Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « Pokrywy - z czego i jak zrobić
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 29
  Drukuj  
Autor Wątek: Pokrywy - z czego i jak zrobić  (Przeczytany 272799 razy)
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #345 : Marzec 03, 2010, 08:32:42 »

Wszystkie miejsca gdzie zrobisz jakiś otwór oraz jakieś obróbki uszczelnij slikonem
Jak wszystko będzie zrobione jak należy nie powinna odejść za szybko zawsze mozesz przykleić na jakiś mocniejszy klej niż ten oryginalny
Zapisane

Bartek1599
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 75


« Odpowiedz #346 : Marzec 07, 2010, 19:45:04 »

No cóż pytałem już raz ale konkretnej odpowiedzi nie otrzymałem więc zapytam ponownie tylko o coś trochę innego ... Więc tak myślę że nie będę robił nowej pokrywy ponieważ nie mam tyle kasy i czasu ... Mam pokrywę kupną i zamierzam ją zmodyfikować , obecnie jest tam jedna świetlówka T8 15W co jak na akwarium 55L to mało (nawet bardzo mało). Ta świetlówka to SYLVANIA 8500K lub SYLVANIA 5000K (ale myślę że 8500K bo nie wieże żeby była taka droga świetlówka). Chciałbym dodać drugą tylko otóż jest pytanie jaką Huh Chciałbym aby wspomagała wzrost roślin im bardziej tym lepiej, kolor na jaki zabarwia wodę i cena nie grają roli ponieważ różnica w cenie większości świetlówek do mojego akwa wynosi kilka złotych. Np.15W (44cm) PHILIPS Aquarelle kosztuje 26zł oczywiście nie przesadzajcie z cenami bo są i takie co kosztują 50zł, cena max. to ok. 30 zł. Czyli w skrócie ma być to świetlówka T8 (inna nie wchodzi) 44cm (15 W) wspomagająca wzrost roślin.
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #347 : Marzec 07, 2010, 23:58:17 »

PHILIPS Aquarelle lub taką która ma 10000 k ta twoja sylvania to chyba Grolux też jest niezła dla roślin tylko mało lumenów aquarelle świeci jaśniej
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Bartek1599
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 75


« Odpowiedz #348 : Marzec 08, 2010, 08:26:16 »

A może HAGEN AQUA-GLO 18000K ?? Co o niej myślicie ?? Co może ktoś ją ma ?
Zapisane
Bartek1599
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 75


« Odpowiedz #349 : Marzec 10, 2010, 14:55:41 »

I co ?? Odpowie ktoś ?
Zapisane
Bartek1599
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 75


« Odpowiedz #350 : Marzec 10, 2010, 21:31:34 »

To skoro nikt nie chce odpowiedzieć, to może odpowiecie na inne może i nietypowe pytanie ale jak pisałem to moja pierwsza pokrywa... Mianowicie czym mocujecie swoje oprawy bryzgoszczelne do pokrywy i czy wogule je mocujecie czy racze po prostu wciskacie na świetlówkę Huh
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #351 : Marzec 10, 2010, 23:00:38 »

Świetlówki wciska sie w oprawy bryzgoszczelne. Całośc trzyma się najczęściej na uchwytach metalowych lub plastykowych. Chyba że montujesz belkę ale to już inna bajka. Co do aqva-glo jest to świetlówka o widmie mocno fioletowym o wysokiej tem. 18000k rośliny podobno dobrze rosną ale całośc bez innej świetlówki bardziej białej lub żółtej wygląda nie naturalnie.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Bartek1599
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 75


« Odpowiedz #352 : Marzec 11, 2010, 15:33:52 »

1.Jak już pisałem mam SYLVANIA 8500K lub SYLVANIA 5000K nie wiem dokładnie bo napis się starł ... więc jaki wyszedł by kolor ?
2.Przy której z tych dwóch świetlówek (Aquarelle czy AQUA-GLO) rośliny będą lepiej rosnąć  a ryby będą ładniejsze (będą miały bardziej uwypuklone kolory) ?
Edit :
3.Wie ktoś ile mniej więcej lumenów potrzebuje TA ROŚLINA żeby szybko się rozrastać przy dodawaniu nawozów (w następne mojej odpowiedzi jest jakich, dawkowanie według zaleceń producenta) i oczywiście co2 ? (wiem że może to nie ten temat, ale pomoże mi to wybrać świetlówkę ew. świetlówki)
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2010, 21:24:32 wysłane przez Bartek1599 » Zapisane
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #353 : Marzec 11, 2010, 18:36:16 »

pamiętaj światło to nie wszystko
choćbyś zamontował i 10 świetlówek to i tak mogą ci rośliny pozdychać liczy się zawsze CO2 światło i minerały
Zapisane

Bartek1599
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 75


« Odpowiedz #354 : Marzec 11, 2010, 21:15:10 »

to nie jest odpowiedź na żadne z moich pytań, używam (używałem bo stwierdziłem że przy takiej ilości światła pomaga to tylko glonom) CO2 z bimbrowni i nawozów:
- JBL Balls - nawóz w postaci kulek
- JBL Ferropol - nawóz w postaci płynnej
 więc braków w co2 i minerałach nie będzie (oczywiście odmulam co tydzień ale nie za dokładnie więc azotanów też nie zabraknie) ...
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2010, 21:19:46 wysłane przez Bartek1599 » Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #355 : Marzec 12, 2010, 16:35:39 »

1.Jak już pisałem mam SYLVANIA 8500K lub SYLVANIA 5000K nie wiem dokładnie bo napis się starł ... więc jaki wyszedł by kolor ?
2.Przy której z tych dwóch świetlówek (Aquarelle czy AQUA-GLO) rośliny będą lepiej rosnąć  a ryby będą ładniejsze (będą miały bardziej uwypuklone kolory) ?
Edit :
3.Wie ktoś ile mniej więcej lumenów potrzebuje TA ROŚLINA żeby szybko się rozrastać przy dodawaniu nawozów (w następne mojej odpowiedzi jest jakich, dawkowanie według zaleceń producenta) i oczywiście co2 ? (wiem że może to nie ten temat, ale pomoże mi to wybrać świetlówkę ew. świetlówki)

odpowiedz:
1. Sylvania ma kolor 8500K jest to różowawe światło
2.Wg jakiejś top listy na necie nie pamiętam dokładnie gdzie aquarelle jest na 1 miejscu a aqua-glo na drugim więc to podobne świetlówki dla roślin a dla ryb aqua-glo przez swoją mocniejszą barwę z tym że świeci ciemniej niż aquarelle (mniej lumenów)
3.Nie wiem ale świetlówki 865K mają więcej lumenów od tych dwóch z podpunktów wyżej.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
M G
NIE NABIJAĆ POSTÓW
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 181


gg: 12084964


WWW
« Odpowiedz #356 : Marzec 27, 2010, 01:12:25 »

Witam i o Farbę się pytam Wink

chcę odratować moją byłą  Cry Cry Cry
(pokrywę ze sklejki)

Zgrzybiała mi maleńka...
Czy w ogóle da rady ją odratować czy są szanse??? Huh Huh
I jaką farbę/impregnat wy stosujecie że żyje wam latami Huh Huh Huh

papa WIELKIE JOŁ
POZDRO DLA PRAWDZIWYCH hehe Tongue Tongue Tongue papa
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2010, 01:13:57 wysłane przez M G » Zapisane

Cool I'm your Master Cool

http://www.akwa-pasja.pl

papa Pozdrawiam [/color
zielony
Nowy
*
Wiadomości: 26


« Odpowiedz #357 : Sierpień 11, 2010, 22:09:59 »

Ma ktoś może pomysł z czego zrobić pokrywę na coś w rodzaju kuli :?: Przekrój przez to coś mniej wiecej taki:




karton zwykły, żywica, mata, włóknina szklana, farba, folia aluminiowa, płótno ścierne i trochę checi...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2010, 22:15:26 wysłane przez zielony » Zapisane
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #358 : Sierpień 12, 2010, 08:47:29 »

O kurde ale archeolog  Shocked Shocked Shocked
Przecież to odpowiedź na pytanie seboosa  z  Marzec 08, 2006  Good !

Ostro  Grin
Zapisane

sk4lar
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 95


« Odpowiedz #359 : Sierpień 12, 2010, 11:13:39 »

A ktory materiał by byl lepszy na pokrywę. Panele podłogowe czy blacha aluminiowa? Widziałem kiedys pokrywy z obu materiałów. W przypadku blachy aluminiowej to dodatkowo była polerowana od środka aby swiatło lepiej  dawało odblask.
Zapisane
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 29
  Drukuj  
 
Skocz do: