada??

2. jak wysoką najlepiej zrobić pokrywę? świetlówki będą mocowane na klapie
3. w kilku miejscach zauważyłem, ze niektórzy w pokrywie montują małe wentylatorki, czy są one konieczne?
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2011, 17:37:19 wysłane przez komanch » Zapisane
zielony
Nowy
*
Wiadomości: 26


« Odpowiedz #388 : Czerwiec 22, 2011, 10:02:08 »

ja swoją zrobiłem z kartonu żywicy włókna szklanego i szkła na filmie widać efekt


tutaj lepiej widać... jak widać z resztą jeszcze sporo pracy przede mną ale się nie zrażam Wink
trochę udało mi się poprawić wygląd zewnętrzny
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2011, 22:48:42 wysłane przez zielony » Zapisane
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #389 : Czerwiec 22, 2011, 17:48:54 »

I polowe światła Ci ucieka w górę Cheesy
Zapisane

Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 29
  Drukuj  
 
Skocz do: